5 miejsc do zobaczenia w Kalifornii

Total
0
Shares

Kalifornia jest jednym z najbogatszy i najpopularniejszych stanów w USA. Corocznie odwiedzany jest przez tłumy turystów wybierających to miejsce ze względu na piękną pogodę, bujną roślinność, cudowne, bezkresne plaże oraz niezwykle urokliwe zakątki. Można znaleźć tutaj wszystko począwszy od wielkich aglomeracji z niezwykle rozwinięta infrastrukturą po dziewicze parku narodowe. To właśnie w tym stanie znajduje się aż 8 z 50 największych i najbardziej zaludnionych miast w całych Stanach Zjednoczonych. Oto 5 miejsc, które należy konieczne odwiedzić udając się do Kalifornii. 

1. San Francisco

San Francisco to ósme pod względem gęstości zaludnienia miasto w Stanach Zjednoczonych. Jest popularnym celem turystycznym, znanym ze swoich atrakcji, takich jak: m.in. Most Golden Gate więzienie Alcatraz, tramwaje liniowe, fabryka czekolady Ghirardelli. Cechą charakterystyczną miasta są jego strome wzgórza i ulice oraz mieszanina stylów architektonicznych. Miasto słynie także ze swojego zróżnicowania etnicznego, niezliczonej ilości uniwersytetów, no  i oczywiście pięknych widoków!

Golden Gate Bridge - Most, źródło: hulubei.net

2. Dolina Krzemowa

Dolina Krzemowa ciągnie się od Palo Alto do San Jose. Obejmuje ona tereny, które stanowią od lat 50′ centrum przemysłu technologicznego, a zwłaszcza komputerowego – informatycznego. Swoją główną siedzibę ma tutaj wiele największych firm na świecie, m. in.: Apple Inc., Symantec, eBay, Google, Hewlett-Packard, Adobe Systems, Intel czy na przykład Yahoo! oraz wiele innych mniej lub bardziej znanych firm z zakresu działań informatycznych. Prawdziwy raj dla zwiedzającego informatka i nie tylko…

Wejście do siedziby Apple Inc., źródło: picasaweb.google.com

Siedziba Google, źródło: panoramino.com

3. Park Narodowy Yosomite 

Park narodowy zlokalizowany jest na zachodnich zboczach gór Sierra Nevada. We wczasach niewykształconej cywilizacji był zamieszkiwany przez Indian Miwok i Pajutów, do czasów wybuchu gorączki złota w Kalifornii. Jest to typowo dziewiczy park, z niesamowitą fauną i florą. Słynie on z największych na świecie sekwoi, a najsłynniejszy okaz nosi nazwę "Grizzly Gigant" i liczy 2700 lat. Zwierzęta charakterystyczne dla tych terenów to baribal, kojot, puma, mulak owca kanadyjska oraz orzeł. 

Park Narodowy Yosemite, źródło: wikipedia.org

4. Los Angeles 

Los Angeles zna chyba każdy na świecie. Zwane często City of Angels lub po prostu L.A., stanowi światowe centrum biznesu, handlu, rozrywki, kultury, mediów, mody, nauki, sportu, technologii oraz edukacji. Zostało uznane za trzecie najbogatsze i najbardziej wpływowe miasto świata. Los Angeles to także siedziba Hollywoodl  – Światowej Stolicy Rozrywki. Ze względu na ten fakt, miasto zamieszkuje wiele słynnych aktorów, muzyków.Istne szaleństwo dla fanów filmów, seriali. Na ulicy można spotkać sławne osoby, a także przejść się drogami, które na co dzień oglądamy w filmach.

Hollywood, źródło: famouswonders.com

Widok na Kalifornie, źródło: bigskyline.com

5. San Diego

Miasto to jest znane przede wszystkim z licznych plaż i łagodnego klimatu. I dlatego właśnie jest doskonałym miejscem do uprawiania surfingu w każdej postaci. Miasto bezpośrednio graniczy z Meksykiem, z miastem Tijuana. Godne uwagi są m. in. takie miejsca jak: Balboa Park, Old Town San Diego State Historic Park, San Diego-La Jolla Underwater Park (podwodny park z wieloma gatunkami ryb i ptaków), Wyspa Coronado, Legoland. Miasto to jest również istotnym ośrodkiem militarnym i z tego też powodu można zwiedzać żaglowiec Star of India oraz lotniskowiec USS Midway. 

Deptak w San Diego, źródło: 101thingstodosw.com

San Diego, źródło: propertyinsd.com

W Kalifornii każdy turysta znajdzie coś dla siebie, kobiety odnajdą się na zakupowym szale, mężczyźni będą mogli zobaczyć tam zabytki wojskowe czy niesamowite, szybkie samochody. 

Artykuły podobne