Elektroniczne ubrania

Total
0
Shares

Wreszcie nadarza się okazja, żeby napisać o gadżecie wynalezionym przez naszych rodaków. Co więcej ? stworzony przez nich zestaw produktów o nazwie ?IntelliMotion ? elektroniczna odzież hi-tech? powstał w szlachetnym celu: żeby pomagać ludziom.

3-osobowy zespół pod kierownictwem absolwenta Politechniki Warszawskiej Łukasza Pochylskiego opracował niezwykłe ubrania, które kryją w sobie elektronikę. Zainstalowane w odzieży czujniki rejestrują ruchy użytkownika. W przypadku nagłej zmiany pozycji ciała uruchamia się alarm. I tak np. jeśli motocyklista będzie miał na sobie zaprojektowany przez Polaków kombinezon i ulegnie wypadkowi, czujniki błyskawicznie powiadomią rodzinę i ew. ogólnopolskie centrum monitoringu o tym zdarzeniu, wysyłając SMS. Elektroniczny system jest przeznaczony nie tylko dla motocyklistów. Nasi rodacy stworzyli również marynarkę. Stresujące życie biznesmena też przecież bywa groźne dla zdrowia?

Zespół Łukasza Pochylskiego pomyślał poza tym o zmniejszeniu częstotliwości kradzieży. Chyba każdy chciałby mieć plecak lub torbę, które informowałyby właściciela wibracjami, gdyby były otwarte?

To nie koniec dobrych wiadomości. Powyższe produkty nie będą drogie. Prawdopodobnie ich cena będzie wyższa od nieelektronicznych odpowiedników zaledwie o ok. 50-100 zł.

Artykuły podobne

Wioślarz domowy

Właściwie to ergometr lub tak zwane ?sztuczne wiosła?. Przyrząd symulujący naturalną sekwencję ruchów wykonywanych podczas wiosłowania. Świetne narzędzie do poprawy własnej wydolności, wzmocnienia ciała, poprawy siły. Przypominam, że wiosła są…
Zobacz więcej ...