10 nostalgicznych pomysłów na retro prezent pod choinkę

Total
0
Shares

Starsi kochają go za wspomnienia z dawnych lat, które przywołuje. Młodzi za oldschool’owy charakter, który pozwala im identyfikować się z czasami, o których słyszeli z opowieści rodziców czy dziadków. Barwna Ameryka szalonych lat 50 i 60, szary, choć kształtem i formą bardzo barwny PRL czy wielokształtna i błyszcząca dekada lat 90 (dla niektórych już także retro) to czasy, które raz po raz wracają a styliści czerpią z nich garściami. Retro, bo o nim mowa nie ominął też prezentów. Styl ten stał się inspiracją dla produktów sprzedawanych w takich sklepach jak FLO czy Empik, gdzie rekordy popularności biją prezenty z Audrey Hepburn, Marilyn Monroe czy Jacqueline Kennedy. Poniżej prezentujemy 10 wybranych przez nas prezentów, stylem nawiązujących do minionych lat.

Świąteczny prezent dla kobiety

Magnes, który swoim designem odwołuje się do przedwojennych makatek na ścianach z krzepiącym przesłaniem ” Gdzie miłość i zgoda panuje, tam szczęście swe gniazdo buduje” 🙂 Po długich tygodniach spędzonych na zakupach a potem na świątecznych przygotowaniach i gotowaniu potraw na Wigilię, Pani domu z poczuciem humoru zamknie wreszcie lodówkę i szczerze uśmiechnie się do domowników.

Magnes na lodówkę

Magnes “Dobra żona”, Spodlady.com, 19 zł

Nostalgiczny czajnik w białe kropki prawie w niczym nie przypomina tradycyjnych czajników elektrycznych. Stworzony z urokiem, z czarem lat 60-tych, z tradycyjna pokrywką w uchwytem. Nam się kojarzy z pierwszą randką, soczystymi truskawkami i beztroską, a Wam?

Czajnik ceramiczny Retro, Garneczki.pl, 109 zł

Oryginalny prezent dla chłopaka

Torba nawiązująca stylem do sentymentów PRL i niezbyt chwalebnych samochodów – Trabantów. Gdy on lubi i chce się wyróżnić, podaruj torbę, która świetnie wygląda do trampek.

Torba z logo Trabant, Spodlady.com 109 zł

Zdjęcie z dawnych lat dla seniorów

Era nowoczesnych trików w obróbce zdjęć przechodzi swój peak! Teraz każde zdjęcie możesz przerobić na dowolny styl i cieszyć się nim w swoim domu w postaci obrazu wydrukowanego na płótnie. Nawet najbardziej pospolite fotografie mogą zyskać niepowtarzalny charakter i zawojować Twoją rodzinną kolekcję.

Fotoobraz styl Retro, Changestudio.pl, 29 zł

Jeśli nie obraz, to nawet samo zdjęcie możesz ubrać w porządną ponadczasową ramkę ze skóry, która przetrwa niejedno pokolenie. Wystarczy zdjęcie w sepii i niepowtarzalna rodzinna pamiątka gotowa.

Ramka na zdjęcie ze skóry naturalnej, Makeypolska.pl 89zł

Prezent dla dziewczyny retromanki

Etui na iPhona, dzięki któremu zyska wygląd jakby był w z lat 80-tych. Silikonowe etui z imitacją kasety magnetofonowej, to coś dla amatorki muzyki z płyt winylowych i kaset.

Etui silikonowe BUD na iPhone 4 retro Cassette, Fnak.pl, 69 zł

Lustro Retro TV to pomysł na dziewczyny gadżetomanki, która lubi otaczać się stylizowanymi przedmiotami, nawet w obszarze makijażu, dbałości o urodę. Kultowe lustro, w którym zobaczy swoja? twarz w telewizji…

Lustro Retro TV, Gadgets.pl, 39 zł

Legendarna zabawka dla dzieci

Pamiętasz ich? Bohaterowie bajek z Twojego dzieciństwa. Pokaż maluchowi do czego wzdychałeś jak byłeś w jego wieku. Zabawki, które były nigdy niezrealizowanym marzeniem dzieci w latach 70, 80 teraz wreszcie powstały i trafiają w ręce najmłodszych. Możesz podarować je swojemu dziecku i wytłumaczyć ich historię.

Maskotka Miś Uszatek, Spodlady.com, 149 zł

Te i inne pomysły na prezenty retro znajdziesz w JakiPrezent.pl

Artykuły podobne