Stylowe wesele – jak zaplanować aranżację ślubną?

Total
0
Shares

Aranżacja ślubu kieruje się jedną zasadą :"Diabeł tkwi w szczegółach". W zasadzie dodać by można, że na anielskim ślubie, diabeł tkwi w szczegółach. Szczegóły, o których mowa mogą mieć znaczący wpływ na pozytywny lub negatywny odbiór tematu. A jeśli tym tematem jest ślub to trzeba koniecznie zadbać o to, by był on dopracowany, w każdym, nawet najdrobniejszym aspekcie.

Sprawdzone metody na wyjątkowy ślub

O tym czy także dla gości będzie on wyjątkowym wydarzeniem decyduje po pierwsze Wasze zachowanie w dniu ślubu, a po drugie jego oprawa.

Podstawą jest piękna i szczęśliwa Para Młoda. Wokół ślubu zdarza się wiele spięć i stresujących sytuacji, działamy pod wpływem chwili, obowiązujący deadline dodatkowo potęguje odczuwane napięcie. Warto przed samym ślubem postarać się należyty dystans, odstresować się i przede wszystkim wypocząć. Nie ma nic gorszego niż dobrze zrobiona, ale zmęczona i niezadowolona Panna Młoda lub "wczorajszy" Pan Młody. Pamiętajcie, że atmosfera na weselu zaczyna się od Was i to wy narzucacie jej ton. Goście zatem oczekują o Was, że będą Wam towarzyszyć w Waszym szczęściu i radości .

Goście weselni – jak ich zaangażować?

O tym, jak poczują się potraktowani goście zdecydują także pewne elementy uroczystości przeznaczone dla nich. Goście, z zwłaszcza dostojnicy jak np. rodzice chrzestni, seniorzy czy w ogóle ważni członkowie obowiązkowo powinni zostać sobie przedstawieni gościom nieznanej rodziny współmałżonka. Można to zrobić na forum, gdzie każdy z małżonków przedstawia swoją rodzinę.To piękny pomysł, żeby każdy poczuł się zauważony.

Warto też dać gościom okazję, to aktywnego uczestnictwa – śpiewy, dedykacje granych utworów, krótki występ dzieci, które coś przygotują dla Państwa Młodych pozostawiają świetne wrażenie. Bardzo miłą tradycją jest także zachęta do wpisywania się do księgi gości weselnych i pozostawienie Młodym kilku osobistych słów na nową drogę życia.

Ślub to wielka i uroczysta chwila, przypieczętowanie miłości dwojga ludzi… dlatego jest on także dość stresującym wydarzeniem, bo nie tylko zmienia się diametralnie nasze życie, ale także bardzo zależy na tym, żeby wszystko wypadło bajkowo i idealnie. Jak to zrobić? Kilka podpowiedzi znajdziecie poniżej.

Zaproszenia na ślub

Koniecznie wybierzcie te, do których zamówić możecie także karneciki na stół, na których znajdą się imiona i nazwiska gości – wtedy zaproszenie i karnet będą swoim doskonałym uzupełnieniem. Nie zapomnijcie zaproszeń do gości wysłać lub dostarczyć osobiście nie później niż jeden miesiąc przed datą ślubu.

Poduszeczka na obrączki

Niby mała rzecz, a jakże ważna. Dzięki niej obrączki nie będą metalicznie dźwięczały na metalowej tacy, a za to będą uroczyście wyglądały na ozdobnej poduszeczce.

Księga gości

Do niedawna praktykowało się przekazywanie życzeń na kartkach pamiątkowych. Jeśli jednak chcecie mieć to wszystko uporządkowane to warto zakupić i udostępnić swoim gościom pamiątkową księgę, w której będą mogli napisać o Was kilka ciepłych słów. Miło będzie po latach sięgnąć do tak osobistej pamiątki.

Podziękowania dla gości

Przyjęło się, że goście zaproszeni na wesele w podziękowaniu za przybycie dostają np. ozdobną paczuszkę, a w niej kilka słodyczy. To miły gest podkreślający fakt, jak bardzo są oni dla Was ważni w tym uroczystym dniu. Zamiast słodyczy możecie swoim gościom podarować plakietki, np. w formie magnesów, z Waszymi imionami i datą ślubu oraz krótkim podziękowaniem.

Wiadomo, że aspektów pięknej oprawy jest wiele, dlatego jeśli organizacji wesela nie powierzacie specjalistom, warto zdać się na członków rodziny. Osobiście polecamy zaangażować w poszczególne aspekty siostrę, zaradną ciocię lub przyjaciółkę. Np. ktoś odpowiada za "animowanie" wpisów do księgi gości, bo ci ostatni w wirze zabawy nie zawsze wiedzą, że jest taka możliwość by się tam wpisać. Ktoś inny dyskretnie czuwa nad tymi gośćmi, którzy nie zintegrowali się w zabawie i pomaga im czuć się dobrze i komfortowo. I tak dalej. Nasi przyjaciele z pewnością chętnie zajmą się jedną sprawą od początku do końca i zrobią to dobrze, a Wam odejdzie kilka spraw i tym samym troski. Pamiętajmy, że goście przynosząc nam prezenty ślubne oczekują, że w zamian zostaną elegancko potraktowani.

Więcej ciekawych propozycji na  http://www.decobazaar.com 

Artykuły podobne

Krówkowe rękawice

Rękawice kuchenne to rzecz bez której ciężko się w kuchni obyć. Bo czy wyobrażacie sobie wyjmowanie gorącej potrawy z piekarnika gołymi rękami? Nie sądzę. No chyba że z utęstknieniem marzycie…
Zobacz więcej ...