Jedz po królewsku – porcelana Maxwell&Williams

Porcelana Maxwell&Williams pochodzi z Australii, tam powstała jej nazwa, tam zaprojektowano  jej pierwsze linie.  Ma ona w swojej ofercie niezwykłe bogactwo form, zarówno porcelanę białą jak i zdobioną, nowoczesną  i stylową. 

Porcelana Maxwell&Williams ma kilka istotnych atutów, które niewątpliwie mają duże znaczenie przy wyborze odpowiedniej zastawy stołowej. Po pierwsze, cała porcelana Maxwell&Williams (biała oraz zdobiona) może być myta w zmywarce, można ją też używać w kuchence mikrofalowej, piekarniku i zamrażalniku. Po drugie, jest ona bardzo mocna, wytrzymała i trwała. Nie ulega przebarwieniom, jest bardzo odporna na zarysowania. Po trzecie, porcelanę Maxwell&Williams kupujemy nie tylkojak o gotowy serwis obiadowy i kawowy ale również na sztuki. Każdy kompletuje zestaw według własnych potrzeb. Nie musimy kupować i płacić za naczynia, których nie chcemy mieć. Jest to także duże udogodnienie gdy na skutek stłuczki musimy dokupić pojedyncze elementy zestawu.

Orchardt Fruit Maxwell&Williams

Naczynia marki Maxwell&Williams wykonane są z dwóch rodzajów porcelany: porcelany wzmocnionej oraz kostnej – bone china. Bone china jest porcelaną niezwykle szlachetną, półprzeźroczystą, stosunkowo lekką. Porcelany wzmocniona „durable porcelain” to porcelana równie wysokiej jakości ale grubsza, cięższa.

Kilka słów o kolekcjach.

Najbardziej popularnym modelem białej, klasycznej porcelany bone china jest linia Cashmere Round. Okrągły kształt, subtelny biały kolor, a także niezwykła trwałość porcelany sprawiają, że zastawa stołowa tej linii jest piękna, wytworna i ma ponadczasowy charakter.

Maxwell&Williams Cashmere Round

Natomiast dla osób poszukujących nowych inspiracji, oryginalnego wzornictwa i niepowtarzalnego charakteru polecamy futurystyczne, nowoczesne kolekcje East meets West, Sway oraz Motion.

Niezwykle ciekawa jest także oferta porcelany zdobionej. Efektowna Orchard Fruit – zdobiona owocowym wzorem, wyróżniająca się soczystą kolorystyką jest najczęściej wybieraną zastawą do codziennego użytku. Na uwagę zasługuje także deserowa linia „Butterfly Garden” – absolutnie klasyczne wzornictwo, delikatne kolory. W zupełnie innym stylu prezentuje się deserowa kolekcja Art deco. Utrzymana jest w szaro-czarnej tonacji kolorystycznej.

Sway Maxwell Williams

Porcelana Maxwell&Williams może także pochwalić się bogatą ofertą kubków. Bogata tematyka wzorów sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Kupisz w sklepie Prezentbox.pl 

O prezentologu Pomysły na prezenty - zobacz

Joanna

Joanna

Z pasją wyszukuje ciekawe tematy, którymi dzieli się z czytelnikami. Uwielbia pisać o dawaniu, ta idea jest jej bliska, ale tematy z nutą bon chic, bon genre to jej ewidentna miłość. Kocha Francję za jej styl, pejzaże i kuchnię prowansalską. Chętnie wpada na francuskie strony i przybliża francuski punkt widzenia. Resetują ją domowe popołudnia i muzyka, a jak rusza w drogę, to tylko rowerem.