7 sposobów na szczęście mamy. Prezenty na Dzień Matki

Total
0
Shares

Nasze mamy zawsze były, są i będą w gronie najważniejszych osób na świecie. Choć relacje bywają napięte, to jednak 26 maja stał się dniem uprzywilejowanym i przeznaczonym na święto mam, kiedy to na różne sposoby staramy się okazać mamie jak bardzo jest dla nas ważna. Podpowiadamy kilka propozycji jak to zrobić.

Dzień tylko dla niej

Poświęćcie go jej ? warto. Wybierzcie się do niej w niedzielę, przygotujcie kąpiel z aromatycznymi olejkami lub solą do kąpieli o szczególnych właściwościach. Możecie zrobić jej masaż (jeśli już naprawdę nie czujecie się do tego zdolni, wystarczy masaż stóp), zróbcie manicure lub maseczkę, jeśli zechce, zróbcie jej ładną fryzurę. Posadźcie ją przed ulubionym filmem, podczas gdy sami przygotowywać będziecie jej ulubioną potrawę?i smakujcie wspólne chwile, by potem pogawędzić przy pysznej kolacji i butelce dobrego wina.

Wakacje od ?Co dziś na obiad ??

Chwilo trwaj ! Pozwól by Dzień Mamy trwał cały tydzień. Zrób listę potraw które lubi i często gotuje lub też, na których gotowanie nie ma czasu. Niech zaznaczy 7 które najchętniej by zjadła. A potem przygotuj je wszystkie albo systematycznie i dostarczaj do jej domu. Szczęście gwarantowane ? niejedna Pani domu chętnie urwała by się na wakacje od codziennego wymyślania :?co ugotować??

Hand-made dla mamy

Jeśli jesteście wprawieni w robótkach ręcznych, to właśnie macie pole do popisu. Choć dla statystycznej polskiej mamy Facebook i Pinterest nie są głównym sposobem na spędzanie czasu, to przecież i ona może mieć swój wall?realny! Wiesz dobrze, co uwielbia: zbiera pocztówki i przypina na lodówce, a może jest już babcią i kolekcjonuje malunki wnuczków? Może też być fanką fotografii, lub zbierać Matki Boskie ? wszystko to nadaje się do stworzenia jej wyjątkowej tablicy korkowej. Tablicę kupisz na kilkanaście złotych, a to co do niej przypniesz z pewnością możesz zgromadzić z domowych szuflad.

Powieść wspomnień

Pamiętacie pamiętniki z kluczykiem ? Znajdźcie taki i zapiszcie w nim najpiękniejsze chwile, które pamiętacie, a w których główną postacią była wasza mama. Napiszcie, jak one na was wpłynęły, co pozostało w was z tamtych chwil.

Kosz luksusowych pyszności

Na pewno wiecie co kocha Wasza mama. Niektóre mamy pozostają łasuchami, inne uwielbiają trufle, jeszcze inne oddadzą wiele za dobre wino. Zastanów się na co łasi się twoja mama i spraw jej to w pięknym koszu, który sam zaaranżujesz.

Wybierz się z nią gdzieś

Zorganizujcie czas, kiedy będziecie cali do jej dyspozycji. Podpytajcie wcześniej na jaki rodzaj rozrywki najbardziej miałaby ochotę.: spacer, piknik, kolacja w restauracji, spektakl czy film, wieczór na kręglach, spa, a może sesja gry w karty?Dla nadania rangi temu spotkaniu możecie wszystkie te propozycje przedstawić w formie własnoręcznie przygotowanego menu ? czy nie będzie to fajny prezent? A potem oddajcie się mamie, niech garściami chwyta czas, który przed wami.

Tablica z dobrym słowem

Pamiętacie makatki z dawnych staropolskich domów? A na nich słowa, sentencje, które latami kołaczą w naszych głowach. W gruncie rzeczy mają moc bardzo nas kształtować. Twoja mama także ma takie sentencje, które są jej bliskie. Możesz je uwiecznić i powiesić w miejscu gdzie najczęściej przebywa, np. w kuchni. Kup białą tablicę, szablony ładnych liter, i spróbuj napisać jej kilka dobrych słów pięknym pismem. Możesz zrobić to także na białej kartce a potem oprawić w antyramę, lub niezmywalnym pisakiem przygotować tak obrus lub makatkę.

Zobacz prezenty na Dzień Matki.

Artykuły podobne