Czy Twoje dziecko to mały kinomaniak? Czy uwielbia oglądać bajki?

Obecnie filmy animowane zdobywają coraz większą popularność. Każdego roku w kinach pojawiają się nowe hity animowane przeznaczone dla najmłodszych widzów. Wybór jest ogromy, lecz nie każda bajka reklamowana w telewizji jako wielki hit roku jest warta obejrzenia.

Oto 5 najlepszych filmów DVD dla Twojego dziecka, które z pewnością zapewnią rozrywkę nie tylko jemu, ale także Tobie.

Pierwszą propozycją jest film animowany wspaniałego producenta i komika Jerry’ego Seinfelda “Film o pszczołach”. Film opowiada o zwykłej pszczółce, która rozczarowana perspektywą pracy do końca swych dni w ulu, marzy o własnej firmie produkującej miód. Podczas jednej z niebezpiecznych wypraw do parku, pszczółkę ratuje sympatyczna kwiaciarka Vanessa. Wkrótce Barry odkrywa, że człowiek od wieków kradnie miód z pasiek całego świata i decyduje się wytoczyć ludziom proces.

Cena: 30zł

###NEWS_VIDEO_1###

Drugą propozycją jest klasyk filmów animowanych, który mimo, iż ma już kilka lat nadal króluje na pułkach sklepów i wypożyczalni DVD – “Król Lew”.

Wyrusz w niezwykłą podróż z Simbą, dzielnym lwem, który szuka swojego przeznaczenia w odwiecznym kręgu życia. Podziwiaj zapierającą dech w piersiach animację, muzykę nagrodzoną dwoma Oscarami oraz wciągające materiały dodatkowe.

“Król Lew” to opowieść o dorastaniu, odwadze i miłości. W Lwiej Krainie na świat przychodzi małe lwiątko Simba, królewski potomek.Wszyscy, oprócz brata Króla Mufasy, Skazy, cieszą się z narodzin Simby. Skaza przygotowuje spisek, w który niestety dają się złapać Mufasa i Simba.

Film należy do kolekcji ?Ze Skarbca Disneya?, która zawiera starannie wybrane, klasyczne animacje, stanowiące część światowego dziedzictwa kulturowego. Filmy te ukazują się tylko raz na kilka lat, w ekskluzywnych wydaniach  z nową jakością obrazu i dźwięku,, co pomimo upływu lat pozwala zachować im młodość.

– “Król Lew”

Król Lew, empik.com

Gdzie: empik.com

Cena: 45zł

###NEWS_VIDEO_2###

Trzecią propozycją jest trylogia wspaniałego filmu animowanego dla całej rodziny “Epoka Lodowcowa”.

“Epoka Lodowcowa” to animowana komedia przygodowa, kto?rej akcja toczy się 20 000 lat temu. Bohaterami są tutaj Manny – olbrzymi mamut obdarzony ironicznym poczuciem humoru, Sid – ospały, nietowarzyski leniwiec oraz Diego – dwulicowy tygrys szablozębny. Bohaterowie wyruszają w podróż w poszukiwaniu ludzi, aby oddać im zaginione dziecko. Diego prowadzi ich jednak z zasadzkę, w której mogą stracić życie. Aby kłopotów nie było mało, mała wiewiórka Scrat próbuje zakopać  w lodzie żołądź, co powoduje pęknięcie i oderwanie się kry, która rusza naprzód niosąc ze sobą epokę lodowcową.

“Epoka lodowcowa – Odwilż” to druga część przygód Manny’ego, Sida oraz Diega. W tej części uciekają przed powodzią spowodowaną wzrostem temperatury i końcem epoki lodowcowej. Droga jednak nie jest łatwa, gdyż bohaterowie co chwilę pakują się w nowe kłopoty. Spotykają ostatnią na Ziemi mamucicę Elę, której udaje się zdobyć serce Manny’ego.

“Epoka lodowcowa – Era dinozaurów”. W trzeciej części Manny i jego przyjaciele odkrywają zaginiony świat dinozaurów, które mimo, iż są drapieżne, są także bardzo zabawne. Okazuje się jednak, że Sid ma pewne porachunki z jednym z tyranozaurów, co wplątuje wszystkich w spore kłopoty. Natomiast wiewiórka spotyka wybrankę serca, która jednak chyba bardziej zainteresowana jest jego żołędziem.

– “Epoka Lodowcowa” trylogia

Epoka Lodowcowa trylogia, jakiprezent.pl

Cena: 88zł

###NEWS_VIDEO_3###

Czwartą propozycją jest film “Zaplątani” nowa odsłona najpopularniejszej baśni wszech czasów . Film opowiada o najbardziej poszukiwanym i jednocześnie najbardziej czarującym bandycie w całym królestwie. Flynn Rajtar szuka schronienia w tajemniczej wieży, gdzie spotyka Roszpunkę, bystrą nastolatkę, która obdarzona jest magicznymi, długimi na dwadzieścia metrów włosami. Bohaterowie wyruszają w fantastyczną podróż obfitującą w nieoczekiwane wyzwania i wspaniałe przygody.

– “Zaplątani”

Zaplątani, empik.com

Gdzie: empik.com

Cena: 49zł

###NEWS_VIDEO_4###

Ostatnią, co nie oznacza, że najgorszą propozycją jest kolekcja filmów animowanych, które pokazują, że w życiu nie liczy się jedynie linia mety, ale wszystko co spotykamy po drodze.

“Auta” – pierwsza część przedstawia nam Zygzaka McQuenna, który jest wschodzącą gwiazdą wyścigów. Jednak w drodze na swój najważniejszy wyścig zbacza z trasy i trafia do Chłodnicy Górskiej, zapomnianego miasteczka przy Trasie 66. Spotyka tam Złomka, Sally oraz Wójta Hudsona oraz wielu innych przyjaciół, którzy pomogą mu zrozumieć, że w życiu nie liczy się jedynie sława i trofea.

“Auta 2” – w drugiej części Zygzak i Złomek wyruszają za granicę na wyścig, który ma wyłonić najszybszy samochód na świecie. Jednak droga nie będzie taka prosta, zwłaszcza, ze Złomek wplątał się w międzynarodową intrygę szpiegowską. Na płycie znajduje się również zupełnie nowy krótko metrażowy film “Powietrzny Złomek”.

“Złomka bujdy na resorach” – kolekcja poszerzona jest także o dziewięć zabawnych opowieści, dzięki którym Twoje dziecko przeniesie się w świat walk byków, wyścigów samochodowych i koncertów rockowych. Na płycie znajdują się także dwa zupełnie nowe odcinki ? Złomek na tropie oraz Złomek w pełni.

– “Auta” kolekcja

Auta - kolekcja, empik.com

Gdzie: empik.com

Cena: 93zł

###NEWS_VIDEO_5###

Więcej pomysłów na prezent DVD dla dzieci

Artykuły podobne