Piękna letnia pogoda i skwar za oknem skłaniają wiele kobiet do porzucenia kosmetyków, których zazwyczaj używają podczas mniej sprzyjających warunków pogodowych. Plażowanie i urlopy często kojarzą się z pozbyciem się codziennego przyzwyczajenia nakładania makijażu, czy stylizowania włosów. O ile możemy sobie latem pozwolić na odrobinę więcej luzu w kwestii dbania o urodę, o tyle są pewne kwestie, których absolutnie nie można zaniedbać.

1. Piękne stopy

Źródło: http://www.beautystylewatch.com

Gładkie pięty to jedna z podstaw letniego looku. Nie tylko zaniedbane pięty będą brzydko wyglądały w sandałkach, albo klapkach, ale mogą się też okazać dość dużym problemem, kiedy zaczną pękać i staną się bolesne. Dlatego też pod koniec każdego prysznica potraktuj swoje pięty pumeksem, albo peelingiem do stóp, wklepując w nie nawilżający krem po osuszeniu stóp.

2. Piękne usta

Źródło: http://beautycounselor.files.wordpress.com

Duszne letnie powietrze ma to do siebie, że często rozpuszcza szminkę na ustach powodując jej rozmazywanie się i szybsze schodzenie z ust. Dlatego też poświęć dodatkowe 30 sekund każdego dnia na nałożenie konturówki na usta, zanim zabierzesz się za ich malowanie. Pomoże ci to utrzymać szminkę w ryzach.

3. Zmywanie makijażu

Źródło: http://1.bp.blogspot.com

Ponieważ makijaż letni jest zazwyczaj dużo bardziej delikatny niż podczas innych pór roku, kuszącym wydaje się niezmywanie go przed pójściem spać. Ale nawet prawie niewidoczny make-up w połączeniu z nocnym potem może spowodować niechciane problemy z cerą. Zanim wskoczysz do łóżka poświęć tę chwilę na umycie twarzy kosmetykiem do demakijażu, albo ewentualne przetarcie twarzy chusteczką do demakijażu.

4. Antyoksydanty

Źródło: http://www.goodhealthhow.com

Latem powinnaś być wyjątkowo wyczulona na używanie kremów z antyoksydantami takimi, jak witamina E, albo witamina C. Pomagają one przy chronieniu skóry przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Koniecznie używaj takiego kremu każdego wieczora przed snem.

5. Piękne włosy

Źródło: http://us.123rf.com

Słońce i chlor w basenach wysuszają bardzo włosy. Dlatego też niezbędne jest nakładanie na włosy nawilżającej maski raz w tygodniu i pozostawianie jej na włosach przez 20 minut.  Przydatne okażą się też kosmetyki do włosów z filtrem przeciwsłonecznym Włosy podziękują nam za takie dobre traktowanie połyskiem i zdrowym wyglądem.

Artykuły podobne

Ludek zawsze gotowy

Ludek-zatyczka jest zawsze gotowy by zatkać otwartą butelkę wina. Ponoć jest najradośniejszym korkiem do wina na świecie. Jest świetnym i zabawnym dodatkiem do prezentu opisywanego w poprzednim poście. Idealny by…
Zobacz więcej ...