Najlepszym prezentem dla każdego i na każdą okazję jest zawsze książka. Książka jest uniwersalnym prezentem i ucieszy każdego. Prezentujemy książki dla nastolatków, które są hitem w Empiku. Aby dobrze dopasować książkę na prezent dla dziecka najlepiej jest wiedzieć jaki gatunek preferuje. Jeżeli tego nie wiemy można przystać na to co podoba nastolatkom w całym kraju. Oto 5 propozycji książek z Empiku, które cieszą się dużym powodzeniem wśród nastolatków.

1. "Kod królów" jest nową publikacją autorstwa Pierdomenico Baccalario znanego między innymi z serii Ulysses Moore. Tajemnica, mroczna atmosfera, magia, przygoda i urok nieznanych zakamarków Turynu. Książka fantasy i realizmu magicznego przeniesie nastolatka w przygodę poszukiwania skarbu – Księgi Języka Królów.

Kod królów, Empik.com, 24,99

Cena: 24,99 zł

2. "Szaleńczaki" autorstwa Jerzego Niemczuka to jedna ze stu "Najlepszych książek dla dzieci XX wieku" w rankingu Wysokich Obcasów. Pełna humoru i wartkiej akcji opowieść o szalonych przygodach nieco zwariowanej rodzinki Mamli, Papla i małej Papli, których pokochają i dzieci i dorośli. Ilustrowana urzekającymi rysunkami Juliana Bohdanowicza. Książka dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.

Szaleńczaki, Empik.com, 27,99zł

Cena: 27,99 zł

3. "Powrót młodego księcia" jest niezwykłą poetycką i głęboko przejmującą książką dla nastolatków i nie tylko. W książce, która powstała w ciągu dziewięciu dni spędzonych w odosobnieniu, autor, jak sam przyznaje, zawarł mądrość i doświadczenie, które zbierał przez całe swoje życie. Powrót Młodego Księcia sprawi, że przypomnimy sobie o tym wszystkim, o czym nigdy nie powinniśmy zapominać – o miłości, braterstwie, wychowaniu, rodzinie; te wartości stanowią fundamenty istnienia cywilizowanego społeczeństwa.

Powrót młodego księcia, Empik.com, 27,99zł

Cena: 27,99 zł

4. "Juniper Berry i tajemnicze drzewo" to opowieść o Juniper Berry, córce sławnej i uwielbianej pary aktorów, tęskni do dni, kiedy rodzice mieli jeszcze dla niej czas. Niespodziewanie odkrywa, że za zmianą w ich zachowaniu kryje się mroczna tajemnica, do której kluczem jest niezwykłe drzewo rosnące w jej sadzie. Prowadzi ono do groźnego podziemnego świata, którym rządzą okrutne reguły. Czy Juniper uda się uratować rodziców od losu gorszego niż śmierć?

Cena:27,99 zł

###NEWS_VIDEO_1###

5. "Przygody Tintina" seria przygód spisanych przez  pisarza Herge.

Tintin, reporter brukselskiej gazety i detektyw amator, wyrusza do Związku Radzieckiego, by na podstawie własnych obserwacji napisać reportaż o życiu ludzi w pierwszym na świecie państwie komunistycznym. Jak się szybko okazuje, przybysz z Zachodu nie jest mile widziany w Kraju Rad, toteż bohater, zanim wypełni swoje dziennikarskie zadanie, musi przede wszystkim przeżyć… Cała seria przygód Tintina z różnych zakątków świata dostępna w Empiku. Bohater Tintin znany jest dzieciom z komiksów oraz filmu. Książka o wątku detektywistycznym  przepełniona ogromem przygód. Czytając Twój nastolatek na pewno nie będzie się nudził…

Cena: 45,99 zł

Więcej pomysłów na książki.

Artykuły podobne