Animatorzy dzieci na weselu ? Bal Karnawałowy czyli bawimy się na weselu lepiej od dorosłych!

Total
0
Shares

Każda Para Młodych marzy nie tylko o tym, by mieć najpiękniejszy ślub, najładniejsze zdjęcia, najsmaczniejszy tort ? chcą dzielić się swoim szczęściem z innymi ? czyli swoimi gośćmi weselnymi. Tak naprawdę, to gdy goście dobrze się bawią, wtedy możemy stwierdzić, że impreza się udała. Gdy przybywają znajomi i rodzina z dziećmi, nie można o nich zapominać, ponieważ są tak samo ważni. Para Młoda powinna być przygotowana na specjalnie potraktowanie małych gości.

By przyjęcie weselne przebiegło zgodnie z Waszymi oczekiwaniami, najlepszym rozwiązaniem jest zatrudnienie fachowej pomocy ? czyli animatorów weselnych dla dzieci. To osoby pełne kreatywnych pomysłów, niestrudzone w wymyślaniu nowych zabaw i konkursów. Są najlepszym rozwiązaniem, aby umilić czas dzieciom Waszych gości, zapewnić im bezpieczeństwo i rozrywkę, a przez to umożliwić dorosłym miłe spędzenie czasu. Animatorzy są przygotowani na różne sytuacje, potrafią doskonale dobrać zabawy do wieku i umiejętności dzieci. Jeżeli animator posiada od organizatora dodatkowe informacje o dzieciach, łatwiej mu będzie przygotować zajęcia.

Na zimowe przyjęcia, gdy nie można skorzystać z terenu wokół sali weselnej, najciekawszym rozwiązaniem będzie zorganizowanie Balu Karnawałowego zwanego przez dzieci Balem Przebierańców. Jeżeli skorzystacie z pomocy animatorów, na pewno przygotują kilka stroi dla dzieci. Dla dziewczynek, które na pewno będą w pięknych sukienkach, wystarczą szarfy, korona i różdżka. Dla chłopców ? dmuchane miecze z balonów i namalowane wąsy. Najlepiej, gdy bal jest tematyczny, np.: Wyspa Skarbów, Rycerze i Księżniczki. Przez cały czas trwania imprezy dzieci będą miały do wykonania konkretne zadania, będą musiały odnajdywać skarby, wykonywać zadania oraz zdobywać punkty. Polecenia muszą być jasne, krótkie i przede wszystkim bezpieczne. Nie trzeba do nich specjalnych rekwizytów ? wystarczą breloczki, apaszka czy pluszak. O balony i serpentyny chyba nie trzeba się martwić, są podstawowym wyposażeniem prawie każdej sali weselnej.

Poniżej przedstawiam kilka popularnych zabaw w temacie karnawałowym.

– Znajdź ukryty skarb ? chowamy wybrane rzeczy na terenie sali, w której bawią się dzieci. Informujemy dzieci, że na naszej wyspie rozbił się statek i porozrzucał swoje skarby po całej plaży. Prosimy maluchy, by odnalazły je i przyniosły na środek sali.

– Zbudujmy totem ? przy pomocy balonów, papieru od prezentów i wstążek od kwiatów budujemy totem i wymyślamy dla niego nazwę. Dekorujemy go krepą oraz kolorujemy. Niech złowrogie plemiona skradające się na naszą wyspę, wiedzą, że nie warto z nami zadzierać!

– Rozśmiesz papugę kapitana. Zabawa podobna do tej zapamiętanej z naszego dzieciństwa pod nazwą Pomidor. Wybieramy papugę, czyli ochotnika, i sadzamy go na krzesełku. Na każde pytanie od pozostałych dzieci, papuga odpowiada: Papuga! Temu, komu uda się rozśmieszyć papugę, wręczany jest jeden kokos (np. owinięte folią aluminiowa mandarynki, orzechy). Kto uzbiera najwięcej kokosów – wygrywa konkurencję.

Warto przygotować małe niespodzianki słodycze, upominki dla dzieci, by nagrodzić zaangażowanie i zapał wszystkich uczestników.

Ekspert portalu abcslubu.pl – Magda Wiśnik / Animacje dla dzieci

Źródło: abcslubu.pl

Artykuły podobne