Prezent walentynkowy dla chłopaka? 5 książek, które spodobaja się młodym facetom

Total
0
Shares

Jeżeli Twój chłopak lubi czytać, spraw mu frajdę i podaruj mu na Walentynki książkę. oto 5 propozycji z Empiku.

1. Conan i pradawni Bogowie – opowiadanie

Conan z Cimmerii, stworzony przez amerykańskiego pisarza Roberta E. Howarda (1906-1936), pojawił się po raz pierwszy na łamach popularnego czasopisma ?Weird Tales? i od razu zawładnął wyobraźnią czytelników. Przez wiele lat, już po śmierci autora, jego teksty ukazywały się w rozmaitych przedrukach, nierzadko obarczone licznymi zmianami redakcyjnymi. Niektóre zostały wręcz dogłębnie przerobione, m.in. przez L. Sprague de Campa i Lina Cartera. Publikowane dotąd w naszym kraju wersje odbiegają zatem treścią od howardowskich oryginałów napisanych blisko osiemdziesiąt lat temu. Dodatkową gratką dla miłośników Howarda są po raz pierwszy publikowane dodatkowe materiały – eseje poświęcone pisarzowi, robocze wersje tekstów autora.

Conan i pradawni bogowie, Empik.com, 45,99zł

Cena: 45,99 zł

2. Steve Jobs – dla fanów i wielbicieli Apple i nie tylko…

Książka opierając się na ponad czterdziestu wywiadach z Jobsem, przeprowadzonych na przestrzeni dwóch lat ? a także na wywiadach z ponad setką członków rodziny, przyjaciół, przeciwników, konkurentów i kolegów Jobsa ? Walter Isaacson spisał wciągającą opowieść o pełnym wzlotów i upadków życiu oraz płomiennej osobowości twórczego przedsiębiorcy, którego perfekcjonizm i nadludzka energia zrewolucjonizowały sześć branż: komputery osobiste, filmy animowane, muzykę, telefony, tablety i DTP.  Jobs współpracował przy powstawaniu tej książki, nie domagał się kontroli nad tym, co zostanie w niej ujęte, ani nawet prawa do przeczytania jej przed wydaniem. Niczego nie zatajał. Zachęcał ludzi, których znał, by wypowiadali się szczerze i sam opowiadał otwarcie, czasami wręcz okrutnie, o ludziach, z którymi pracował i konkurował. Wypowiedzi jego przyjaciół, wrogów i kolegów sprawiają, że poznajemy bez zbędnych upiększeń jego pasje, perfekcjonizm, obsesje, artyzm, przewrotność i kompulsywną żądzę kontroli ? wszystko to, co ukształtowało podejście Jobsa do biznesu oraz innowacyjności produktu. Jego osobowość i jakość jego produktów były ze sobą powiązane, tak samo jak komputery i oprogramowanie Apple, w jeden zintegrowany system. Niezwykle przemawiająca do wyobraźni historia Jobsa ukazuje, jak ważna jest w życiu pomysłowość, siła charakteru, talenty przywódcze i wierność swoim wartościom. 

Steve Jobs, Empik.com, 50,99zł

Cena: 50,99zł

3. James May i jego wspaniałe maszyny. O tym jak faceci w szopach zmienili nasze życie – książka jednego z współprowadzących program TOP GEAR.

"Ile powinna kosztować podróż na Księżyc w obie strony? Który samochód zasługuje na miano najbardziej nowatorskiego? Czy przed 1950 rokiem istniały nastolatki? A jeśli nie, to kto ich wymyślił? I dla-czego pewne wynalazki ? na przykład Zeppelin lub theremin ? nie pozostały z nami na dłużej? W książce , pasjonat techniki, a zwłaszcza wszelkich nowinek i wynalazków, odpowiada na te i wiele podobnie intrygujących pytań. W niezwykle wciągający oraz zabawny sposób przedstawia zapierające dech w piersiach dzieje symboli zeszłego stulecia: samochodu, komputera, lotów kosmicznych, szpiegostwa elektronicznego i wielu innych. 

James May i jego wspaniałe maszyny, Empik.com, 36,99 zł

Cena: 36,99 zł

4. Bóg, kasa i rock’n’roll książka napisana przez prezenterów TVN Marcina Prokopa i Szymona Hołownię 

Zderzenie dwóch odmiennych spojrzeń na religię, kulturę i świat mediów. 
Jezus jako marketingowiec, pożytki płynące z noszenia habitu, różnica między Bogiem a idolem, urok pieniędzy i problemy z wolną wolą ? to tylko niektóre wątki tej zaskakującej konfrontacji.  Dyskutujemy. Spieramy się. Mówimy, co nam się wydaje. Wywalamy na stół to, co nam prywatnie w duszy gra. (Marcin Prokop) Po tej książce boję się bardziej niż kiedykolwiek, że stosowną lekcję kontemplacji dadzą mi kiedyś aniołowie. Ja będę chciał toczyć z nimi teologiczne dysputy, oni ? pogrążeni w słuchaniu Morrisseya ? zacytują mi trzydziesty drugi rozdział Mądrości Syracha: ?Przemów, starcze, tobie to bowiem przystoi, jednak z dokładnym wyczuciem, abyś nie przeszkadzał muzyce. A kiedy jej słuchają, nie rozwódź się mową ani nie okazuj swej mądrości w niestosownym czasie!?. (Szymon Hołownia)

Bóg, kasa i rock'n'roll, Empik.com, 30,49zł

Cena:30,49 zł

5. Messi. Historia chłopca, który stał się legendą – dla fanów piłki nożnej.

Lionel Messi: znany, podziwiany i szanowany, przez wielu uważany za najlepszego piłkarza w historii. Jego nazwisko znają wszyscy, ale niewielu zna jego życie.Dziennikarz i autor bestsellerowych książek Luca Caioli dotarł do wszystkich faktów i ciekawostek z życia młodej gwiazdy futbolu, rozmawiał z rodzicami, trenerami z dzieciństwa, przyjaciółmi i bliskimi w Argentynie i Hiszpanii, ważnymi postaciami w Barcelonie, a przede wszystkim z samym Messim. Z opowieści wyłania się historia wyjątkowego chłopca i mężczyzny, skromnego i oszczędnego w słowach, przemawiającego głośno i dobitnie na boiskach piłkarskich całego świata.

 Messi. Historia chłopca, który stał się legendą, Empik.com, 36,99zł

Artykuły podobne

Męska torba do pracy

Mężczyzna wychodząc na co najmniej osiem godzin do pracy musi zabrać ze sobą kanapki lub ciepły obiad do zjedzenia w porze lunchu. Może je nosić ze sobą w torbie męskiej…
Zobacz więcej ...