Jaki bagaż na wielką wyprawę?

Total
0
Shares

O ile w ciągu roku torebki nie sprawiają nam większego problemu, bo zazwyczaj kupujemy i nosimy takie, do których wszystko się zmieści (czy istnieje w ogóle jakakolwiek damska torebka, do której nie da się wszystkiego zmieścić, drogie Panie?), o tyle problem z dobraniem odpowiednich rozmiarów torby pojawia się zawsze podczas przygotowań do jakiejkolwiek wielkiej wyprawy. Bo przecież wyjazd na weekend w polskie góry to już dla każdej dbającej o siebie kobiety wielka wyprawa, nieprawdaż? Trzeba przecież inaczej prezentować się na górskim szlaku, w otoczeniu pięknych krajobrazów, inaczej w schronisku czy hotelu, a inaczej podczas spaceru po Krupówkach i wyjścia na grillowanego oscypka z żurawiną do modnej góralskiej knajpki. Ceny toreb można sprawdzić w porównywarce a jaką torbę wybrać, aby była odpowiednia?

Plecaki, sakwy, walizki …

Jeśli zdecydujemy się na aktywne wakacje i zechcemy odwiedzić np. Morskie Oko – spokojnie. Nie będziemy musiały zatrudnić tragarza na umowę zlecenie. Wystarczy wówczas wędrówka z plecakiem. Na wyjście w góry nie zabieramy przecież walizki na kółkach, jako, że właśnie do plecaka zmieścimy wszystkie najpotrzebniejsze rzeczy. Pożywienie, które doda nam energii na trasie oraz zapas wody. Znajdzie się zatem miejsce także dla szminki, małego lustereczka czy grzebienia. Jest to również idealne rozwiązanie np. na wyprawę rowerową. Sakwa podróżna dostosowana do jednośladu również zda egzamin podczas rowerowej wycieczki. Będzie nawet wygodniejsza, gdyż nie będzie obciążać pleców.

Jeśli znajdziemy się na lotnisku, w drodze na upragnione wakacje – dobrze będzie mieć ze sobą torbę podróżną średniej lub dużej wielkości – to już zależy od parametrów podanych przez linie lotnicze, którymi podróżujemy. Do torby takiej zmieścimy znacznie więcej, niż na górską wyprawę. Z pewnością nie zabraknie miejsca dla naszych ulubionych ciuchów. Jeśli odpowiednio rozplanujemy pobyt i atrakcje, a przede wszystkim miejsce w bagażu – wtedy każdego dnia będziemy mogły wyciągać z niego inne ubranie na daną okoliczność. Do tego, jeśli spędzimy parę minut w deszczu czekając na taksówkę – nasza torba z pewnością nie przepuści ani kropli – pod warunkiem oczywiście, że będzie ona wykonana np. z powlekanej tkaniny nieprzemakalnej.

Wybór należy do was, drogie Panie. Pamiętajcie jednak, że co za dużo, to nie zdrowo. Jeśli nie znacie umiaru – przypomni wam o tym dodatkowa opłata za… nadbagaż.

Artykuły podobne