Kolejka Tomek i Przyjaciele, którą wybrać?

Total
0
Shares

Z pewnością, niemal wszystkie dzieci wiedzą kim jest Tomek i jego przyjaciele. Pod tą nazwą ukazało się 40 tytułów książkowych, kilkanaście serii bajek emitowanych w telewizji, kilka filmów pełnometrażowych, czasopisma i gry dla dzieci. ,,Tomek i Przyjaciele" to jedyna marka, która posiada aż trzy systemy kolejek: drewniane, Take-n-Play oraz TrackMaster. Kolejki, wagoniki, tory oraz budynki można kupic osobno, co pozwala na  stworzenie swojego własnego zestawu, ukazującego świat Tomka. 

Seria drewniana zawiera wiele zestawów torów, kolejek i wagoników produkowanych przez różne firmy (Brio, Tesco, Ikea), które można ze sobą łączyć. Kolejki i wagoniki łączą się ze sobą za pomocą wbudowanych magnesów, co znacznie ułatwia zabawę, gdyż wagoniki nie odczepiają się od siebie podczas użytkowania. Seria drewniana jest bardzo trwała i dobrze wykonana. Kolejki wykonane są z drewna, z wyjątkiem kół, które są plastikowe. Na rynku ukazały się także kolejki, które świecą i grają podczas zabawy. Seria drewniana jest bardzo wytrzymała, odpowiednia dla młodszych dzieci (od 2 lat). 

Drewniana kolejka Tomek

Kolejka Tomek z drewnianej serii, zabawkowyraj.pl

Gdzie: zabawkowyraj.pl 

Cena: 68zł

Seria Take-n-Play to zestaw stworzony dla dzieci w wieku przedszkolnym, produkowane są przez firmę Mattel, pod marką Fisher-Price, kolejki są niewielkie, wykonane z metalu, co sprawia, że są bardziej wytrzymałe. Kolejki nie mają własnego napędu. Seria ta jest kontynuacją produkowanej przed 2010 rokiem serii Take Along. Wszystkie pojazdy, zarówno z serii Take Along, jak i Take-n-Play pasują do siebie. Wyjątkiem są tory, których łączenia są inne. Seria zabawek Tak-n-Play oferuje przede wszystkim kolejki. 

Firma oferuje kilkadziesiąt lokomotyw w różnych zestawach. Między innymi: 

– kolejki bez wagonika 

– kolejki z jednym wagonikiem

– kolejki z dwoma wagonikami

– kolejki z trzema wagonikami

– oraz dwupaki kolejek.

Take-n-Play kolejka Tomek

Take-n-Play kolejka Tomek, maskotkowo.pl

Gdzie: maskotkowo.pl 

Cena: 29zł

Seria TrackMaster to system torów i kolejek, których cechą charakterystyczną jest brązowy kolor torów, który sprawia, że wyglądają bardziej autentycznie. Tym, co odróżnia tą serię od opisanych wyżej jest to, iż kolejki mają własny napęd i zasilane są na baterie. Seria TrackMaster jest kontynuacją poprzedniej, produkowanej przed 2007 rokiem serii Tomica World. Zarówno w obecnej jak i poprzedniej, kompatybilnej, serii pojawiło się wiele różnych lokomotyw i wagoników:

– Parowa drużyna (Tomek, Edek, Henio, Gabryś, Kuba, Piotrek, Tobik, Emilka)

– Inne parowozy (Kaczor, Donald, Darek, Wiluś, Benio, Olek, Stefan, Hipek, Artur, Marcin, Szymek, Mela, Nikuś, Różyczka, Whiff, Staszek, Hiro, Dama, Billy, Hank, Flora) 

– lokomotywy spalinowe (Diesel, BoCo, Marta, Sylwek, Diesel 10, Denis) 

– lokomotywy parowe wąskotorowe (Sławek, Radek, Pan Handel, Rudik, Damian, Frycek, Diuk, Mocny Maciek, Wiktor, Protek).

Oprócz lokomotyw wyprodukowano także kilkadziesiąt różnych wagonów, między innymi wagony Tomka: Ania i Klara. Wśród wagonów także pasażerskie, towarowe otwarte, węglarki oraz cysterny z mlekiem i benzyną. Dodatkowo powstały zestawy wagoników (w każdym zestawie 3 wagony) oferowane pod nazwami: Farma, Fabryka Czekolady oraz Karnawał.

Seria ta będzie odpowiednia dla starszych chłopców, gdyż wagoniki jeżdżą same, co może nie podobać się dzieciom młodszym oraz takim, które wolą same prowadzić pojazdy. 

TrackMaster kolejka Tomek + wagonik

TrackMaster Kolejka Tomek + wagonik, maskotkowo.pl

Gdzie: maskotkowo.pl 

Cena: 55zł

Więcej pomysłów na kolejki 

Ze względu na to, iż wybór jest tak duży, nie jest łatwy. Zależy to od upodobań Twojego dziecka. Drewniane kolejki są lepsze dla dzieci młodszych, gdyż nie mają małych elementów, które dziecko mogłoby połknąć. Poza tym są bardziej wytrzymałe i lżejsze. Kolejki z własnym napędem będą bardziej odpowiednie dla dzieci starszych, które potrafią już włączyć taką kolejkę i lubią kiedy pojazdy poruszają się same. Wiele dzieci jednak szybko nudzi się takimi zabawkami, gdyż wolą same decydować o tym jak i gdzie pojedzie pojazd, dla tych dzieci które już są za duże na klocki drewniane odpowiednie będą te metalowe bez napędu. Wszystko jednak zależy od tego, co lubi Twoje dziecko. 

Artykuły podobne