Coraz częściej Polacy wiążą święta Wielkanocne z czasem na wypoczynek, aktywnie spędzonym nad morzem. Kurorty nadbałtyckie na tę okazję szykują specjalne oferty dla całych rodzin, zapraszają oraz szykują dodatkowe atrakcje. Mamy u nas ciekawe miejsca, w które można zajrzeć podczas tegorocznych Świąt Wielkanocnych.

Bazy noclegowe nad morzem są bardzo bogate i różnordne, każdy znajdzie coś na swoją kieszeń. Od prywatnych kwater, poprzez pensjonaty, sanatoria, hotele***/****/**** i apartamentowce – jest w czym wybierać. 

Zatem… 10 fajnych miejsc na Wielkanoc nad morzem!!!

1. Kołobrzeg

Miasto nad morzem tętniące życiem przez cały rok. Jest to przede wszystkim miejscowość uzdrowiskowa, zapełniona turystami nie tylko z Polski ale i także z Niemiec, Danii, Norwegii i innych krajów. Magnesem na turystów są liczne uzdrowiska, sanatoria oraz liczne hotele z SPA&Wellnes, a także czynna latarnia morska, którą można pozwiedzać. Można także pożeglować statkami po Bałtyku, mniejszymi – większymi.. wybór jest duży. Kolejną atrakcją Kołobrzegu jest port, wzdłuż którego można spacerować godzinami. 

Zobacz oferty:

Hotel Leda

Villa Victoria

Dom zdrojowy Diament SPA

Kołobrzeg- latarnia morska, źródło: youngtravel.com.pl Kołobrzeg - plaża, źródło: pl.wikipedia.org

2. Hel

Hel jest półwyspem Polskim, ośrodkiem turystycznym i kąpieliskiem nadmorskim. Ponadto jest to ośrodek rybołówstwa, stanica marynarki wojennej, z dużym portem morskim oraz licznymi przystaniami jachtowymi. Do atrakcji Helu można zaliczyć przede wszystkim największe piaszczyste plaże w Polsce,  fokarium, latarnię morską oraz kamienne falochrony z zatopionymi wrakami, które stanowią idealne miejsce dla płetwonurków. Na Helu znajduje się także letnia rezydencka Prezydenta RP.

Zobacz oferty:

Hotel Rejs Władysławowo

Hotel Rigga 

Półwysep Helski, źródło: bip.hel.eu 

3. Mielno – UnieścieLatarnia morska na Helu, źródło: zavi.pl

Mielno i okolice należą do najatrakcyjniejszych terenów na polskim Wybrzeżu pod względem walorów turystycznych i środowiska przyrodniczego. Mielno położone jest bezpośrednio w sąsiedztwie morza i jeziora Jamno. Mielno poza sezonem jest cichym i spokojnym miejscem, gdzie można udać się na wymarzony wypoczynek, przespacerować się po plaży lub udać się nad jezioro, połowić np. ryby. Unieście ściśle przylega do Mielna dlatego też często łączy się te dwie miejscowości. Unieście jest typowo uzdrowiskowym kurortem. Znajduje się tam dużo sanatoriów oraz uzdrowisk – może w sam raz by wypocząć w Wielkanoc?

Zobacz oferty:

Hotel Meduza

Villa Mariner 

Eden SPA

Mielno-Unieście, źródło: chlopy.net.pl Promenada w Mielnie, źródło: blip.pl

4. Świnoujście

Świnoujście jest jednym z najatrakcyjniejszych miast polskiego wybrzeża. Chociaż popularnie mówi się, że miasto leży w krainie 44 wysp, to zamieszkane są trzy z nich: Uznam, Wolin i Karsibór. Samo Świnoujście ma miano miasta uzdrowiskowego, pełno w nim sanatoriów. Od 2006 roku do dzisiaj Świnoujście wygrywa konkurs o tytuł największej i najczystszej plaży "Błękitna Plaża". Bardzo bogate miasto turystycznie. Decydując się na Wielkanoc w Świnoujściu można zwiedzić latarnię morską, okoliczne wyspy, przepłynąć promem lub udać się na rejs po morzu, zobaczyć zabytkowe forty obronne z czasów II Wojny Światowej (Fort Gerharda, Fort Zachodni i Fort Anioła), bądź po prostu pospacerować wzdłuż promenady miasta i wybrać się na zwiedzanie wiatraka.

Zobacz oferty:

Hotel Polaris

Hotel Ottaviano

Świnoujście, źródło: sun-snow-plaza.nocuj.com.pl  Świnoujście - wiatrak, źródło: swinoujscie.zp.pl

5. Ustka

Ustka jest miejscowością uzdrowiskową, z plażami podzielonymi na część wschodnią i zachodnią. W mieście tym znajduje się Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej, które jest głównym ośrodkiem szkoleniowym dla potrzeb Marynarki Wojennej. Podczas wiosennych spacerów po Ustce warto zobaczyć latarnię morską, portową przystań żeglarską, a także sam port. Koniecznie trzeba się udać na promenadę nadmorską, gdzie w 1875 roku przechadzą się nią sam Otton Van Bismarck.

Zobacz oferty:

Hotel Lubicz

Hotel Stach

Ustka, źródło: radio.koszalin.pl Ustka - plaża, źródło: gazetakszubska.pl

6. Gdańsk

W Gdańsku do zobaczenia jest mnóstwo atrakcji turystycznych. Najważniejsze z nich, których nie można pominąć, znajdują się na Głównym i Starym Mieście. Wspaniały Trakt Królewski, prowadzi od Złotej do Zielonej Bramy. Dla zakochanych poleca się Most Miłości a dla miłośników historii – choć niekoniecznie Westerplatte. Przechadzać się można po parkach, zwiedzać wybrzeże, odbyć rejsy po zatoce Gdańskiej… A gdy już wszystko w Gdańsku zostanie zwiedzone, można pojechać dalej i odwiedzić Sopot i Gdynię…

Zobacz oferty:

Hotel Bartan

Villa Zosieńka

Gdańsk - plaża, źródło: podroze.pl 

Artykuły podobne