Wszystkim się wydaje, że skarpety to błahostka. Wystarczy jakieś tam założyć i byleby dobrze wyglądały. A tu się okazuje, że w kontekście zdrowych stóp skarpeciory są niezwykle ważną rzeczą. Oczywiście wszystko zależy od naszego trybu życia. Jeśli nie interesuje nas sport, a ubieramy się jedynie w tak zwane “casual clothes”, to będzie nas obchodzić jedynie, żeby skarpetki wyglądały dobrze i pasowały do reszty ubioru. W tym wypadku przyjdzie wybierać między stopkami – niskie buty – a klasycznymi, kolorystycznie dobranymi do garderoby. Wiele osób zapomina lub po prostu nie wie, jak ważne są skarpety podczas górskich wojaży. Może nie na nartach, na stoku, bo tu wystarczyłyby nam proste wełniane. Mówię tu o średnich i dłuższych marszach, o pokonywaniu wzniesień. Czy choćby podczas prostego spaceru i podziwiania widoków. Absolutnie nie mogą nas obcierać i w zależności od warunków powinny utrzymać odpowiednią temperaturę stopy. Najlepiej jeśli będą dograne do właściwego obuwia, choćby z jakąkolwiek lepszą membraną. Mogłyby też stabilizować stawy.

Skarpetki Cool Trekking Spokey to propozycja dla weekendowego trekkera. Podwójny ściągacz, wzmacniane elementy styku stopy z butem, pięta i palce z materiału o podwójnej gęstości. Tym co najbardziej powinno nas zainteresować są płaskie szwy, ściągacze uniemożliwiające rolowanie się skarpety i użycie włókna Coolmax. Technologia ta odprowadzi nadmiary ciepła i wilgoci. Pamiętajmy jednak, że będzie w pełni efektywna, jeśli połączymy to z butami z membraną.

Gdzie: mmo.pl

Ile: 25,50zł

Lightweight Hike marki North Face to rozwiązanie idealne dla półbutów trekkingowych. Pomysłem na ich skonstruowanie było podzielenie stopy na cztery strefy. Pierwsza to spód – jest grubszy i ma za zadanie amortyzować. Przód i piętę zszyto ze szczególną dbałością o wytrzymałość. Kostki i śródstopie wyposażono w elastyczne stabilizujące wstawki. Szybko schnące, z powłoką antybakteryjną. Dobre do niemal każdego typu obuwia. Na ciepłe dni.

Ile: 49,00zł

Gdzie: 8a.pl

Volven Alpine to pół-wyczynowe skarpety trekkingowe. Zawierają nie tylko Coolmax, ale i Thermolite. Odprowadzają nadmiary ciepła i wilgoci i dbają o temperaturę stopy. Wyposażono je jeszcze w ściągacz na śródstopiu – zapobiega zsuwaniu się. Wzmocnione na pięcie, zakończone płaskimi szwami. Bardzo dobry współczynnik ceny do jakości.

Ile: 39,90zł

Gdzie: 8a.pl

Artykuły podobne

Koszulka dr House

    Serialowego doktora Gregory’ego House’a nikomu chyba nie trzeba przedstawiać. Egocentryk, cynik, arogant, a przy tym genialny diagnosta – podbił serca widzów na całym globie. Przebojem dostał się też na…
Zobacz więcej ...