6 sekretów seksownej sypialni

Total
0
Shares

Sypialnia to takie pomieszczenie w mieszkaniu, w którym oboje spędzacie najwięcej czasu w ciągu doby. Dlatego też ważne jest, aby przy pomocy odpowiednich zabiegów uczynić z tego specjalnego miejsca główny buduar waszego "sam na sam", z którego nie będzie chciało się wychodzić.

1. Bądź dramatyczny 

Nie obawiaj się dodać trochę dramatyzmu swojej sypialni poprzez pomalowanie ścian na przykład na kolor gorzkiej czekolady. Ciemny, ciepły kolor otuli cię do snu tak skutecznie, że ani się nie spostrzeżesz, jak zapadniesz w głęboki, spokojny sen. Aby jednak pokój nie sprawiał wrażenia zbyt ponurego, zbalansuj ciemną czekoladę białym zagłówkiem łóżka. Możesz wrócić do czekoladowego koloru przy wybieraniu miękkich, pluszowych poduszek na łóżko.

2. Uprzytulnij ściany i podłogi 

Pościel w odcieniach szarości

Jeżeli wolisz spokojniejsze barwy w sypialni, to postaw na delikatnie szarą, albo błękitną pościel. Dodaj pasujące zasłony przy oknach, pamiętając, że długie od sufitu do podłogi zasłony optycznie dodają sypialni wysokości. W końcu, kup dywanik na podłogę – coś kudłatego, albo futrzanego. Tym sposobem wychodząc rano z łóżka nie będziesz zmuszony/a stąpać po zimnej podłodze, ale po mięciutkim dywanie.

Futrzany dywan

3. Dodaj luksusową pościel

Kup zestaw miękkiej pościeli, która będzie cię praktycznie prosiła o to, żeby się w niej zanurzyć. Przykryj łóżko puszystą kołdrą, ciężkim wełnianym kocem lub miękką bawełnianą narzutą. Na sam koniec, w nogach łóżka połóż piękny złożony patchwork, albo inny dekoracyjny materiał.

Luksusowa pościel

4. Stonuj oświetlenie

Aby dodać sypialni spokojniejszego klimatu, regulator oświetlenia jest absolutną koniecznością. Zamontuj go w każdym możliwym elemencie oświetlającym sypialnię – od głównej lampy wiszącej, po lampki na nocnych stolikach. Chcąc zapewnic sypialni eklektyczny wygląd, mieszaj nasycenie poszczególnych lamp, lampek i kinkietów. 

Oświetlenie w sypialni

5. Stwórz własny hotelowy apartament

Sypialnia - hotelowy apartament

Jeżeli masz na to miejsce, postaw w rogu sypialni krzesło. Taki zabieg nie tylko optycznie powiększy sypialnię, ale też dostarczy ci dodatkowego miejsca na ciuchy, których nie masz siły składać z powrotem do szafy. Rozważ też tapicerowaną ławeczkę przy nogach łóżka. Upewnij się, że wyposażyłeś swoją sypialnię w dodatkowe oparcie na głowę przy łóżku w stylu hotelowym. Sam zagłówek łóżka nie będzie aż tak efektowny. 

Sypialnia - hotelowy apartament

6. Dodaj przyciągające wzrok akcenty

Dlaczego nie miałbyś patrzeć na piękne rzeczy zaraz po przebudzeniu? Może to być jakiś wyjątkowy obraz na ścianie, albo antyczna narzuta przerzucona niby od niechcenia przez krzesło. Poustawiaj swoje ulubione dodatki na półkach w sypialni razem z dekoracyjnymi książkami, szkłem i wszystkim, co tylko doda odrobinę kolorowej energii twojej sypialni.

Dywan zebra

Dodatki do sypialni

Artykuły podobne