Każdy gracz komputerowy, dla którego granie to trochę więcej niż tylko popołudniowa, albo weekendowa rozrywka, z wielkim pietyzmem będzie kompletował swój sprzęt do grania. Odpowiednie oprogramowanie to oczywiście podstawa, ale trzeba pamiętać, że kolejne elementy zestawu wcale nie są mniej istotne. Monitor, myszka, czy klawiatura mogą przesądzić o wyniku niejednej cyber walki, czy też cyber wyścigu. Warto zatem przyjrzeć się dokładniej, co polski rynek sprzętu komputerowego ma do zaoferowania pasjonatom gier komputerowych. Oto 4 najlepiej oceniane klawiatury dla graczy:

1. Razer Lycosa

Razer Lycosa

Ile: 285 zł

Gdzie: http://www.oleole.pl/

Razer to jeden z najbardziej znanych producentów akcesoriów komputerowych. Ich produkt: klawiatura Razer Lycosa, to zdecydowany zwycięzca wielu rankingów klawiatur zaprojektowanych z myślą o graczach. Zawiera praktycznie wszystko, czego można by się spodziewać po tego typu klawiaturze: jest podświetlana, posiada podstawkę pod nadgarstki, którą można odczepić, wejście USB i dość nietypowo dla klawiatur – wejście na słuchawki. Gdyby tego było mało, każdy z klawiszy klawiatury Razer Lycosa może być od nowa zaprogramowany przez użytkownika. Niezwykle przydatna może okazać się ta opcja w przypadku klawisza "Windows", który często zostaje przypadkowo wciśnięty podczas gry i powoduje jej zminimalizowanie.

Razer Lycosa

2. Logitech G110

Logitech G110
Ile: 284,38 zł

Gdzie: http://www.skleplinksys.pl/

Klawiatura Logitech G110 wydaje sie solidnym wyborem dla graczy. Posiada prawie wszystkie cechy pożądane przy zanurzaniu się w świat gier komputerowych. Ciekawą opcją dla tych, którzy podczas grania lubią też posłuchać sobie dobrej muzyki, jest panel kontrolny mediów w prawym górnym rogu, który pozwala na zmienianie piosenek, regulowanie głośności, itd. Podobnie, jak wiele klawiatur zaprojektowanych głównie dla fanów gier, Logitech G110 wyposażona została w mechanizm chroniący przed blokującą reakcją systemu pojawiającą się przy wciskaniu wielu klawiszy na raz. 
Logitech G110

3. Saitek Cyborg V.7

 Saitek Cyborg V.7

Ile: 293 zł

Gdzie: http://sklepwgk.pl/

Ten model klawiatury jest nadzwyczaj popularny w świecie graczy komputerowych. Na pierwszy rzut oka mogłaby to być zasługa samego designu, który zdecydowanie wyróżnia Saitek Cyborg V.7 spośród innych klawiatur i aż kipi gotowością do podbijania cyber świata. Klawisze tej klawiatury podświetlane są w wielu kolorach, a wszystko regulowane jest przy pomocy panelu dotykowego umieszczonego na klawiaturze. Co może przyciągnąć uwagę wielu graczy to fakt, że kluczowe powierzchnie gamingowe zostały pokryte aluminum, co gwarantuje znacznie dłuższą "żywotność" najczęściej używanych klawiszy i chroni je przed wycieraniem się.

Saitek Cyborg V.7

4. Microsoft SideWinder X6

Microsoft SideWinder X6

Ile: 268 zł

Gdzie: http://www.elecity.pl/

Produkt Microsoftu wyróżnia się z tłumu klawiatur przeznaczonych do grania jedną podstawową rzeczą: klawiaturą numeryczną, którą można odczepić w razie, gdyby komuś zbytnio zawadzała. Poza tą charakterystyczną nowością, Microsoft SideWinder X6 oferuje też graczom opcję Cruise Control, która okazuje się nieoceniona w przypadku, gdy w grze trzeba powtarzać pewne czynności – jak na przykład bieganie wymagające ciągłego przyciskania jednego klawisza. Gdyby tego było mało, klawiatura Microsoftu umożliwia zaprogramowanie aż czterech takich czynności. 

Artykuły podobne