Jak wszyscy doskonale wiemy, widziane przez nas kolory to mieszanina barw podstawowych ? niebieskiej żółtej i czerwonej. Ale jak to wytłumaczyć dzieciom? Jeśli kolory podstawowe połączymy ze sobą, powstanie biel. A jakie farby należy ze sobą połączyć, by powstał kolor zielony, jak trawa w ogrodzie? Co trzeba zrobić, aby uzyskać kolor żółty jak słońce? Na te trudne pytania odpowiedzieć nam pomoże Optical Mixer. Dzieki niemu nauka stanie się zabawą i świetnym pomysłem na wspólne spędzanie czasu z dziećmi.

Optical Mixer

Sklep: mymonki.pl

Cena: 160 zł

Zabawa puzzlami geometrycznymi polega na dopasowywaniu kwadratów i prostokątów, kół, elips i półkoli różnej wielkości w odpowiednie pola.  Dzięki niemu nie tylko spędzimy czas z dziećmi na zabawie, ale też nauczymy je podstawowych figur geometrycznych oraz nazw zwierzątek. Taki prezent z pewnością ucieszy Twoje dziecko!

Puzzle geometryczne

Puzzle geometryczne

Sklep: mymonki.pl

Cena: 45 zł

25 drewnianych klocków, a na ścianach każdego fragment zwierzaka. Taka zabawa musi się udać! Dzięki takim klockom dziecko może ułożyć 6 kształtów: słonia, królika, sowę, małpkę, lwa i misia. Możecie również wykorzystać Waszą kreatywność i stworzyć lwomisia albo słoniokrólika. Na pewno będzie dużo śmiechu!

Klocki ze zwierzętami

Sklep: mymonki.pl

Cena: 320 zł

Tęczowy pociąg to świetna zabawa, ucząca kolorów oraz zdolności kojarzenia. Grę zaczyna osoba, która wylosuje najciemniejszy kolor. Na sznurek nawleka czarną lokomotywę. Kolejni gracze rzucają kostką i nawlekają wagoniki w kolorach, które wylosowali. Wagoniki w tym samym kolorze nie mogą stać obok siebie! Grę wygrywa osoba, która pierwsza pozbędzie się swoich wagoników.

Tęczowy pociąg

Sklep: mymonki.pl

Cena: 52 zł

Zobacz więcej na zabawka edukacyjna.

Artykuły podobne

Prezenty na Boże Narodzenie dla dzieci

Wreszcie nadszedł upragniony listopad. Pomimo, że za oknem jest szaro, z chmur kapie siarczysty deszcz, nadworna aura ponura i smutna, to jednak atmosfera w naszych sercach wypełniona jest entuzjazmem oraz…
Zobacz więcej ...