Jak wybrać kołdrę, która odpowie na Twoje potrzeby?

Total
0
Shares

Gdy za oknem robi się coraz chłodniej, warto pomyśleć o odpowiednim wyposażeniu sypialni w ciepłą kołdrę. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów zimowych nakryć, które zapewniają ciepło i wygodę. Najlepiej wybrać taki, który będę odpowiadał naszym indywidualnym preferencjom.
Kołdry puchowe należą do tych, które zapewniają najwięcej ciepła w czasie snu. Wypełniane są zarówno puchem gęsim jak i kaczym. Jeżeli zależy nam na ekonomicznym zakupie, najlepiej wybrać wsad z pierza kaczego, jeśli zaś chcemy cieszyć się najwyższą jakością lekkiego i sprężystego pierza, warto zainwestować w kołdrę z gęsim puchem. Tradycyjne, wygodne i lekkie kołdry puchowe idealnie sprawdzają się podczas zimowych mrozów.
Nakrycia wykonane z naturalnej owczej wełny łączą w sobie właściwości izolacyjne z przewiewnością. W czasie chłodnych nocy zapewniają dużą ilość ciepła, zaś gdy jest cieplej, ochronią przed przegrzaniem. Ponadto wełna nie wymaga częstego czyszczenia, ponieważ nie jest podatna na wszelkiego rodzaju zabrudzenia. W przeciwieństwie do nakryć puchowych, te wykonane z wełny nie muszą być często wietrzone. Najwyższy komfort snu zapewnią kołdry jagnięce lub wielbłądzie, charakteryzujące się miękkością i puszystością.
Osoby uczulone na pierze i wełnę także mają możliwość zaopatrzyć się w odpowiednie zimowe okrycie. Kołdry syntetyczne są również idealne dla alergików wrażliwych na roztocza. Nowoczesne nakrycie, wykonane z włókien poliestrowych, mogą być dodatkowo nasączone środkami przeciwdziałającymi namnażaniu się roztoczy, grzybów i bakterii. Wybierając kołdrę syntetyczną, warto zwrócić uwagę na temperaturę prania, która powinna być jak najwyższa. Pomoże to utrzymać wysoki stopień czystości i bezpieczeństwa. Lekkie i sprężyste kołdry poliestrowe idealnie wpasują się w każdą sypialnie, niekoniecznie alergika.
Zanim zima zaskoczy nas gwałtownym spadkiem temperatur, można się przed nią ochronić kupując odpowiednią kołdrę. Komfortowy wypoczynek pod ciepłym przykryciem pomoże dobrze wypocząć i przygotować się na każdy nowy dzień.

Artykuły podobne

Prezenty sprawiające radość i zapadające w pamięć

Kupowanie prezentów jest sztuką. Bez względu na okazję, szukając idealnego podarunku dla bliskiej osoby lub znajomego, zawsze staramy się znaleźć rzecz niepowtarzalną i wyjątkową, która wywoła uśmiech na twarzy obdarowywanego…
Zobacz więcej ...