Powszechne jest przekonanie, że zegarek może bardzo dużo powiedzieć o mężczyźnie. Przez niektórych uznawany jest nawet za jedyny dopuszczalny element biżuterii (może poza obrączką), na który pozwala facetowi jego męskość. Wybór odpowiedniego zegarka, jak się okazuje, wcale nie jest taki prosty, więc warto przy zakupie zegarka zwrócić uwagę na obecność poniższych funkcji:

1. Tachymeter

Casio EF-547D-1A1

Ile: 494 zł

Gdzie: http://www.casio-polska.pl/

Tachymeter pomaga zmierzyć średnią prędkość poruszania się na określonym dystansie. Bardzo często jest jedną z funkcji, a właściwie dodatkową skalą na tarczy, albo lunecie w sportowych zegarkach. Dobrej jakości zegarek nie podaje czasu wprost, ale mówi tym samym dużo o noszącym go mężczyźnie.

2. Chronograf

Zeppelin 7680-1 100

Ile: 1350 zł

Gdzie: http://zegarownia.pl/

Ta groźnie brzmiąca nazwa to nic innego, jak wbudowany w zegarku 12-godzinny stoper. Wyposażony w tę funkcję jest między innymi old-schoolowy zegarek firmy Zeppelin, którego działanie oparte jest na niezawodnej szwajcarskiej technologii.

3. Transparentny dekiel

Maurice Lacroix PT6158-SS001-13E

Ile: 6390 zł

Gdzie: http://www.agito.pl/

Transparentny, kryształowy dekiel z tyłu zegarka ujawnia jego bogate w najbardziej skomplikowane mechanizmy wnętrze. Wprawdzie ten szczegół nie pełni żadnej specjalnej funkcji, ale nie da sie zaprzeczyć, że dodaje zegarkowi bonusowych punktów na skali szpanerskości.

4. Kalkulator

Casio DBC30-1

Ile: 129,99 zł

Gdzie: http://akita4you.home.pl/

Wszystkim pamiętającym jeszcze czasy PRL-u zakręci się pewnie łezka w oku na wspomnienie modnych w tamtych czasach zegarków z kalkulatorem. Takie zegarki są obecnie rzadkością na rynku, ale przy odpowiednio dokładnych poszukiwaniach nie są niemożliwe do wytropienia. Kalkulator znajdujący się na tarczy zegarka pozwala na wykonanie podstawowych obliczeń matematycznych, ale ważniejsze od tego będzie prawdopodobnie to, jakie zainteresowanie wzbudzi wśród twoich znajomych!

5. Podwójna strefa czasowa

STORM DuoTec

Ile: 963 zł

Gdzie: https://www.e-zegarek.pl/

Zegarek idealny dla wszystkich tych, którzy często podróżują -w interesach, czy prywatnie. Pozwala na jednoczesne odmierzanie czasu w dwóch strefach czasowych, co uchroni cię przed niezręcznymi sytuacjami budzenia swoich partnerów biznesowych zza oceanu w środku nocy.

Artykuły podobne