8 pomysłów na prezent dla seniorów z okazji Dnia Babci i Dziadka

Total
0
Shares

Już wkrótce nasze babcie i dziadkowie będą obchodzić swoje święto. Na co dzień mamy tyle obowiązków, zajęć, że trudno nam znaleźć chwilę, by pomyśleć o upodobaniach seniorów w naszej rodzinie. A przecież są oni tak ważną jej częścią. Być może myślimy o nich jeszcze przed Bożym Narodzeniem, wtedy jednak mamy zawyczaj więcej osób do obdarowywania i nie sposób skupić się na wymarzonym prezencie dla babci i dziadka. Dlatego moim osobistym postanowieniem jest to, by przy okazji Dnia Babci i Dziadka przyłożyć się i ocieplić relację. Zaczynamy od wyboru prezentu dla nich.

Seniorzy są bardzo specyficzną grupą do obdarowywania – bardziej niż z prezentu cieszą się naszej obecności, do której są zazwyczaj świetnie przygotowani: pachnąca szarlotka, ulubione placki czy aromatyczna nalewka i inne pyszności zawsze towarzyszą wizytom u babci i dziadka. Słowem seniorzy więcej dają niż otrzymują. Jaki prezent przyda się babci i dziadkowi? Oto kilka inspiracji co można im podarować.

1.Deska do krojenia z wygrawerowanym imieniem

Starsi ludzie mają problem z gryzieniem niektórych pokarmów, toteż często talerze zamieniają na deskę – obieranie jabłka, pokrojone kanapki, czy choćby zwykłe przygotowanie obiadu pójdzie przyjemniej na desce z ich imieniem.


Deska do krojenia z wygrawerowanym imieniem

2. Zakładka do książki Swarovski

Zakładka do książki Swarovski

3. Kocoszlafrok

Świetny pomysł na zziębnięte kości w długie zimowe wieczory. Zamiast tradycyjnego koca czy pledu mamy koc z rękawami, którym dziadkowie opatulą się od stóp do głów.

Kocoszlafrok

4.Karta podarunkowa do apteki.

Karta do apteki, załadowana gotówką, którą dziadkowie wykorzystają na leki lub potrzebne suplementy. Zamiast kolejnego zbędnego medykamentu wspomagającego serce, ryzykując w dodatku, że na 80 % kupi to ktoś z kuzynostwa, lepiej podarować kartę prezentową.

Karta prezentowa malowana przez dzieci

5.Ręczniki z imionami

Ręczniki z imionami

6. Piękna karuzela – pozytywka

Prezent bardzo sentymentalny, w sam raz do tradycyjnego, pełnego pamiątek wnętrza. Idealny prezent pod kątem wizyt wnuków, dla których tylko o dziadków będzie tak pięknie grało.

Pozytywka karuzela

7. Karafka Mario

Elegancka karafka na nalewki i inne alkohole to pomysł na prezent idealny z myślą o dziadku.

8. Drzewo genealogiczne

Za pomocą prostego kreatora w kilka minut stworzysz drzewo genealogiczne swojej rodziny i wydrukujesz w formie pięknej pamiątki.

Drzewo genealogiczne

Styczeń to bardzo dobra okazja, by zadbać o seniorów w naszej rodzinie. Są oni tak ważną częścią naszej rodziny, że warto zadbać by w Dniu Babci i Dziadka poczuli się kochani i dowartościowani.

Zobacz więcej prezentów na Dzień Babci i Dzień Dziadka.

Artykuły podobne