Przesądy dotyczące prezentów – jakich nie popełniać błędów

Przesądy dotyczące prezentów

Przesądy dotyczące prezentów, co powinieneś wiedzieć

Przesądy dotyczące prezentów powinieneś znać bez względu na to czy jesteś przesądny czy nie. Nawet jeśli trzynastka to dla Ciebie pechowa liczba, rozbite lustro wróży siedem lat nieszczęścia, a gdy upadnie Ci widelec spodziewasz się gościa albo zupełnie w to nie wierzysz, polecam przeczytać Ci kilka poniższych podpowiedzi, czego nie powinieneś kupować swoim bliskim.

Choć sama do przesądnych nie należę uważam, że ostrożności nigdy za wiele. Nawet, jeśli Ty traktujesz zabobony jak zabawę, Twój solenizant może być jednym z tych bardziej ostrożnych.

Przesądy dotyczące prezentów – 6 przykładów

Przesądy dotyczące prezentówLepiej nie wręczać pantofli, gdyż ponoć ten, kto Ci je podaruje wejdzie z Tobą w konflikt. Nie wiem, co ma piernik do wiatraka, ale może lepiej nie ryzykować. Pamiętam taką sytuację w mojej rodzinie, gdzie jedna osoba zażyczyła sobie pantofle na prezent. Dostała je, ale zapłaciła za nie symbolicznego grosika.

Podobnie jest z butami. Mimo, że tak kochane przez kobiety, ale niefortunne, jako prezent. Jeśli je komuś wręczysz, to ponoć ta osoba odejdzie wkrótce z Twojego życia. Pomijam fakt, że jest już bardzo ciężko z trafieniem w rozmiar i gust.

Kolejnym niezbyt udanym prezentem są perły, nawet te sztuczne. Każda prawdziwa kobieta powinna mieć ich sznur w swojej kolekcji. Jednak będzie musiała je sobie kupić sama. Jeśli uprzedzi ją mężczyzna, ich związek może się zakończyć. Niestety, choć piękne symbolizują niepowodzenie i łzy. Dlatego unikają je też Panny Młode. Przesądy dotyczące prezentów

Do przesądnej listy prezentów należą też zegarki, budziki i wszystko, co liczy czas. A to, dlatego, że może odmierzać minuty do końca znajomości z daną osobą lub do jej śmierci.

Do podarowanego portfela dobrze jest wrzucić grosik. Pusty symbolizuje biedę. Zaś według zasad Feng Shui dobrze, gdy portfel jest czerwony. Zapewni to powodzenie w zarządzaniu jego zasobami.

Ostre narzędzia typu nóż, też są nietaktownym i przesądnym prezentem. Symbolizują one przecięcie więzi, jakie łączą obdarowanego i obdarowującego. Często zestaw takich noży dostaje Para Młoda. Choć ich praktyczność jest duża, to, jeśli młodzi są zabobonni mogą nie ucieszyć się z takiego prezentu.

Przesądy dotyczące prezentów? Nie popadajmy też w paranoję

Przesądy dotyczące prezentówMam nadzieję, że większość z Czytelników traktuje jednak zabobony z przymrużeniem oka. Prawie wszystkie wyżej wymienione podarunki dawałam innym i otrzymywałam je. I do żadnych tragedii nie doszło.

W poście o prezentach, których nie wypada kupować wymieniłam jeszcze kilka niezręcznych podarunków. Nie są związane z przesądami, ale mogą być odebrane równie negatywnie.

Tymczasem życzę wam wesołych 13-stych piątków 🙂

O prezentologu Pomysły na prezenty - zobacz

Avatar

Anna Zając

Anna Zając autorka strony o wyjątkowych prezentach - prezentello.pl i książki „Trafiony prezent”. Z wykształcenia architekt, z zamiłowania pisarka i filmowiec. Uwielbia wsłuchiwać się w innych i odgadywać ich pragnienia. Wierzy, że dając komuś coś kreatywnego, dajemy mu kawałek siebie, sami zaś obdarowujemy się dobrymi emocjami.