E-papierosy – gadżet dla palacza

Elektroniczny papieros to gadżet, który coraz częściej można zauważyć zarówno w dłoniach kobiety, jak i mężczyzn? Na czym polega jego fenomen?

Elektroniczne papierosy wypuszczają dym jak te klasyczne, a nawet zaspokajają głód nikotynowy. Wyglądają jednak całkiem inaczej. Ten nowoczesny gadżet jest zasilany bateriami, które się ładuje. Wcale nie trzeba zapałek czy zapalniczki, by delektować się swoim elektronicznym papierosem.

Jak wybrać odpowiedni właśnie dla nas? Na co zwrócić uwagę? Istotny jest akumulator, zwłaszcza jeśli mieliśmy w zwyczaju palić dużo tradycyjnych papierosów, to musi on mieć sporą moc. Większość modeli ma wbudowaną diodę, dzięki której można kontrolować stopień naładowania. Ładowanie odbywa się za pomocą kabla USB lub tradycyjnie w gniazdku elektrycznym.

E-papierosy mają wewnątrz specjalny wkład nikotynowy, który pod wpływem ciepła przekształca się w dym. Taki wkład co jakiś czas trzeba wymienić. Nałogowych palaczy z pewnością ucieszy fakt, że po pierwsze, są dostępne elektroniczne papierosy, które są podobne w smaku to tych klasycznych znanych marek. A po drugie, palenie od czasu do czasu można znacznie urozmaicić. Doznania smakowe spotęgujemy bowiem, wybierając smakowy ustnik. Najpopularniejsze są owocowe i czekoladowe, ale dostaniemy również te o smaku mięty. Wszystko kwestią gustu.

Czy e-papierosy rzeczywiście pomagają rzucić palenie? Zdania tutaj są podzielone, bo jak można mówić o rzuceniu palenia, skoro e-papierosy zawierają także nikotynę? Warto wiedzieć, że wkłady do e-papierosów mają różną zawartość nikotyny: High (18 mg), Med (14 mg), Low (11 mg), Zero (0mg). Większość osób bardziej traktuje je zatem jako ciekawy gadżet i alternatywę dla tradycyjnego palenia, niż sposób na walkę z nałogiem.

Jakiego e-papierosa wybrać? Internauci szukający takiego gadżetu w porównywarce cen Skąpiec.pl byli zainteresowania głównie modelami firmy Volish.

Ranking producentów e-papierosów

LP.

Nazwa producenta

Ilość odsłon

1

Volish

34.8%

2

Nicore

11.55%

3

Mild

9.27%

4

Turbo

9.12%

5

Cigito

7.29%

6

Cigger

7.29%

7

Provogue

6.53%

8

Heyll

5.32%

9

E-Cigarette

5.02%

10

Blaker

3.8%

O prezentologu Pomysły na prezenty - zobacz

adam