Trendy w dekorowaniu wnętrz

Total
0
Shares

Nowoczesne trendy w dekorowaniu wnętrz zachęcają do tego, aby obrazy i dekoracje do nich pasujące, były obecne w naszych domach. Dekoratorzy wnętrz przekonują nas o tym, że dzięki temu nasze wnętrza staną się bardziej wesołe, nabiorą klasy oraz niepowtarzalnej elegancji. Warto jednak wiedzieć jak należy wybierać obrazy i dekoracje, aby były one nie tylko ładne, ale także by były wytrzymałe, by stały się ozdobą naszego domu, i by z ich pomocą nasze wnętrza zmieniły się nie do poznania.

W ofercie wielu sklepów znajdują się między innymi obrazy, które są reprodukcjami najbardziej znanych dzieł, cenionych na świecie malarzy. Czy ich zakup jest dobrym pomysłem? Z pewnością tak, jeśli tylko będzie to obraz, który bardzo dobrze przypomina oryginał, został namalowany przez malarza, a nie wydrukowany na najlepszej nawet drukarce, oraz będzie miał bardzo elegancką ramę. Dlatego też kupując obrazy, nie tylko te, które są kopiami najbardziej znanych światowych dzieł, zwróćmy uwagę na tak zwaną technikę malarską.

Z łatwością odróżnimy obraz, który został namalowany, od tego, który jest po prostu kolejną kopią wykonaną na drukarce. Z całą pewnością zakup obrazu, który jest namalowany przez malarza, jest o wiele lepszym wyborem, ponieważ jest to obraz autentyczny, który zdecydowanie lepiej będzie prezentować się na naszej ścianie. Bez względu na to, czy będzie on kopią słynnego malarza, czy też będzie przedstawiać wiejski krajobraz.

Wybierając elementy dekoracyjne należy również zwrócić uwagę na ich oryginalność. Możemy kupić tanie figurki oraz rzeźby, których są tysiące, możemy także zdecydować się na zakup zdecydowanie droższych elementów dekoracyjnych, które to jednak powinny nawiązywać swoją kolorystką, bądź motywem do wybranego przez nas obrazu.

Kupując obrazy i dekoracje zwróćmy także uwagę na ich rozmiar. Pamiętajmy o tym, że zbyt duży obraz powieszony na małej ścianie będzie przytłaczać swoją obecnością, podobnie jak zbyt duża ilość elementów dekoracyjnych nie sprawdzi się na małej przestrzeni. Natomiast zbyt mały obraz może zniknąć na dużej ścianie, a mała figurka postawiona gdzieś na środku półki będzie pozostawać niezauważona. Dlatego też tak ważne jest zachowanie umiaru i proporcji, i umiejętność wyboru takich obrazów oraz elementów dekoracyjnych, które mają w sobie to coś, to niezwykłe piękno, którym zachwycą się wszyscy nasi goście.

Artykuły podobne

Czekoladowa rozkosz

Czekoladki, podobnie jak kwiaty to prezent, który zawsze jest mile widziany. Kobiety kochają czekoladę. Nawet te będące na diecie czasem ulegają czekoladowej pokusie. Jeśli więc nie wiesz, co kupić swojej…
Zobacz więcej ...

Lot balonem

Patrząc na świat z góry, widzimy go jakby bardziej świeżo i z dystansem. Góry stają się jakby postrzępione kopce, rzeki przemieniają się w węże. Z góry ziemia rozciąga się poza…
Zobacz więcej ...