8 sposobów na to, aby podnieść męża na duchu

Total
0
Shares

Mężczyźni, podobnie jak kobiety, miewają lepsze i gorsze dni. Problemy w pracy, natłok obowiązków, kryzys finansowy czy poczucie zwykłej codzienności mogą powodować delikatne problemy emocjonalne. Zazwyczaj ich objawami są apatia, natłok myśli, przygnębienie, niechęć do działania. Często zdarza się tak, że mężczyźni zaczynają widzieć wszystko w ciemnych kolorach. Myślenie negatywne nie wpływa zbyt dobrze na relacje między dwojgiem problemów. Najtrudniej bywa w sytuacji, gdy kobieta myśli skrajnie pozytywnie, a mężczyzna skrajnie negatywnie. Wówczas niezbędne jest osiągnięcie konsensusu, złotego środka.

Żona powinna zdawać sobie sprawę z tego, że jej mąż ma również prawo do gorszych dni i wahań nastroju. Aby pokazać facetowi, że Ci na nim zależy i że pragniesz okazać mu swoje wsparcie, zacznij go dowartościowywać. Mężczyźni podobnie jak kobiety uwielbiają komplementy, dzięki nim stają się pewni siebie i odrzucają negatywne myśli. A przecież powiedzenie swojemu mężowi czegoś miłego nic nie kosztuje. Zazwyczaj żony posługują się schematem ?zrób to?, ?czemu nie zrobiłeś tamtego?, ?źle to zrobiłeś?! Zamiast rozkazywać po prostu pochwal, zamiast czynić wyrzuty pokaż, jak należy daną czynność wykonać poprawnie.

Jeśli negatywne myślenie jest ostatnimi czasy stałym elementem postrzegania świata przez Twojego męża, wypadałoby podjąć z nim merytoryczną rozmowę. Należy wytłumaczyć swojemu facetowi, że nie tylko on ma problemy z pracą, lecz mnóstwo osób boryka się z nimi, a to z winy sytuacji gospodarczej, jaka panuje w naszym kraju. Niech Twój mąż nie obwinia się za wadliwy system. Najlepiej znajdź mu jakieś zajęcie w domu, aby nie zaprzątał sobie myśli nieustannym mętlikiem w głowie. Powtarzaj mu, że wszystko będzie dobrze i że z czasem się ułoży. Wszystko przeżyjecie, bo jesteście razem i bardzo się kochacie. Fakt, że druga osoba jest obok bardzo pomaga. Aby Twój mąż uwierzył w siebie i chciał nad sobą pracować, musi poczuć od Ciebie wsparcie i zrozumienie. Mężczyźni bywają przygnębieni także z powodu kompleksów. Tak, nie tylko Ty martwisz się swoim wyglądem. Panowie także chcą wyglądać na młodych i wysportowanych mężczyzn. Jeśli Twój facet zaczyna doszukiwać się u siebie kompleksów, nie powinnaś się z nim obchodzić jak z jajkiem. Ciągłe zaprzeczanie do niczego nie doprowadzi. Powiedz jasno, tak owszem to czy tamto wypadałoby poprawić, a tym samym zmotywuj męża do pracy nad sobą. Czasami delikatny kopniak w tyłek może sporo zdziałać. A może wspólnie zapiszcie się na siłownię lub basen? Jeśli chcesz, aby Twój mąż poczuł się naprawdę dowartościowany chwal go, że coś dobrze zrobił, że jesteś z nim szczęśliwa i cieszysz się, że go masz. Nic nie pomaga mężczyźnie bardziej niż świadomość, że potrafi uszczęśliwić swoją żonę.

Wspieraj!

Źródło: tpocc.org

A oto 8 sposobów na to, jak podnieść męża na duchu.

1. Módl się za niego. Znajdź czas na to, aby każdego dnia pomodlić się za swojego męża. Możesz nawet zapytać go, czy jest jakaś rzecz związana z nim, za którą mogłabyś się pomodlić. Nic nie podnosi na duchu bardziej niż świadomość, że ktoś modli się za Ciebie w trudnej sytuacji.

2. Mów o jego zaletach. Twój mąż ma z pewnością więcej zalet niż tylko i wyłącznie fakt, że pracuje. Powiedz mu zatem o takich zaletach, które czynią go wyjątkowym, na przykład, że jest czuły, opiekuńczy, że czujesz się przy nim bezpieczna.

3. Powiedz mu, że robi naprawdę dobrą robotę. Niech Twój mąż wie, że cenisz go za to, że ciężko pracuje dla całej Waszej rodziny.

4. Podziękuj. Jeśli Twój mąż zrobi coś w domu, po prostu mu podziękuj. Ale nie milion razy, za umycie okien, za odkurzenie pokoju czy wyczyszczenie wanny. Wystarczy raz. Naprawdę, co za dużo to niezdrowo. Ale docenić męża jest warto!

5. Słuchaj go. Umiejętność wzajemnego słuchania jest bardzo ważna w relacji pomiędzy mężem a żoną. Często zdarza się, że kiedy mąż opowiada swojej żonie o swojej pracy, o tym jak spędził dzień, ta puszcza jego słowa mimo uszu. Nie róbmy tak. Być może jesteśmy jedynymi osobami, do których mąż może się wyżalić.

6. Odciąż go. Zaoferuj swojemu mężowi pomoc w sytuacji, gdy miał naprawdę ciężki tydzień. Zapytaj, czy jest coś, co możesz dla niego zrobić? Może coś niecodziennego?

7. Nie neguj wszystkiego, co on robi. Negowanie nie przynosi zazwyczaj dobrych skutków. Za zwyczaj osiąga się efekt odwrotny do zamierzonego. Jeśli nie podoba Ci się to, co wymyślił Twój mąż, musisz taktycznie zmusić go do zmiany decyzji. Wyraź swoją aprobatę dając mu jednocześnie do myślenia.

8. Nie oczekuj od niego, że będzie Twoim wybawcą. Twój mąż to nie Jezus, nie jest idealny ani też nie czyta w Twoich myślach. Zaakceptuj i doceń swojego męża za wszystkie jego wady i zalety.

9. Rada od nas. Doceń swojego męża i podaruj mu oryginalny prezent na urodziny

Artykuły podobne

Prezenty sprawiające radość i zapadające w pamięć

Kupowanie prezentów jest sztuką. Bez względu na okazję, szukając idealnego podarunku dla bliskiej osoby lub znajomego, zawsze staramy się znaleźć rzecz niepowtarzalną i wyjątkową, która wywoła uśmiech na twarzy obdarowywanego…
Zobacz więcej ...