10 najlepszych gier planszowych dla dzieci powyżej 5 roku życia

Total
0
Shares

Gry planszowe to wspaniała forma zabawy dla dzieci. To jedna z najlepszych metod łączenia nauki z zabawą. Podczas takiej gry dzieci uczą się przede wszystkim koncentracji, strategicznego myślenia, przewidywania, umiejętności podejmowania decyzji oraz ponoszenia za nie konsekwencji. Gry planszowe uczą przede wszystkim pogodzenia się z przegraną, która dla nikogo nie jest miła.

Obecnie w sklepach półki aż uginają się od gier przeznaczonych dla dzieci, co sprawia, że wybór jest bardzo trudny. Aby ułatwić podjęcie decyzji tym osobom, których dzieci lubią grać w tego typu gry, wybrałam 10 najlepszych gier, które z pewnością spodobają się Twojemu dziecku i przyniosą mu wiele radości.

– Szalone małpy

To wspaniała i emocjonująca gra dla całej rodziny. Każdy gracz kieruje grupa małp innego koloru, lecz na planszy wyglądają one tak samo. Wygrywa ten, kto pierwszy wyskoczy swoimi małpkami poza planszę. Za każdą wygraną gracze otrzymuję prezent w postaci kiści bananów. Kto zdobędzie najwięcej bananów wygrywa grę. Gra przeznaczona jest dla dzieci od 5 roku życia, dla od 2 do 6 graczy.

Szalone małpy, smyk.pl

Gdzie: smyk.pl

Cena: 51zł

– Okavango

Afrykańska rzeka Okavango oddzieliła małe zwierzątka od domu. Twoim zadaniem jest doprowadzenie ich do mamy. Masz do dyspozycji kłody, które możesz ułożyć na rzecze tak, aby utworzyły przejście dla zwierzaków. Uważaj jednak na krokodyla, który czai się w nurcie rzeki.

Okavango, ziuziu.pl

Gdzie: ziuziu.pl

Cena: 35zł

Chińczyk + Barykada

Kto z nas nie zna chińczyka? Ta gra ma już wiele lat, ale nadal bawi i jest bardzo popularna. Jest grą dla całej rodziny, która z pewnością zapewni wam wiele godzin wspaniałej zabawy.

Chińczyk to gra, która uczy cierpliwości. Polega na tym, aby doprowadzić wszystkie pionki do mety.

Barykada natomiast jest młodszą wersją Chińczyka, w której zadaniem graczy jest pokonanie wszystkich przeszkód, które stoją im na drodze.

Chińczyk + Barykada, jakiprezent.pl

Cena: 29zł

– Grzybobranie

W grze poruszamy się po planszy koszyczkami, do których zbieramy grzybki. Jeżeli staniemy na polu z grzybkiem jadalnym – zbieramy punkty, jeżeli natomiast zatrzymamy się na polu z muchomorem tracimy je. Gra przeznaczona dla dzieci powyżej 5 roku życia, napewno przyniesie wiele zabawy Twojemu dziecku i Tobie także.

Grzybobranie, merlin.pl

Gdzie: merlin.pl

Cena: 23zł

– Noc magów

Pewnej nocy czterech magów spotyka się, aby sprawdzić kto posiada największą moc. W tym celu ustawiają krąg z czerwonych kociołków. Używając swoich mocy próbują przesunąć jeden z kociołków w kierunku ogniska. Muszą jednak działać bardzo ostrożnie, gdyż wypchnięcie czegokolwiek poza teren zmagań dale możliwość wypróbowania swoich mocy innym magom. Magia, która zostaje uwolniona sprawia, że dysk z ogniskiem zaczyna się poruszać odsłaniając przy tym ukryty pod nim krąg światła. To właśnie on jest celem dla magów i to w nim muszą umieścić kociołek. Ten kto tego dokona – wygra.

Noc Magów, rebel.pl

Gdzie: rebel.pl

Cena: 130zł

– Morska przygoda

Miki, Pluto, Donald i Goofy wyruszają na wielką morską wyprawę w poszukiwaniu skarbów. Po drodze okazuje się jednak, że nie będzie to takie proste, gdyż czeka ich wiele niemiłych niespodzianek. Donald i Miki pracują, podczas gdy Goofy i Pluto, jak zwykle, sprawiają masę kłopotów.

Morska Przygoda, mariolafruwa.pl

Gdzie: mariolafruwa.pl

Cena: 33zł

– Skubane kurczaki

Kurczaki zwariowały, biegają po zagrodzie wyrywając sobie wzajemnie piórka. Wygra ten, który jako pierwszy oskubie pozostałe kurczaki. Jednak aby wygrać, trzeba znać wszystkie zakamarki podwórza. Jeżeli kurczak ma słabą pamięć i jest mało spostrzegawczy inne kurczaki szybko go oskubią.

Skubane kurczaki, rebel.pl

Gdzie: rebel.pl

Cena: 90zł

– Wyprawa po echo echo

Czym jest echo? Czy wiesz jak wygląda?

Wspaniała gra dla fanów Kubisia Puchatka i jego przyjaciół. Po grze oprowadzi cię sam Kubuś, a pomogą mu w tym Prosiaczek, Maleństwo, Tygrysek, Tosia i Burek. W dotarciu do celu pomoże ci kompas. By go zdobyć musisz wykonywać zadania i odpowiadać na pytania. W nagrodę otrzymasz żetony – kompas. Kto pierwszy zdobędzie wystarczającą ilość żetonów i stanie z nią na mecie – wygra. Wyprawa po echo echo, merlin.pl

Gdzie: merlin.pl

Cena: 33zł

– Tajemnice labiryntu

Perfekcyjnie wykonana gra firmy ravensburger, z  kolorową grubą planszą i dokładnymi rysunkami. Gra wyposażona w ruchomą planszę, która zmusza do logicznego myślenia i przewidywania, doskonale rozwijając wyobraźnię dostarczając przy tym mnóstwo zabawy. Gra polega na tym, aby gracz przesunął cały rząd ścian, aby utrudnić drogę przeciwnikowi, bądź ułatwić sobie.

Tajemnice labiryntu, rebel.pl

Gdzie: rebel.pl

Cena: 76zł

– Re re kum kum

Gra posiada dwa warianty:

– pierwszy to gra “Okulary Mieczysława Frogga”. Ulubioną zabawą żabek jest skakanie z liścia na liść w okularach śpiewaka Mieczysława Frogga. Ale muszą być czujne, gdyż dużym żabom wcale się to nie podoba i będą starały się przerwać tę zabawę!

– druga gra to “Wyścig żabek”, tym razem żabki zorganizowały wielki wyścig. Skacząc z liścia na liść, będą musiały wykazać się dobrą pamięcią, aby nie dać się zatrzymać dużym żabom i jak najszybciej dotrzeć do mety.

Re re kum kum, neo24.pl

Gdzie: neo24.pl

Cena: 107zł

Więcej pomysłów na gry planszowe dla dzieci

Artykuły podobne