Moda dziecięca – kaprys czy konieczność?

Dziecko potrzebuje różnych rzeczy. Jak każdy człowiek ma swoje oczekiwania, marzenia. Wielu rodziców już od wczesnych lat życia swego dziecka dokładają wszelkich starań, by ich pociecha wyglądała najlepiej i była wyposażona we wszystkie możliwe gadżety (od breloczków i innych małych przedmiotów, po tablety czy najnowsze gry komputerowe). Podobnie jest z ubieraniem dziecka, gdyż to od rodzica zależy w co dziecko będzie ubrane.

Ubranka dla dzieci są różne, różne są również ich ceny. Zapewne nie jedna już osoba zauważyła, że ceny ubranek dziecięcych przewyższają te dla dorosłych, a wiadomym jest, że dziecko szybko wyrośnie z nowej pary spodni, czy jakiejś sukienki. Co jest najważniejsze w doborze ubrania dla dziecka? Wielu chciałoby, aby jego dziecko wyglądało jak z reklamy, ale nie dajmy się zwariować. Dla dziecka ważna jest przede wszystkim wygoda, dlatego nie koniecznie musi mieć supermodne ciuszki, ważne by były wygodne. Dzieci często próbują manipulować rodzicami, a gdy widzą, że ich starania przynoszą rezultaty dopominają się o coraz większe wpływy. Pozwalając na to rodzic może doprowadzić w końcu do tego, że jego dziecko przestanie słuchać czegokolwiek i zacznie rozkazywać dorosłym. Dobrze, gdy rodzice dają szanse wyboru swoim dzieciom, ale nie można pozwolić, by to dzieci decydowały o wszystkim i zawsze. Czasami warto jest wytłumaczyć dziecku, że nie zawsze najmodniejsze ubrania (na przykład z konkretną postacią z bajek) są najlepszym rozwiązaniem, gdyż można kupić coś fajnego w korzystniejszej cenie albo lepsze gatunkowo, ale bez tej czy innej aplikacji. Z drugiej strony trzeba wyczuć granicę i czasami dać dziecku możliwość wypowiedzenia się na temat jakiejś rzeczy (gdyż może czegoś bardzo nie lubić z konkretnego powodu).Dla dziecka ważne jest, by nie wyróżniać się w tłumie swych rówieśników i często chce ubierać się tak jak inni, nie zapominajmy jednak, że dziecko przede wszystkim potrzebuje miłości i poczucia bezpieczeństwa ze strony rodziców, a cała reszta jest tylko dodatkiem.

O prezentologu Pomysły na prezenty - zobacz

Joanna

Joanna

Z pasją wyszukuje ciekawe tematy, którymi dzieli się z czytelnikami. Uwielbia pisać o dawaniu, ta idea jest jej bliska, ale tematy z nutą bon chic, bon genre to jej ewidentna miłość. Kocha Francję za jej styl, pejzaże i kuchnię prowansalską. Chętnie wpada na francuskie strony i przybliża francuski punkt widzenia. Resetują ją domowe popołudnia i muzyka, a jak rusza w drogę, to tylko rowerem.