Weekend w Berlinie, czyli co warto zwiedzić

Total
0
Shares

Stolica Niemiec ? Berlin ? to idealne miejsce na spędzenie weekendu. Miasto corocznie jest odwiedzane przez około 140 milionów osób. I to właśnie na wiosnę jest on najpiękniejszy. Znajduje się tam mnóstwo hoteli o różnym standardzie, sieć metra i komunikacji miejskiej jest dobrze rozwinięta i opisana, więc bez problemu i w tani sposób można dotrzeć do najważniejszych zakątków miasta.a

1. Checkpoint Charlie

W czasach zimnej wojny było to najbardziej znane z przejść granicznych pomiędzy Berlinem Wschodnim a Zachodnim. Przeznaczone ono było tylko dla cudzoziemców, Niemcy nie mogli z niego korzystać. Szczegółowa kontrola czekała osoby chcące wyjechać z NRD. Natomiast osoby udające się tam zgłaszały swój wyjazd aliantom w razie zaginięcia. Do dnia dzisiejszego symbolicznie pełnią wartę żołnierze obu ze stron.

2. Reichstag 

Siedziba niemieckiego rządu to miejsce, którego nie można pominąć. Warto wejść do środka gdzie można obejrzeć salę posiedzeń niemieckiego parlamentu. Oprócz tego dwie oszklone windy prowadzą na dach, który uwieńczony jest szklaną kopułą, z której roztacza się niesamowity widok na miasto.

3. Brama Branderburska

To jedno z najbardziej charakterystycznych miejsc w Berlinie. Brama Brandenburska to symbol Pokoju i Wolności. Znajduje się również na niemieckich monetach będąc symbolem zjednoczenia państwa niemieckiego. 

Brama Brandenburska, źródło: panoramio.com

4. Wieża telewizyjna

Wieża ta jest najwyższą budowlą w całych Niemczech. Mierzy 368 metrów wysokości i znajduje się na liście utworzonej przez Światową Federację Wielkich Wież. Na samym jej szczycie znajduje się kopuła, wewnątrz której położona jest obrotowa restauracja oraz taras widokowy. 

5. Katedra Berlińska

Ewangelicka katedra usytuowana w samych sercu miasta jest kolejną jego atrakcją. Zbudowana w stylu późnego, włoskiego renesansu. To właśnie w tym miejscu odbywają się nabożeństwa z okazji świąt państwowych lub ważnych momentów dla narodu niemieckiego.

Katedra berlińska, źródło: pl.crazydwarf.com

6. Berliński ogród zoologiczny

Berliński ogród zoologiczny jest jednym z największych w Niemczech jak i na świecie. Był pierwszym ogrodem zoologicznym w Niemczech. Znajduje się w nim blisko 14.000 zwierząt należących do 1.500 gatunków. Wszystkie zwierzęta umieszczone są w zagrodach, które jak najbardziej mają przypominać ich naturalne środowisko. W wielu miejscach zachowały się jeszcze stare, zabytkowe klatki.

Każde miasto ma swoje jedynie i niepowtarzalne miejsca, które warto zwiedzić i zobaczyć. Miasta tworzą historie, a tych w Berlinie nie mało. 

Artykuły podobne

Bąbelki górą!

Hydromasaż zwyczajną kąpiel przemieni w nieziemską przyjemność. W ten błogi stan wprawi silikonowo-kauczukowa, wygodna, miękka mata zasilana pilotem. Bąbelki są ciepłe, przyjemne, rozkoszne. Mata jest idealnie przystosowana do budowy anatomicznej…
Zobacz więcej ...