TOP 20 fryzury ślubne z warkoczem

Total
0
Shares

Przyszłe panny młode, które podążają za trendami w modzie na pewno zauważyły, że w kategorii ?fryzury ślubne? hitem ostatnich miesięcy są warkocze. Plecione na kilkadziesiąt sposobów, mogą być motywem przewodnim całej fryzury bądź jednym z jej elementów. Rodzajów splotów, kombinacji, ułożeń i sposobów podpięć jest tak wiele, że zapewne każda panna młoda jest w stanie wybrać coś odpowiedniego dla siebie. Warkocze nie tylko zachwycają niebanalnym urokiem i wdziękiem, ale i są niezwykle praktycznym rozwiązaniem dla niezbyt zdyscyplinowanych włosów. Warkocz to idealne rozwiązanie dla każdej kobiety ? blondynki, czarnej i rudej, Sprawia, ze fryzura staje się romantyczna, lekka i zwiewna. Idealnie komponuje się z wysokimi kokami, niskimi upięciami czy rozpuszczonymi włosami. Zobaczmy zatem, jakie w tym roku fryzury panny młode najczęściej wybierają na swój ślub.

Niski warkocz

Warkocz upleciony nisko nad karkiem wcale nie musi kojarzyć się z grzeczną fryzurą szkolną. Obecnie mamy kilkadziesiąt rodzajów splotów, które prezentują się naprawdę obłędnie. Niski warkocz to idealna fryzura dla kobiet, które mają piękne, długie włosy. Można go zapleść z tyły głowy albo też poprowadzić asymetrycznie, zaczynając z boku głowy. We włosy można wpiąć kwiaty, stroik, wpleść wstążkę. Cała fryzura będzie wówczas prezentowała się obłędnie.

Korona na głowie

Warkocz bardzo często wykorzystujemy w celu stworzenia finezyjnej korony. Wystarczy przepleść przednią część włosów, tworząc opaskę tuż przy czole. Taka fryzura to doskonałe rozwiązanie dla Pań, które nie lubią rozpuszczonych włosów, które zachodzą im do oczu. Włosy w koronie z warkocza będą zdyscyplinowane i świetnie utrzymane przez całą noc.

Koszyczek z warkocza

Panny młode bardzo często wybierają splot w misterny koszyczek. Jest to fryzura niezwykle urocza, a przede wszystkim wygodna. Koszyczek jest swoistym powrotem do przeszłości. Niegdyś czesały się tak nasze prababcie i babcie. Dziś fryzura zyskuje zupełnie nową jakość. Splot obiega całą głowę, wykorzystując przy tym wszystkie włosy. Zyskujesz zatem pewność, że nie będą się plątały wokół Twojej twarzy niesforne kosmyki. Uczesanie pasuje idealnie do sukni ślubnej w stylu vintage lub rustykalnym.

Pyszny precelek

Precel kojarzy się ze smakami dzieciństwa? no i fryzurą ślubną. Spleciony warkocz możemy uformować w formę precla, nadając mu różne kształty i rozmiary. Wyjściowy splot może być tradycyjnym warkoczem, kłosem lub dobierańcem, a precel podpiąć można również asymetrycznie z jednego boku na drugi. Całość możemy ozdobić dekoracyjnymi spinkami, kwiatami lub kokardkami.

Pół na pół

Fryzura będąca połączeniem włosów rozpuszczonych oraz warkocza to propozycja dla Pań, które lubią pozwolić sobie na odrobinę szaleństwa jednak w stonowanej postaci. Fryzura na pół na pół z warkoczem to odzwierciedlenie romantyzmu w pełnej krasie. Ułożenia pół na pół to takie, w których warkocz splata jedynie wierzchnią partię włosów, ewentualnie zabierając też te znad czoła. Możliwości przeprowadzenia splotów jest wiele: od klasycznego warkoczyka, przez asymetryczne, dobierane warkocze aż do czy kłosów zwieńczonych fantazyjnym dekorem z włosów czy kwiatowego stroika.

Pojedynczy warkocz

Coś dla tych Pań, które pragną subtelnie przemycić warkocz w swojej fryzurze ślubnej. Warkocz może przybierać rolę opaski dla reszty włosów, delikatnej wstążki lub detalu, który ozdobi nasz kok na wypełniaczu. Pojedynczy warkocz świetnie sprawdzi się jako delikatny akcent na Twojej fryzurze, dzięki niemu będzie ona odmienna niż wszystkie inne, a ponadto nabierze delikatnego charakteru.

A oto top 20 najpiękniejszych warkoczy

Ślubne warkocze

Ślubne warkocze

Ślubne warkocze

Ślubne warkocze

Ślubne warkocze

Ślubne warkocze

Ślubne warkocze

Ślubne warkocze

Ślubne warkocze

Ślubne warkocze

Ślubne warkocze

Ślubne warkocze

Ślubne warkocze

Ślubne warkocze

Ślubne warkocze

Ślubne warkocze

Ślubne warkocze

Ślubne warkocze

Ślubne warkocze

Ślubne warkocze

Źródło: Braidphotos on Instagram

Artykuły podobne

Książki na prezent dla dzieci

Cytując Fundację ABC XXI ?czytanie to doskonała forma kontaktu z dzieckiem. Dziecko słucha wówczas głosu zaangażowanego rodzica, może się do niego przytulić, obserwować jego mimikę i gesty. Jest to świetny…
Zobacz więcej ...