5 sposobów na ciekawy walentynkowy prezent bez przesłodzonego kiczu

Total
0
Shares

Nie wiesz co wybrać na walentynkowy prezent? Sam przyznaj, często jest tak, że ludzie nie lubią Walentynek lub Świąt Bożego Narodzenia. Przyczyną jest z góry narzucony kicz, który wylewa się z witryn sklepowych i z reklam w telewizji. Zalewają nas drobne gadżety i dekoracje, które są totalnie bezużyteczne i czasem wręcz wkurzające. Czujemy się przymuszeni do bycia szczęśliwymi w określony sposób. Moja znajoma określa takie walentynkowe gadżety jako (wybaczcie) słodkopierdzące 😊. Dlatego proponuję:

walentynkowy prezent

1. Ciekawa aktywność lub sport ekstremalny na walentynkowy prezent dla niego i dla niej

Zamiast kupować pluszowe serduszka i oglądać romantyczne filmy, pomyśl o czymś ekstra. Pomysłów na aktywne spędzenie czasu jest dookoła mnóstwo. Na miłe popołudnie polecam wyjście do jakiegoś ciekawego muzeum Dzwonków w Jastrzębiu-Zdroju, Motyli we Władysławowie, Nożyczek w Tarnogrodzie, Mydła i Historii Brudu w Bydgoszczy oraz Gabinety Figur Woskowych np. w Poznaniu. W tym zimowym czasie warto jednak pojechać na narty (może dla odmiany biegowe?), a po – napić się gorącej czekolady przy kominku lub pojeździć skuterem śnieżnym. Ewentualnie skorzystać z prezentów aktywnych w zamknięciu, jak np. aerotunel dla dwojga   lub poczekać z wykorzystaniem bonu na wiosnę np. z raftingiem, czy też nalot balonem lub zwiedzanie zamków i pałaców? Możecie też wybrać się do jakiejś udostępnionej do zwiedzania jaskini lub na atrakcję przypisaną konkretnemu miejscu. Polecam papieskie kremówki w Wadowicach lub wesołe miasteczka czy parki miniatur, których jest coraz więcej. Więcej pomysłów na wspólny dreszczyk emocji znajdziesz >TU<> >TU<> >.

2. Kłódka – prezent DIY dla dwojga

Jeżeli zaś nie masz za dużo funduszy i po prostu chcesz spędzić miło czas, wybierzcie się w okolice najbliższego mostu i zawieście razem kłódkę z wygrawerowanymi inicjałami, datą poznania się lub słowem, które jest waszym tajnym miłosnym kodem. Na wygrawerowanie kłódki potrzebny będzie ci czas. W wersji szybkiej można zastosować metodę ozdabiania serwetkami decoupage lub napisać wasze imiona flamastrem albo korektorem. Jednak grawer ?pachnie? już profesjonalizmem i elegancją ? można go wykonać najczęściej w punktach z dorabianiem kluczy. Mosty z kłódkami są w większości dużych miast ? można się tam wybrać na wycieczkę.

walentynkowy prezent

3. Skarb i lampion – walentynkowy prezent jako wehikuł czasu

Ewentualnie wybierzcie się do miejsca, w którym się poznaliście lub w góry i zakopcie w umówionym miejscu skrzynkę ze wspólnymi skarbami. Ja i mój mąż odkopaliśmy taką ostatnio po 16-stu latach bycia razem. Ważne jest by w skrzyni (ewentualnie w blaszanym pudełku czy słoiku) ukryć mniej cenne, ale znaczące skarby lub ich kopie. Jeśli ich nie odnajdziecie po latach, nie będzie wam bardzo przykro. Można zawinąć je kilka razy w folię dla pewności. Pamiętajcie też o narysowaniu mapy do miejsca, w którym ukryliście skarb lub nakręceniu krótkiego filmu z okolicy. Na koniec wyprawy (jeśli nie ma dookoła lasu) możecie zapalić i puścić lampion.

4. Gry planszowe – pomysł na prezent zawsze na czasie

Niezawodne i zawsze zbliżające. Z prezentów, które można kupić w sklepie polecam starą ale dobrą grę w Twistera. Istnieje również pościel do tej gry dla bardziej zaawansowanych 😉. A skoro już jesteśmy przy grach dla zakochanych, na rynku jest nadal dostępny tradycyjny ?flirt towarzyski?, miłosna kostkta do gry, czy też ?wieża flirt? lub gra miłości (erotyczna gra planszowa). Dobrym pomysłem jest poruszający wyobraźnię DiXit.walentynkowy prezent

5. Obraz – walentynkowy prezent dla dwojga, który zatrzymuje wspomnienia.

Pomysł na obraz poszukaj duuuużo wcześniej. Wasz wspólny wizerunek możesz zamówić u jakiegoś malarza lub wywołać wasze najfajniejsze zdjęcie i oprawić je. Nie macie jeszcze pięknych wspólnych zdjęć, może sesja zdjęciowa? Może wasze ważne daty oprawione w ramkę, scratch czyli obraz z mocnych linii, personalizowany plakat filmowy albo mapa świata z zaznaczonymi miejscami gdzie byliście i planujecie być.

Spędźcie ten dzień po prostu razem. Każda wspólna chwila powinna być świętem takie jak to, czy to w lutym, w którym ptaki łączą się w pary, czy w środku lata gdzie słońce ogrzewa wam twarze, a wiatr przyjemnie je chłodzi.

Nie masz nikogo? Przecież każdy kogoś kocha… Zacytuję teraz parę punktów z “Piętnastu rzeczy, o których prawdopodobnie nie wiesz lub nigdy o nich nie myślisz” żeby ci to uświadomić: Jest na świecie co najmniej pięć osób, które tak cię kochają, że oddałyby życie za ciebie. Jest na świecie co najmniej piętnaście osób, które kochają cię w ten lub inny sposób. Jeśli kiedykolwiek ktoś cię nienawidził to tylko dlatego, że chciałby być taki jak ty. Każdej nocy jest ktoś, kto myśli o tobie zanim zaśnie. Są tacy, dla których jesteś całym światem. Są tacy, którzy nie mogliby żyć bez ciebie. Są tacy, którzy cię kochają, a ty nawet nie masz pojęcia o ich istnieniu.” A zatem każdy z nas kogoś kocha, a i my jesteśmy przez kogoś kochani. Dobrze jest obchodzić to święto przez cały rok.

 

 

 

 

 

Artykuły podobne