5 porad jak wybrać idealne buty dla dziecka

Total
0
Shares

Buty dla dziecka, podobnie jak ubranka należą do najczęściej wymienianych produktów. Od dawna wiadomo, że buty są podstawą elegancji. Najpiękniejsza kurtka, najlepiej skrojone spodenki, czy sukienka malucha nigdy nie będą tak ważne jak dobre, zdrowe obuwie. Właściwie dobrane, nie tylko zapewni mu komfort, ale także podniesie znacznie walory wyglądu dziecka. Niewygodne mogą szybko stać się małym narzędziem tortur i zepsuć każdy bal lub wycieczkę.

Kupujemy buty dla dziecka

Większość powyższych uwag odnosi się także do dzieci. Ba, niektóre z nich odnoszą się do dzieci w szczególności. Buty dla dziecka muszą być naprawdę wygodne i prawidłowo kształtować dorastające nóżki. Odpowiednio uformowane wkładki powinny zapobiegać płaskostopiu, a niewielki zapas w wielkości powinien gwarantować, że buty nie staną się zbyt małe przed końcem sezonu. Jeżeli jakieś szczególne okoliczności nie stoją na przeszkodzie buty należy przed zakupem przymierzyć.

Elegancja, choć może nie w tak dosłownym, dorosłym znaczeniu też jest ważna. Buty dla dziecka nie mogą być brzydkie, jednostajne, bezbarwne. Dziecko powinno być dumne ze swoich bucików, z chęcią je zakładać i dobrze się w nich czuć. Nie warto swojemu dziecku, na zasadzie, że i tak przecież zaraz z nich wyrośnie, kupować obuwia niskiej jakości. Może się okazać, że po kilku tygodniach i tak trzeba kupić nowe, bowiem mały urwis odwiedził w drodze z przedszkola lub szkoły wszystkie napotkane kałuże, biegał, wspinał się i testował swoje buciki na dziesiątki innych sposobów, a one tego testu nie wytrzymały.

Poniżej kilka ważnych rad, na co koniecznie trzeba zwracać uwagę wybierając obuwie dla dzieci:

1. Miękka podeszwa. Zwróć uwagę, czy podeszwa zgina się w 1/3 długości buta, przy palcach – tak jak naturalnie układa się stopa podczas chodzenia. Ta rada dotyczy także obuwia dla dorosłych. W sztywnych bytach zmęczymy się szybciej.

2. Koniecznie przypilnuj by but nie był za duży, powinien mieć niewielki zapas na rosnącą nóżkę.

3. W zależności o tego, czy maluch ma wysokie podbicie, staraj się wybierać fasony, które będą dla niego komfortowe i łatwe do założenia. Wybieraj buty, które są łatwe w zakładaniu, dla małych dzieci idealne będą buty na rzepy, które same może sobie zapiąć.

4. Wkładka jest bardzo ważnym elementem buta – najlepiej jak z naturalnych materiałów, najlepiej skórzana. Tylko taka wchłonie pot, zamortyzuje stopę i zmniejszy ryzyko obtarć.

5. Sprawdź komfort palców -włóż rękę do bucika i oceń szerokość noksów – ciasne lub zbyt szpiczaste noski będą deformować stopę.

Na szczęście odpowiednie buty dla dziecka nie powinny być już wielkim problemem dla rodziców. Nawet problemem cenowym, bowiem wybór dziecięcego obuwia jest nie mniejszy niż wybór obuwia dla dorosłych, a buty tańsze wcale nie muszą być jakościowo gorsze od swych droższych odpowiedników. Wiele zależy od sklepu, marki, wybrania odpowiedniego czasu na zakup (promocje).

Udanych zakupów.

Artykuły podobne