Michelle Obama dba o zdrowie Amerykanów.

Total
0
Shares
Michelle Obama i Beyonce Knowles

Michelle Obama i Beyonce KnowlesW ciągu ostatnich trzech dekad poziom otyłości wśród młodych Amerykanów wzrósł trzykrotnie. Efekt? Co trzecie dziecko w Stanach ma nadwagę lub jest otyłe. Statystyki są jeszcze bardziej niepokojące wśród Afroamerykanów i Latynosów, wśród których 40% dzieci waży ponad normę. Przyczyny? Najmłodsi drogę do szkoły pokonują autobusem lub samochodem, czas zajęć w-f został skrócony, a czas wolny dzieci spedzają przed komputerem lub telewizorem, przegryzając batoniki i chipsy. Przerażające fakty. Jest jednak dobra wiadomość – Pierwsza Dama, Michelle Obama, postanowiła wziąć sprawy w swoje ręcę i aktywnie walczyć przeciwko otyłości najmłodszych.

Obama rozpoczęła kampanię „Let’s move” , której celem jest walka z otyłością i niezdrowym stylem życia młodych Amerykanów. W tym celu żona prezydenta dba o zmianę niezdrowego menu w stołówkach szkolnych, zwiększenie ilości lekcji wychowania fizycznego oraz o akcje, które informują dzieci oraz ich rodziców o najczęściej popełnianych błędach w odżywianiu. Na stronie kampanii możemy znaleźć wiele interesujących wskazówek dotyczących zdrowego stylu życia dla Internautów w każdym wieku. 

Sama Michelle Obama nawołuje: „Żadnych wymówek. Dziś mamy odwagę, by wziąć swoje życie we własne ręce i kontrolować nasze zdrowie. Idąc na siłownię, dzwoniąc do lekarza, by umówić się na wizytę kontrolną czy przekonując przyjaciółkę do badań – możemy przyczynić się do zmiany. Nie tylko dla siebie samych, ale także dla naszych matek i córek, babć i wnuczek oraz wszystkich kobiet, które kochamy”.

###NEWS_VIDEO_1###

Aby wzbudzić większe zainteresowanie kampanią, Obama zaprosiła do współpracy idolkę kobiet – Beyonce Knowles. Piosenkarka napisała „hymn” kampanii ”Move your body”. Pierwsza Dama w ostatnim wywiadzie podzieliła się też swoją „playlistą”, która towarzyszy jej w codziennych ćwiczeniach. Oprócz „Move your body”, Obama przy ćwiczeniach fizycznych słucha też:

„Signed, sealed, delivered (I’m yours)” Stevie Wonder

“Tightrope” Janelle Monae

“Love song” Sara Bareilles

“Unbreakable” Michael Jackson

Michelle Obama

Zgodnie z radą Michelle Obamy zadbajmy o nasze zdrowie!

Artykuły podobne

Profesjonalny kurs barmański

Relaksem określamy każdą czynność, która przynosi nam przyjemność. Może to być sprzątanie, gotowanie, czy wreszcie przyrządzanie drinków. Znajomość barmańskich tricków, przepisów na koktajle jest silnie prestiżowa. U kobiet zyskujesz natychmiastową…
Zobacz więcej

Nowe meble kuchenne w praktyce

Wszyscy, którzy remontują dom albo zakupili nowe mieszkanie zdają sobie sprawę z tego, że najważniejszym pomieszczeniem użytkowym jest zdecydowanie kuchnia. To właśnie w kuchni spędzamy najwięcej czasu przygotowując posiłki, piekąc…
Zobacz więcej