Historia brzydoty Umberto Eco

Total
0
Shares

Nawiązując do poprzednio przedstawionej książki, “Hobbita”, chciałbym zaprezentować Wam tym razem coś z zupełnie innej, choć też literackiej, beczki. Przed nami długie i raczej chłodno – dżdżyste wieczory. Możemy pogrążyć się w lenistwie, rozrywkach elektronicznych lub oczywiście w lekturze. I mam tu na myśli niekoniecznie lekkie czytadło, lecz coś dla umysłu właśnie.

O Umberto Eco słyszeli niemalże wszyscy. Autor “Imienia Róży”. Wybitny erudyta, poliglota, krytyk literatury, eseista, filozof. W roku 2005 w plebiscycie czasopisma “Prospect Magazine” na 100 czołowych intelektualistów świata zajął drugie miejsce. Po prostu człowiek renesansu. A cóż możemy powiedzieć o jego “Historii Brzydoty”? “Zawarte w tej książce fragmenty antologii, obejmującej teksty z niemal trzech tysięcy lat, opatrzone niezwykłymi ilustracjami, wiodą nas zaskakującym szlakiem pomiędzy koszmarem, strachem i miłością. Tu przejawy obrzydzenia podążają równym krokiem z poruszającymi odruchami współczucia (…)”. Przepyszna strawa dla umysłu i ducha.

Kupisz w sklepie: inbook.pl

Cena: 95,99 zł.

Artykuły podobne

Suknia ślubna

Chyba każda kobieta, będąc jeszcze małą dziewczynką wyobrażała sobie swój ślub i suknię, którą tego dnia będzie miała na sobie. Długość, materiał, dodatki- czyli to coś, w czym będzie się…
Zobacz więcej ...