Łapiesz się za tym, że Twoje dziecko rośnie i zmienia się w niesamowitym tempie? Chciałabyś, aby pewne etapy jego rozwoju trwały jak najdłużej, żeby móc się nimi jeszcze nacieszyć? Cóż, nie masz na to zbyt wielkiego wpływu – Twoje dziecko dorośnie szybciej niż się tego spodziewasz. Jak zatrzymać najpiękniejsze momenty malucha? Jest na to kilka kreatywnych sposobów.

1.Zrób odbicie ulubionego misia zanim wyrzucisz go na śmietnik.Pomysł na prezent - odbicie misia

Wystarczy nanieść trochę farby akrylowej na front misia i odbić do na czarnym papierze. I tak oto podobiznę ukochanej maskotki mamy na zawsze – tym bardziej, jeśli nasz maluch z miłości miałby ją z czasem doprowadzić do zniszczenia.

2. Wykonaj bryloczek z pierwszego rysunku dziecka.

Odlew z rysunku, z którego powstanie unikalny breloczek.

3. Szpitalna bransoletka sercem pamiątki.

Prezent dla dziecka-szpitalna bransoletka

Stwórz otoczkę, w której umieścisz pierwszą czapeczkę oraz bransoletkę szpitalną dziecka. Najlepiej posłuży do tego niewielki szklany, kulisty świecznik lub przezroczysta bombka.

4. Rodzinna fotoksiążka rok po roku.

Każda mama w swoim telefonie, laptopie posiada dziesiątki, jeśli nie setki lub tysiące zdjęć malucha. Wykorzystaj je. Są serwisy, które dają opcję dowolnego edytowania i składania książek, które potem drukuje się na eleganckim papierze. Powstaje prawdziwa książka o Twoim dziecku.

5. Uszyj misia z małych ubranek.

Dla mam z chęciami i umiejętnościami DIY. Pracochłonne, ale w nagrodę mamy najpiękniejsze ciuszki dziecka, które cieszą oko w zabawie zamiast zalegać w piwnicy.

6. Kolekcja zabawek w oprawie.

Świetny pomysł na sentymentalny prezent dla starszych dzieci, np. na 18-stkę dla syna. Z kolekcji zjeżdżonych zabawek robi się ciekawa pamiątka na ścianę.

7. Album wejściówek.

Dzieciństwo to pasmo różnych wyjść, występów, przyjemności. Zbieranie wejściówek pozwoli dziecku przypomnieć sobie wszystkie wydarzenia kulturalne, w jakich uczestniczyło. To pielęgnuje wspomnienia i pomaga rozeznać własne gusta, zatrzymać wrażenia, które najbardziej nim poruszyły.

8. Złote mysli w ramkę.

Kto tego nie zna ?Dzieci to mistrzowie słowotwórstwa. Czasem nie jesteśmy w stanie powtórzyć tego, co powiedziały, a czasem ich słowa i nazwy na sprawy i zjawiska wędrują za nimi przez całe życie.

9. Załóż pewien słoik.

Fot. paulla-polly.blogspot.com

Załóż w swojej rodzinie fajny zwyczaj. Za każdym razem kiedy coś ciekawego dzieje się, gdy jesteście razem, trzeba wrzucić notkę z datą i krótkim opisem tego zdarzenia. Za kilka lat powrót do tych zapisków będzie przeżyciem bezcennym.

10. Zrób sesję zdjęciową maluchowi.

Fot. basiazachwieja.pl

Sesja zdjęciowa to nie tylko uwiecznienie tego, jak wygląda maluch w danym okresie życia. Jeśli dodać do tego elementy, które dobry forograf potrafi wydobyć, powstaje prawdziwy dokument – unikalny i ponadczasowy.

source: buzzfeed.com

Czytaj także:

Personalizowane prezenty dla dzieci

Artykuły podobne