Bielizna ciążowa

Total
0
Shares

Bielizna ciążowa, bez wątpienia, przechodzi rewolucję. Pas ciążowy to jeden z jej aspektów.  Do czego właściwie służy?

Kobiety, które spodziewają się dziecka, mogą coraz częściej kupić ładną i funkcjonalną odzież, która eksponuje zmieniające się ciało. Bielizna ciążowa również przestała przypominać bezkształtne kawałki materiału. Wśród nowości dla przyszłych mam pojawiły się też pasy ciążowe, a wraz z nimi dylemat ? nosić czy nie nosić?

Pas ciążowy, czyli co?

Pas ciążowy jest wykonany z elastycznego materiału, dzięki temu swobodnie się rozciąga i posłuży bez problemu do końca ciąży. Idealnie dopasowuje się do rosnącego brzucha. Jego zakup minimalizuje konieczność kupna tabunu nowych bluzek, bo okrywa on brzuch na tyle, że z powodzeniem można go zakładać pod dotychczasowe ubrania, które z racji rosnącego brzucha stały się nieco za krótkie. To tylko alternatywa, bo tak naprawdę same musimy zdecydować, czy podobamy się sobie w takim zestawieniu, czy jednak wolimy nosić pas ciążowy wyłącznie pod ubraniem, niewidoczny dla innych. Za traktowaniem go jako ozdobny dodatek przemawia jeszcze możliwość wyboru dowolnego koloru, który będzie pasował do tego, co mamy w szafie. W sklepach znajdziemy pasy nie tylko białe, beżowe czy czarne, ale też np. granatowe. Różna jest także szerokość takich pasów. Niektóre przypominają zwykłe szerokie paski do spodni.

Pas ciążowy dla zdrowia

Nowoczesna bielizna ciążowa ma za zadanie podkreślać zmiany zachodzące w ciele kobiety. Jej ogromną zaletą jest design, któremu daleko do nudnych monochromatycznych, bezkształtnych modeli, które musiały nosić przedstawicielki starszych pokoleń. Przyszła mama może poczuć się w takiej bieliźnie wygodnie i atrakcyjnie. W parze z ładnym wykonaniem i wysokiej jakości materiałem idzie też funkcjonalność. Bielizna ciążowa została bowiem zaprojektowana tak, by nie tylko cieszyć oko, ale też znacznie poprawiać komfort fizyczny ciężarnej kobiety. Pasy ciążowe mają to do siebie, że skutecznie podtrzymują brzuch, co jest szczególnie istotne w ostatnim trymestrze ciąży. Dzięki temu mięśnie miednicy są nieco odciążone. Co więcej, bielizna ciążowa tego typu chroni też przed chłodem, zwłaszcza jeśli jest wykonana z podwójnej warstwy materiału. W sklepach znajdziemy także specjalne pasy ortopedyczne, które może są mniej atrakcyjnie wizualnie, ale za to sprzyjają obciążonemu kręgosłupowi, zwłaszcza jeśli mamy z nim problemy. Stabilizują postawę, niwelują bóle ścięgien w okolicy pleców i brzucha.

Artykuły podobne

Lil Jon – nowy mixtape

   Dla fanów rapu nie będących truskulowymi ortodoksami mam wspaniałą nowinę – król crunku wydał nowy mixtape, w dodatku do ściągnięcia za darmo na jego stronie. Sam jeszcze nie przesłuchałem,…
Zobacz więcej ...