Wymieniaj waluty w internecie!

Total
0
Shares

Na całe szczęście skończyły się już czasy PRL-u, gdy wymiana walut wiązała się z kontaktem z szemranym towarzystwem wąsatych, obwieszonych złotem panów, którzy pogryzając i obracając w ustach zapałkę, pod nosem -niczym mantrę- mruczeli: ?cincz many cincz many?. W 89′ kres ich działalności położyło państwo, legalizując prywatny obrót walutami w kantorach.

Z dzisiejszej perspektywy to już zamierzchła przeszłość, jedno z wielu zjawisk poprzedniej epoki, które młody człowiek sytuuje gdzieś obok legendarnego ?malucha? i kartek na żywność.

Dziś coraz więcej Polaków pracuje za granicą, otrzymując wynagrodzenie w obcej walucie. Coraz więcej osób decyduje się na wzięcie kredytu i jego spłatę we frankach czy w euro. Coraz więcej z nas może sobie pozwolić na wyjazdy zagraniczne i urlopy pod palmami. Dla skupu i sprzedaży walut powodów jest wiele.

Kantory ciągle mają się dobrze, jednak w sieci pojawiła się konkurencja: Walutomat.

Nazwa brzmi dość technicznie, a wyobraźnia podpowiada magiczną maszynkę produkującą zielone, niebieskie i różowe banknoty.

Gdyby chcieć obrazowo pokazać czym jest Walutomat, porównałabym go do stołu, przy którym spotykają się zainteresowani, negocjując ceny. Kontakt między nimi nie jest rzeczywisty, czy nawet wirtualny. Nad realizacją dyspozycji zainteresowanych czuwa Pan Algorytm, który dopasowuje zlecenia przeciwstawne. Wszystko odbywa się szybko, tanio i bez spreadu.*

Rejestracja w serwisie jest darmowa. Użytkownik ponosi jedynie ewentualne koszty przelewów bankowych (przelewy są bezpłatne w ramach PKO BP, Pekao są i BZ WBK) oraz prowizję Walutomatu, wynoszącą 0,2% kwoty uzyskanej z transakcji. Twórcy serwisu zapewniają, że Walutomat pozwala ?na oszczędności sięgające nawet 2-3% w stosunku do tradycyjnych sposobów wymiany walut.? Warto spróbować!

Oczywiście rynek wymiany walut jest pojemny. Dla starszego pokolenia, które nie jest zbyt obeznane z komputerem i przekonane do przelewów internetowych pozostaje spacer z torbą pełną gotówki (i duszą na ramieniu) do pobliskiego kantoru.

*różnica między ceną kupna i sprzedaży

Gdzie: www.walutomat.pl

Artykuły podobne