Jak udekorować dom na święta w niebanalny sposób

Total
0
Shares

Koniec listopada to czas na przemyślenia. Wraz z końcem listopada pojawiają się w naszej głowie myśli dotyczące świąt. Część z Was już poddała się świątecznemu klimatowi i zakupiła świąteczne ozdoby i dekoracje, a część z Was dopiero się za nimi rozgląda. Czy wiecie już jak ubrać świąteczne drzewko, co kupić najbliższym jako prezent, jak udekorować stół czy gdzie rozsadzić wigilijnych gości? Przed wieloma z Was te zagadnienia wciąż stoją nieporuszone. A święta coraz bliżej!

Na szczęście pozostała jeszcze odrobina czasu, aby zadbać o świąteczny klimat Waszego domu. Wigilijną atmosferę Tworzą przede wszystkim ludzie i ich serdeczność, jednak aby klimat był jeszcze bardziej magiczny wprowadź do domowych wnętrz choćby kilka świątecznych elementów. Na pewno całej rodzinie będzie milej spędzać czas oraz składać sobie świąteczne życzenia w domu, gdzie emanuje pozytywna, świąteczna energia.

Choinka piękna jak las

Nie będzie to dla Was zaskoczenie, że moją top szóstkę inspiracyjną rozpocznie choinka. Jest to najważniejszy element zarówno dekoracyjny jak i symboliczny. Nikt nie wyobraża sobie Świąt Bożego Narodzenia bez choinki. Iglaste drzewko od dawna jest symbolem życia i odradzania się. W tradycji chrześcijańskiej jej zieleń i świeżość to symbol Chrystusa, jako źródła nieprzemijającego życia. Pod wigilijnym drzewkiem czeka na domowników moc prezentów, które wzbudzają radość i emocje zwłaszcza wśród dzieci. W tym roku wedle trendów dekorujemy choinkę na srebro i biel. W odróżnieniu od roku poprzedniego, w którym panowała stylistyka złota i czerwieni.

Choinka
Choinka świąteczna

Foto: pinterest.com

Przy świątecznym stole

Stół ? jakże wymowne miejsce. Przy stole spotyka się cała rodzina. Przy stole składamy sobie wzajemnie świąteczne życzenia. Przy stole jemy, śmiejemy się, rozmawiamy. Boże Narodzenie nie byłoby tak wyjątkowym świętem bez pięknie zastawionego oraz udekorowanego stołu. W tym roku warto postawić na coś naprawdę oryginalnego. Co powiecie na serwetniki w kształcie mikołajkowej skarpety? Jak dla nas bomba!

Serwetniki
Ciekawa dekoracja stołu

Foto: pinterest.com

Przy blasku świec

Świece symbolizują światło Zbawiciela oraz nowe życie. Przy blasku oraz płomieniu świec składamy sobie świąteczne życzenia oraz dzielimy się opłatkiem. Świece możemy postawić zarówno na świątecznym stole jak i na innych meblach w mieszkaniu, aby stworzyć wyjątkowy klimat świąt. Świece są po prostu piękne, dodają blasku, energii, klimatu. W tym roku zaopatrzcie się w dużą ilość świec oraz ozdobne słoje. Najlepiej, aby świece były w tej samej wersji kolorystycznej. Podobnie jak w przypadku dekoracji choinkowych, króluje kolor biały.

Świece
Blask świec

Foto: pinterest.com

Aniołowie się radują

Któż widział święta bez aniołów? Ich symbolika jest również bardzo głęboka i sięga zarania dziejów. Anioły mają chronić i opiekować się domownikami. Są stróżami i strażnikami. W tym roku w kanonie dekoracji świątecznych szczególną rolę przypisuje się aniołom robionym metodą handmade, czyli tym, które są wykonywane własnoręcznie. To także doskonała okazja do tego, aby razem z rodziną usiąść i przygotować wspólnie świąteczne zdoby.

Aniołki
Aniołki świąteczne

Foto: pinterest.com

Światło lampek

Choinkowe lampki mają osłonić dom przed złymi mocami, a także odwrócić nieżyczliwych ludzi i złe uroki. W tym roku szczególnie modne są tzw. cotton balls, czyli piłeczki owinięte sznureczkiem, w których rozpościera się delikatne, ciepłe światło. Cotton balls mogą służyć nie tylko jako ozdoba choinkowa, ale także jako dekoracja stołu, drzwi, kominka.

Cotton_balls
Cotton balls

Foto: outlabsklep.pl

Bożonarodzeniowy stroik

Bardzo ważną ozdobą świąteczną jest również stroik. Można go kupić w sklepie, ale zdecydowanie większą radość i satysfakcję przyniesie Wam własnoręczne wykonanie stroika. Polecamy zrezygnowanie z bombek i łańcuchów na rzecz pięknych naturalnych ozdób dostępnych takich jak szyszki, plasterki suszonych owoców i wstążek. Rozmiar stroika świątecznego niech będzie dostosowany do miejsca, w którym chcecie go umieścić.

Stroik
Stroik świąteczny

Foto: pinterest.com

Mamy nadzieję, że podpowiedzieliśmy Wam, jakie dekoracje świąteczne będą obowiązywały w tym roku. Teraz tylko pozostaje nam czekać do upragnionych świąt!

Artykuły podobne

Zabawki do własnoręcznego wykonania. Łatwe, proste i przyjemne !

Własnoręcznie wykonana zabawka ma swój niepowtarzalny charakter jak i unikalny wygląd. Dzięki własnoręcznie wykonanej zabawce dziecko doskonali sprawność manualną, percepcję wzrokową a także wyrabia poczucie estetyki. W większości przypadków dziecko…
Zobacz więcej ...