5 prezentów na Dzień Dziecka, które otwierają dzieci na kontakty z ludźmi

Total
0
Shares
prezent na dzień dziecka

Pamiętam, że kiedy byłam dzieckiem większość wolnego czasu spędzałam z przyjaciółmi na dworze lub w Domu Kultury, w którym zawierało się mnóstwo nowych znajomości. Nie były popularne komputery, o telefonach komórkowych nawet nie było mowy, jednak zawsze było wiadomo, gdzie się wybrać, by spotkać nowych kolegów i koleżanki chętnych do wspólnej zabawy. Gdy dziś patrzę na dzieci niestety nie widzę już tego typu zachowań. Większość zajęta jest grą na urządzeniach mobilnych lub siedzeniem w Internecie, a realne kontakty ograniczone są do tych w szkole. Czas to zmienić! Podaruj taki prezent na Dzień Dziecka, który pomoże mu nawiązywać kontakty z ludźmi.

  1. Na Dzień Dziecka – rozwój umysłowy

dzień dziecka - rozwój umysłowy

fot. braingainonline.com

Żeby w dorosłym życiu z łatwością nawiązywać kontakty, ale także rzeczywiście zrozumieć ludzi, ich potrzeby, by być empatycznym i tolerancyjnym człowiekiem należy dużo czytać w czasach dzieciństwa. Książki pomagają rozwijać wyobraźnie, rozszerzają horyzonty, ukazują świat z wielu ciekawych perspektyw. Niestety nie wszystkie szkolne lektury pokazują, jak fantastyczną przygodą jest czytanie. Dlatego na Dzień Dziecka podarujmy taką książkę, która zafascynuje i zachęci dziecko do sięgnięcia po kolejne. Taki prezent na pewno znajdzie swoje odzwierciedlenie w przyszłości.

  1. Ciekawe warsztaty dla dzieci

prezent na dzień dziecka_robienie czekolady

fot. shalomisraeltours.com

Prezent na Dzień Dziecka nie zawsze musi być materialny. Rozejrzyj się, być może w Twojej okolicy organizowane są jakieś ciekawe warsztaty, czy festiwale dla dzieci, które mogą stać się prezentem. Dzięki takim wydarzeniom dziecko będzie miało okazję poznać nowych kolegów. W końcu nic tak nie otwiera na ludzi, jak przebywanie pośród nich od małego.

  1. Otwarte serce jako prezent na Dzień Dziecka

dzień dziecka_malarstwo

fot. artfulmayhemstudio.com

Osobami o najszczerzej otwartych umysłach i sercach są artyści. Zainspiruj dziecko do zrobienia czegoś kreatywnego, uruchom w nim artystyczne instynkty i zdolności. Może wyjątkowo zaciekawi je malarstwo, rękodzieło albo muzyka? Może nawet takim prezentem zapoczątkujesz udział dziecka w kółkach zainteresowań, gdzie na pewno rozwinie się towarzysko.

  1. Wchodzenie w role

prezent na dzień dziecka_odgrywanie ról

fot. brisbanekids.com.au

Najlepsza nauka jest spowodowana praktycznym działaniem. Sprawdza się to również w przypadku nawiązywania relacji międzyludzkich. Dlatego tak ważna jest zabawa z podziałem na role, dzięki której dziecko będzie mogło wcielać się w różne osoby i sytuacje. Niech użyje do tego kukiełek lub po prostu niech będzie aktorem wśród zabawkowych rekwizytów. Każda z tych opcji przyczyni się do polepszenia kontaktów z ludźmi.

  1. Zwierzęcy przyjaciel dziecka

dzień dziecka_zwierzęcy przyjaciel

fot. hilltop-tree-delivery.com

Nic tak nie uczy odpowiedzialności, troski i przyjaźni, jak posiadanie własnego zwierzaka, o które trzeba dbać, pielęgnować i przede wszystkim kochać! Ten prezent przeznaczony jest szczególnie dla nieco starszych dzieci, które faktycznie będą potrafiły samodzielnie zająć się nowym przyjacielem. Oczywiście taki podarunek musi być bardzo dobrze przemyślaną decyzją, nie zapominajmy, że zwierze to nie zabawka, która może się znudzić i wylądować w kącie. Jeśli jednak uważasz, że dziecko jest na tyle dojrzałe, że będzie w stanie zaopiekować się stworzeniem, to taki prezent na pewno przyniesie wiele korzyści i radości.

Zdobywanie nowych znajomości, z którymi później wypracujemy jest bardzo ważne zarówno w życiu dziecięcym, jak dorosłym. Sprawmy taki prezent na Dzień Dziecka, który to ułatwi.

Zobacz więcej:

Jaki prezent na Dzień Dziecka dla 5-latka?

Jaki prezent na Dzień Dziecka dla 2-latka?

 

Artykuły podobne

Zegarek Ziiro Gravity

Zegarki dzielą się na dwie kategorie: wskazówkowe i elektroniczne pokazujące cyfry. Niedawno powstała jednak trzecia kategoria: zegarki okręgowe… Wyświetlają one aktualną godzinę za pomocą wymijających się okręgów. Brzmi magicznie? Odczytywanie…
Zobacz więcej

Hulaj dusza, hulaj noga!

Dzieciaki uwielbiają zabawę na świeżym powietrzu. Te, które po przedszkolu ciągną przed telewizor i do komputera, może nie odkryły jeszcze uroków podwórkowego życia. Tego wiatru we włosach, zabaw angażujących wszystkie…
Zobacz więcej

Rolki Tempish Victory Orange

Sezon na Komunie można uznać za otwarty. Do maja został bowiem tydzień. Czas pomyśleć o prezencie, który podarujemy dziecku w ten szczególny dla niego dzień. Zegarek, złote medaliki i katechizmy…
Zobacz więcej