Wielkanocne dekoracje. 5 prostych DIY

Total
0
Shares

Budząca się wiosna powoduje, że wraca nam ochota na zmiany. Chętnie wprowadzilibyśmy trochę świeżych akcentów do naszych domów lub sprawili, że zagoszczą w nim radosne akcenty. Wielkanoc jest to tego idealnym momentem. Przedstawiamy 5 prostych sposobów na wielkanocne ozdoby, które uradują całą rodzinę.

 1. Gradientowe jajka

Świetny sposób na przygotowanie różnych odcieni jajek, w którym musisz zwrócić uwagę jedynie na czas moczenia jajek.  Potrzebny ci będzie barwnik do jajek w płynie. Przygotuj 6 szklanek z barwnikiem, nazywając je literami od A do F.

Do każdej szklanki nalej połowę wrzącej wody i wlej 2 łyżeczki octu. Następnie przygotuj różne natężenie barwnika postępując według reguły:  szklanka A – 2 krople, B – 6 kropel, C -10 kropel, D – 20 kropel, E – 45 kropel, F – 60 kropel. Mocz jajka ok 5 minut, aż do uzyskania pożądanego koloru.

Gradientowe jajka

2. Zajączkowe girlandy

Potrzebny będzie klej, nożyczki, kawałek tektury oraz różne wzory papieru do pakowania prezentów najlepiej z motywem pastelowym oraz wielkanocnym. Do połaczenia igła i nitka oraz kolorowy sznurek. Wzór królika znajdziemy wśród internetowych kolorowanek: drukujemy, wycinamy i od niego odwzorowujemy 10 królczków na tekturze. Wycinamy. To bedzie nasz szablon, który wykorzystamy do rysowania na papierze kolorowym. Następnie wycinamy króliczki i naklejamy na ich tekturowe szablony.  W ten sposób będą sztywne i efektowne. Możemy dorobić im jeszcze białe ogonki z wacików. Nakłuwamy każdego króliczka i mocujemy w girlandę za pomocą sznureczka. Gotowe!

 Zajączkowe girlandy

3. Zajęcze uszy

To zadanie dla maluchów i ich rodziców. Żeby zaznaczyć, że święta to czas wyjątkowy takie uszy będą nam towarzyszyć w każdym świątecznym dniu. Do wykonania jednej pary uszu potrzebujemy:

– dziecięcej opaski szerokości min. 1 cm,

– sztywnej tektury lub kartonu,

– noża do kartonu,

– 2 kawałków drutu długości ok 10 cm,

– kolorowej wstążki szerokości min. 2 cm,

– kleju typu super glue.

Z kartonu wycinamy dwa eliptyczne kształty długości ok. 20 cm, które posłużą jako szablon uszu. Na wyciętych elipsach rysujemy mniejszą, tak żeby dookoła powstał pasek szerokości 2 cm. Teraz wycinamy za pomocą noża mniejszą elipsę, w ten sposób powstaną uszy.

Za pomocą kleju i  miękkiego drutu przymocowujemy uszy do opaski, oplatając ją i wywijając druty tak, żeby ich końce wychodziły pionowo do góry podtrzymując tym samym aby uszy nie opadały.  

Mając konstrukcję możemy zabrać się za oplatanie jej wstążką. Zaczynamy od krańca opaski i kierujemy się w stronę pierwszego ucha. W tym celu smarujemy fragment opaski w kliku miejsch klejem i pasek przy pasku owijamy opaskę wstążką, tak aby kolejne pasma zachodziły na siebie. Staramy się aby zaplecione fragmenty wstążki postały na swoim miejscu i unieruchomiły się na kleju.

4. Wielkanocne jajka w owady

Do wykonania tych jajek użyjemy dziecięcych tymczasowych tatuaży. Można je kupić w sklepach zabawkowych. Mozna też kupić folię do tatuaży (np. tu) iznaleźć interujące nas obrazki w internecie. Przeklejamy je do Worda i zmniejszamy tak, aby odpowiadały wielkości jajka. Następnie nadrukowujemy na folię do tautaży, wycinamy i przyklejamy na ugotowane jajka zgodnie z instrukcją folii.

Fot. countryliving.com

5. Wielkanocne świeczniki

Mając w domu bezbarwne, szklane słoiczki po świecach (ja zbieram takie) lub ciekawe w swych kształtach słoiki po musztardzie (świetnie nadają się słoiki po musztardzie Develey) możemy wykonać pastelowe świeczniki.

Potrzebne będą:

– szklane słoiczki

– pastelowe lakiery do paznokci (najtańsze w cenie 3 zł będą jak najbardziej ok.)

– cienka taśma klejąca.

Pierwszy świecznik będzie w kropeczki, w tym celu malujemy na słoiczkach kropeczki w różnych kolorach lakierem do paznokci. Drugi świecznik robimy w poziome paski. Przyklejamy poziomo równoległe paski taśmy klejącej dookoła świecznika. Między nią malujemy lakierem kolorowe paski. Po wyschnięciu zdejmujemy taśmę i gotowe. W taki sam sposób, tylko pionowo, przygotowujemy 3 świecznik.  

 

 Więcej wielkanocnych ozdób znajdziesz w naszych poprzednich postach:

Wielkanocne ozdoby, czyli zrób to sam

Ciekawe pomysły na wielknocne dekoracje

Inspiracje na elegancki stół wielkanocny

Artykuły podobne

Ogranicz palenie!

Żaden nałóg nie jest dobry. Uzależnienie od papierosów (jak każde inne) jest przerażające i wpływa negatywnie nie tylko na osobę uzależnioną, lecz też na jej otoczenie. Jeśli masz w swoim…
Zobacz więcej ...

iPhone 5s

Pomimo, iż od premiery minęło już kilka lat, iPhone 5s nadal jest popularnym i często wybieranym przy zakupie smartfonem. W tym artykule chciałbym przeanalizować co sprawia, że model ten posiada…
Zobacz więcej ...