Podaruj prezent, który rozkwitnie

Total
0
Shares

Cięte kwiaty przybrane w korę drzew i finezyjne gałęzie są piękne, ale ich wazonowe życie jest jednak dość krótkie. Nie pozwól by twój prezent zaginął w rozgardiaszu świętowania – postaw na prezent, który będzie coś znaczył i nie zwiędnie po paru dniach, a na stałe zagości w otoczeniu obdarowanego. Poniżej znajdziesz 5 fantastycznych opcji dla każdej ważnej osoby w twoim życiu – również dla osób bez tzw. ręki do kwiatów.

Dla urodzonych florystów

Jeżeli masz na swojej liście kogoś, kto ubóstwia wszystko, co z ziemi wyrasta i do tego potrafi o to, co wyrośnie zadbać, to roślina doniczkowa jest oczywistym prezentowym wyborem. Zwartnica, zwana też amarylisem, jest klasykiem odpowiednim na wszystkie okazje. Można ją wręczyć w postaci cebulki, w pełni rozwiniętą lub też w fazie kiełkowania, aby osoba, która ją otrzyma mogła każdego dnia obserwować postępujący proces rozkwitania. Amarylis skupia na sobie uwagę i jest prezentem, który nie przestaje obdarowywać – obetnij liście, przechowaj cebulkę, a twoja roślinka zakwitnie ponownie w przyszłym roku.

Ile: 17,95 zł

Gdzie: http://www.mojsklepogrodniczy.pl

Dla kwiato-opornych

Jest może w twoim życiu seryjny morderca roślin? Skrzydłokwiat jest w takiej sytuacji zdecydowanie warty rozważenia. Jego przyszły opiekun wcale nie musi wiedzieć, że ten kwiat jest praktycznie nie do zniszczenia. Nie ma tu żadnej zgadywanki, jeżeli chodzi o pielęgnowanie – jak tylko liście zaczynają delikatnie opadać, to znak, że najwyższy czas podlać roślinkę.

Ile: 25 zł

Gdzie: http://www.sklep.swiatkwiatow.pl

Dla minimalistów

Jeżeli styl twojego znajmego jest prosty i surowy, szukaj kwiatka, który nie powala swoim rozmiarem, ale stanowi jednocześnie odważną architektoniczną deklarację. Bonsai są małymi dziełami sztuki. Stworzone z normalnych drzew, zasadzone w doniczkach i skrupulatnie przycinane, drzewka bonsai symbolizują ład i harmonię.

Ile: 59 zł

Gdzie: http://www.kwiatyozdobne.pl

Dla zabieganej kobiety

Potrzebujesz prezentu dla swojej dziewczyny, która każdy weekend spędza za miastem? Postaw na coś, co jest łatwe w utrzymaniu i nie wymaga codziennego podlewania. Bambus nie potrzebuje zbyt dużo uwagi, zaledwie parę centymetrów wodu i trochę światła. W Chinach uznawany jest za szczęśliwą roślinę i jest symbolem równowagi – czegoś, co z pewnością przyda się twojej podróżującej znajomej.

Ile: 25 zł

Gdzie: http://www.fokus-bonsai.pl

Dla stylowego snoba

Obawiasz się, że żaden prezent nie będzie wystarczająco dobry? Oszczędź sobie tego stresu kupując kwiatek doniczkowy. Orchidee przywołują na myśl elegancję i wyrafinowanie, a tradycyjnie symbolizują piękno, miłość i bogactwo – trzy cechy, które figurują wysoko na liście u każdego kreatora trendów.

Ile: 74,95 zł

Gdzie: http://www.mojsklepogrodniczy.pl

Artykuły podobne

Susz i już!

Każda kobieta chciałaby, aby jej włosy były zdrowe i zadbane. Stąd te wszystkie zabiegi, odżywki, jedwabie i nabłyszczacze. Z drugiej strony kobiety nie mogą oprzeć się farbom do włosów (wszak…
Zobacz więcej ...