Prezent na Dzień Mamy

Pomysły na prezent na Dzień Mamy o jakich nie słyszałeś

Total
0
Shares

Kilka najbardziej oryginalnych prezentów na Dzień Mamy

Prezent na Dzień Mamy
Wyjątkowa biżuteria dla Mamy

Zacznę od pomysłów na Dzień Mamy nie z tej Ziemi.

Na pierwszy ogień odlew rączek dzieci dla mamy ? obojętne w jakim są wieku. Takie odlewy można wykonać samemu, choć przez skomplikowaną procedurę polecam zrobić to u profesjonalisty. Wystarczy wpisać w wujka Google “odlewy pamiątkowe” lub “gipsowe” i powinno pojawić się kilka propozycji.

Równie oryginalnym prezentem z wyższej póki jest biżuteria stworzona z rysunku dziecka. Widziałam takie cudo na własne oczy, na dekolcie szczęśliwej mamy ? mega!!!

Z podobnej tematyki polecam biżuterię z mleka matki. Jeśli oczywiście sama jesteś świeżo upieczoną matką albo bliską jej osobą.

A może, zamówisz po prostu srebrne kółeczka z wygrawerowanymi imionami dzieci, zawieszone na łańcuszku?

Uniwersalne i niezapomniane prezenty na Dzień Mamy

Mamie na każdym etapie macierzyństwa można sprawić wiele różnych prezentów np. ramkę cyfrową ze zdjęciami rodzinnymi albo album z wywołanymi fotografiami. Mamy uwielbiają przeglądać zdjęcia, zarówno z dawnych lat jak i te najbardziej aktualne. Jeśli jesteś studentem i wyjechałeś edukować się do innego miasta albo w pogoni za pracą wyjechałeś z kraju, zrób dla mamy roczną kronikę jak żyjesz, wklej zdjęcia, małe pamiątki i opisy. Pamiętaj aby taki prezent zaplanować odpowiednio wcześnie.

A może ekskluzywny fartuszek do kuchni, który wygląda jak suknia wieczorowa, by mama w końcu poczuła się jak królowa. Może zdążysz upiec jeszcze ciasto? Dobrym pomysłem jest też video notatnik na lodówkę. Na takim video notatniku mama może zostawić wiadomość dla bliskich. Jest też wersja wodoodpornego notatnika pod prysznic.

Ulubione perfumy? W drogeriach na pewno będą zestawy kosmetyków dla mam.

Pomysłów na spełnienie marzeń twojej mamy jest wiele. Im bardziej osobiste tym lepiej. Z oryginalnych pomysłów na prezent dla mamy polecam jeszcze personalizowane zakładki do książek. Do prezentu koniecznie dołącz ręcznie zrobioną karteczkę z autorskim wierszykiem jak laurkę z dawnych lat?

Kupony na Dzień Mamy

Bardziej oryginalnie?  Podaruj swojej mamie karty spełniające życzenia. Można zrobić je na każdy miesiąc, w formie zdrapki lub po prostu podarować jako kupony na nakrytym stole. Stokrotki, filiżanka z kawą, śniadanie, poranna gazeta i? kupony. Na co? 12 aktywności z mamą na każdy miesiąc: 1. przeczytany wspólnie rozdział ulubionej książki, 2. godzina na łyżworolkach lub łyżwach, 3. śniadanie w restauracji, 4. wyjście do muzeum, 5. wyjście do wesołego miasteczka, 6. wyprawa rowerowa w magiczne zapomniane miejsce, 7. gra w kręgle, 8. piesza wycieczka w nieznane, 9. wyjście do kina, 10. lody w kawiarni na dachu, 11. gra w szachy, grę planszową lub komputerową 12. dowolny wybór aktywności, z wcześniejszych miesięcy. Jak zrobić zdrapkę na takim kuponie? Na kartkach z miesiącami zamaluj aktywności mieszanką farby akrylowej i mydła w płynie (w proporcjach 2:1). Inne pomysły na kupony? Na śniadanie do łóżka, na spanie do późna, na królową dnia, na noc filmową, na wysprzątanie mamie kuchni itd.

Wspólny czas

Jedna rada ? tak jak kiedyś ty pragnęłaś/łeś czasu z mamą, tak ona pragnie go dzisiaj spędzić z tobą. Choć może się uczysz, pracujesz i często masz już swoje dzieci ? żadne prezenty nie zastąpią wspólnie spędzonego czasu. To może być spacer w miejsce, z którym wiążą się wspólne wspomnienia ? gdzie się urodziłaś/łeś, albo gdzie spędzaliście czas, gdy byliście mali. Codzienność i praca nie cieszą, gdy nie ma do kogo wrócić, by napić się gorącej herbaty w atmosferze z dziecięcych lat.

Prezent od taty

Jeśli zaś jesteś np. świeżo upieczonym młodym tatą wiedz, że młodej mamie podarujesz kawałek nieba jeśli pozwolisz jej odpocząc, najlepiej zabierając dzieci na spacer albo i jeszcze dalej ? rzecz bezcenna. Jedna wypita w spokoju kawa, prysznic w ciszy, spacer bez palpitacji serca czy zakupy (w końcu przemyślane) albo jedna przespana noc i cały dzień dla siebie to rzecz, której nie da się wycenić dla zmęczonych trudami macierzyństwa mam.

Masaż dla zmęczonych mam

masaż misami i gongami
Masaż misami i gongami

Dla starszych mam, z prezentów darmowych, polecam: masaż ramion, głowy, stóp wykonany własnoręcznie. Szczególnie tej partii ciała, na którą mama najczęściej się skarży. Z wersji droższych bon na takowy masaż np. misami i gongami, masaż mauri, tajski lub refleksologię stóp czy weekend w Spa. Jeśli masz już teściową, pamiętaj, że to też twoja mama w pewnym sensie. Będzie jej szalenie miło jeśli o niej nie zapomnisz w to majowe święto. Więcej pomysłów na prezenty dla teściowej znajdziesz TUTAJ.

Do dzieła! Nie zostało dużo czasu?

Artykuły podobne

Ludek zawsze gotowy

Ludek-zatyczka jest zawsze gotowy by zatkać otwartą butelkę wina. Ponoć jest najradośniejszym korkiem do wina na świecie. Jest świetnym i zabawnym dodatkiem do prezentu opisywanego w poprzednim poście. Idealny by…
Zobacz więcej ...