Wielkanocne dekoracje. 5 prostych DIY

Total
0
Shares

Budząca się wiosna powoduje, że wraca nam ochota na zmiany. Chętnie wprowadzilibyśmy trochę świeżych akcentów do naszych domów lub sprawili, że zagoszczą w nim radosne akcenty. Wielkanoc jest to tego idealnym momentem. Przedstawiamy 5 prostych sposobów na wielkanocne ozdoby, które uradują całą rodzinę.

 1. Gradientowe jajka

Świetny sposób na przygotowanie różnych odcieni jajek, w którym musisz zwrócić uwagę jedynie na czas moczenia jajek.  Potrzebny ci będzie barwnik do jajek w płynie. Przygotuj 6 szklanek z barwnikiem, nazywając je literami od A do F.

Do każdej szklanki nalej połowę wrzącej wody i wlej 2 łyżeczki octu. Następnie przygotuj różne natężenie barwnika postępując według reguły:  szklanka A – 2 krople, B – 6 kropel, C -10 kropel, D – 20 kropel, E – 45 kropel, F – 60 kropel. Mocz jajka ok 5 minut, aż do uzyskania pożądanego koloru.

Gradientowe jajka

2. Zajączkowe girlandy

Potrzebny będzie klej, nożyczki, kawałek tektury oraz różne wzory papieru do pakowania prezentów najlepiej z motywem pastelowym oraz wielkanocnym. Do połaczenia igła i nitka oraz kolorowy sznurek. Wzór królika znajdziemy wśród internetowych kolorowanek: drukujemy, wycinamy i od niego odwzorowujemy 10 królczków na tekturze. Wycinamy. To bedzie nasz szablon, który wykorzystamy do rysowania na papierze kolorowym. Następnie wycinamy króliczki i naklejamy na ich tekturowe szablony.  W ten sposób będą sztywne i efektowne. Możemy dorobić im jeszcze białe ogonki z wacików. Nakłuwamy każdego króliczka i mocujemy w girlandę za pomocą sznureczka. Gotowe!

 Zajączkowe girlandy

3. Zajęcze uszy

To zadanie dla maluchów i ich rodziców. Żeby zaznaczyć, że święta to czas wyjątkowy takie uszy będą nam towarzyszyć w każdym świątecznym dniu. Do wykonania jednej pary uszu potrzebujemy:

– dziecięcej opaski szerokości min. 1 cm,

– sztywnej tektury lub kartonu,

– noża do kartonu,

– 2 kawałków drutu długości ok 10 cm,

– kolorowej wstążki szerokości min. 2 cm,

– kleju typu super glue.

Z kartonu wycinamy dwa eliptyczne kształty długości ok. 20 cm, które posłużą jako szablon uszu. Na wyciętych elipsach rysujemy mniejszą, tak żeby dookoła powstał pasek szerokości 2 cm. Teraz wycinamy za pomocą noża mniejszą elipsę, w ten sposób powstaną uszy.

Za pomocą kleju i  miękkiego drutu przymocowujemy uszy do opaski, oplatając ją i wywijając druty tak, żeby ich końce wychodziły pionowo do góry podtrzymując tym samym aby uszy nie opadały.  

Mając konstrukcję możemy zabrać się za oplatanie jej wstążką. Zaczynamy od krańca opaski i kierujemy się w stronę pierwszego ucha. W tym celu smarujemy fragment opaski w kliku miejsch klejem i pasek przy pasku owijamy opaskę wstążką, tak aby kolejne pasma zachodziły na siebie. Staramy się aby zaplecione fragmenty wstążki postały na swoim miejscu i unieruchomiły się na kleju.

4. Wielkanocne jajka w owady

Do wykonania tych jajek użyjemy dziecięcych tymczasowych tatuaży. Można je kupić w sklepach zabawkowych. Mozna też kupić folię do tatuaży (np. tu) iznaleźć interujące nas obrazki w internecie. Przeklejamy je do Worda i zmniejszamy tak, aby odpowiadały wielkości jajka. Następnie nadrukowujemy na folię do tautaży, wycinamy i przyklejamy na ugotowane jajka zgodnie z instrukcją folii.

Fot. countryliving.com

5. Wielkanocne świeczniki

Mając w domu bezbarwne, szklane słoiczki po świecach (ja zbieram takie) lub ciekawe w swych kształtach słoiki po musztardzie (świetnie nadają się słoiki po musztardzie Develey) możemy wykonać pastelowe świeczniki.

Potrzebne będą:

– szklane słoiczki

– pastelowe lakiery do paznokci (najtańsze w cenie 3 zł będą jak najbardziej ok.)

– cienka taśma klejąca.

Pierwszy świecznik będzie w kropeczki, w tym celu malujemy na słoiczkach kropeczki w różnych kolorach lakierem do paznokci. Drugi świecznik robimy w poziome paski. Przyklejamy poziomo równoległe paski taśmy klejącej dookoła świecznika. Między nią malujemy lakierem kolorowe paski. Po wyschnięciu zdejmujemy taśmę i gotowe. W taki sam sposób, tylko pionowo, przygotowujemy 3 świecznik.  

 

 Więcej wielkanocnych ozdób znajdziesz w naszych poprzednich postach:

Wielkanocne ozdoby, czyli zrób to sam

Ciekawe pomysły na wielknocne dekoracje

Inspiracje na elegancki stół wielkanocny

Artykuły podobne

Podkładki – klisze

Podkładki pod kubek, łączące w sobie filmową inspirację z awangardową formą, z pewnością odmienią waszą kuchnię. Koniec z nudą! Nie martwcie się, nie pocięliśmy taśmy z waszymi ulubionymi klasykami 😉…
Zobacz więcej ...