Bielizna ciążowa – po pierwsze zdrowie i komfort

Total
0
Shares

Choć szlafrok zwykle jest elementem naszej garderoby, to na czas ciąży warto zaopatrzyć się w nowy, który posłuży nam nie tylko przez 9 miesięcy, ale też w trakcie pobytu w szpitalu i później.

Miękka i przyjemna bielizna ciążowa to komfort dla naszego ciała i ducha. Kiedy jesteśmy otulone takim materiałem, znacznie łatwiej nam się wyciszyć i zrelaksować. Stan odprężenia jest szczególnie ważny w trakcie ciąży. Nasze zmienne nastroje udzielają się dziecku, zatem warto zadbać o siebie, by nie odczuwało ono naszych wewnętrznych napięć. Trzeba zatem umiejętnie dbać o swoje samopoczucie. Warto wyciszyć się wieczorem, zanurzyć ciało w pachnącej kąpieli, nasmarować balsamem i nałożyć na siebie nie tylko wygodną koszulę nocną, ale też szlafrok.

Szlafrok to bielizna ciążowa, z której najczęściej korzystamy właśnie wieczorem lub rano. Szukając najlepszego modelu dla siebie, przede wszystkim zwróćmy uwagę na materiał, z którego został wykonany. Idealne są szlafroki bawełniane (im wyższa jakość, tym lepiej). Ładnie układają się na ciele i są niezwykle przyjemne w dotyku. Nie drażnią skóry, która w okresie ciąży jest wyjątkowo wrażliwa. A kiedy jest rozgrzana po kąpieli, łatwo o podrażnienie. Powodzeniem cieszą się także szlafroki z dzianiny zwanej wellsoft. Producenci zapewniają, że jej jakość przewyższa bawełnę, ale to trzeba już zweryfikować indywidualnie.

Szlafroki ciążowe są dostępne w bardzo wielu wariantach kolorystycznych, dzięki czemu można wybrać ten, który świetnie trafia w nasze upodobania w tym zakresie. Możemy zdecydować się na szlafrok np. z motywem kwiatów lub bardziej klasyczną wersję jednokolorową z ozdobną lamówką lub haftem. W sklepach znajdziemy także modele szlafroków, w których wiązanie zostało przesunięte z okolic bioder lub pasa pod biust. Taki przód został specjalnie zaprojektowany z myślą o rosnącym brzuchu przyszłej mamy. Wiązanie pod biustem pozwala w pełni go wyeksponować.

Bielizna ciążowa, w tym szlafrok, to niezbędny element naszej wyprawki do szpitala. Warto ją przygotować nieco wcześniej, bo kiedy zostanie podniesiony nagły alarm, zwyczajnie możemy nie zdążyć. A wiadomo, że świadomość, iż wszystko zostało dopięte na ostatni guzik, znacznie poprawia nasz komfort psychiczny w najważniejszym momencie.

Artykuły podobne

Strażak Sam

Nie tylko Sam, Wojtek też chciał zostać strażakiem Dla każdego młodego chłopka pojawia się okres fascynacji samochodami. Pojawia się Pierwsza Bryka. A co się stanie w świecie dziecka jak tą…
Zobacz więcej ...

Zombiaki II: Atak na Moskwę

    Na święta pod choinką poza bardziej praktycznymi prezentami znalazłem także niepozorną paczuszkę. Po rozprawieniu się z kolejnymi warstwami papieru moim oczom ukazało się pudełko z napisem "Zombiaki II: Atak…
Zobacz więcej ...