Wciąż głowisz się nad jakimś fantastycznym planem spędzenia tegorocznego Sylwestra? Jest duże prowdopodobieństwo, że w grupie twoich znajomych nie jesteś sam/a. Dlaczego by więc nie oszczędzić sobie i swoim przyjaciołom konieczności ciśnięcia się w jakimś zatłoczonym pubie, albo wydawania fortuny na imprezę w restauracji z 6-daniowym cateringiem i nie urządzić własnego Sylwestra? Mimo że zorganizowanie czegoś godnego tego "wystrzałowego" święta może wydawać się przytłaczające, to jest to tak naprawdę o niebo łatwiejsze niż może się wydawać. Oto parę praktycznych porad, jak urządzić imprezę sylwestrową, o której powtórzenie twoi znajomi będą błagać przez cały nadchodzący Nowy Rok:

Sylwester 2011/2012

1. Odpowiedni Sylwestrowi Ludzie

Pierwszym krokiem do sylwestrowego sukcesu jest zaproszenie wystrzałowej grupki osób. Mimo że idealnym byłoby rozesłanie zaproszeń już na początku grudnia, to nie bój się planowania imprezy sylwestrowej na kilka dni przed tą wielką Nocą. Wiele osób odkłada decyzję na temat tego, gdzie spędzą sylwestra na ostatnią chwilę, czekając na zaproszenie na imprezę… taką jak twoja! Jako, że czasu nie ma wiele, zaproszenia wyślij mailem, za pomocą takich portali jak: zaproszenia.wieszjak.pl , czy też www.kartki.pl , zadzwoń, albo nawet wyślij smsa. Najważniejsze: postaraj się uzyskać potwierdzenia obecności jak najszybciej, by przygotować się na odpowiednią ilość osób.

Sylwester - zaproszenie

Co do tego, kogo zaprosić – w Sylwestra obowiązuje jedna zasada: "im więcej, tym lepiej"! Nawet jeżeli twoje skromne progi okażą się trochę zatłoczone, to energia bijąca od tłumu gości wynagrodzi potencjalny brak przestrzeni i komfortu. Ważne, by pomieszać grupki znajomych, aby nie było tak, że każdy zna się z każdym. 

Sylwester 2011/2012

Pamiętaj, aby nie zaczynać imprezy wcześniej, niż o 21:00, czy najwcześniej 20:30. Nie tylko unikniesz dzięki temu napiętej atmosfery wydłużonego oczekiwania na północ, ale też zdejmie to z ciebie obowiązek przygotowywania tony jedzenia dla gości. Większość z nich będzie już po kolacji i zupełnie zadowoli ich serwowany alkohol i przekąski.

2. Bąbelki i coś na ząb

Sylwester - drinki

Jedzenie i napoje na imprezę Sylwestrową zdają się być nie lada dylematem. Z jednej strony chcesz, aby były odpowiednio szykowne i dobrane do okazji (chipsy, czy nachos z dipami odpadają), ale z drugiej, po świątecznych wydatkach nie stać cię na zbyt luksusowy catering. Jednym najbardziej oczywistych, a jednocześnie wciaż eleganckich rozwiązań będzie poproszenie gości o przyniesienie swojego własnego alkoholu. Co do jedzenia – przyszykuj parę mini-zakąsek. Mini-hamburgery, mini-babeczki, mini-kiełbaski, wszystko co tylko przyjdzie ci do głowy, da się szybko przygotować i podzielić na mniejsze części. Aby nadać tym przekąskom powiewu luksusu i stworzyć pozory profesjonalnego cateringu serwuj je na prostych talerzach w symetrycznych rzędach. 

Sylwester - jedzenie

3. Uroczysty element

zestaw sylwestrowy TAM - CZAPKI - 6 szt.

Ile: 6,90 zł

Gdzie: http://decomariage.pl/

Trzeba się trochę wysilić, żeby Sylwester nie wyglądał jak zwyczajna co sobotnia domówka. Nie oznacza to jednak, że musisz zamienić swój dom w kasyno, czy inne miejsce z występami na żywo. Ludzie uwielbiają klasyczne noworoczne gadżety, takie jak serpentyny, balony, konfetti, zimne ognie i papierowe czapeczki. Wrzuć je wszystkie do jednej, dużej miski w centrum dużego pokoju i pozwól swoim gościom wybrać to, co najbardziej się im podoba. To prosty i tani sposób, aby wprowadzic nieco beztroskiego, uroczystego nastroju.

serpentyna rolka SHOL - ZŁOTA

Ile: 3,70 zł

Gdzie: http://decomariage.pl/

4. Przetańczyć z tobą chcę całą noc…

Aby twoja impreza została zapamiętana na długie lata musisz zrobić wszystko, by zachęcić gości do tańczenia. Przesuń wszystkie wadzące sprzęty i meble pod ścianę i puszczaj kawałki, które poderwą wszystkich do tańca. Jak dobrze wybrać muzykę do tańczenia? Zapytaj każdego z gości przy zapraszaniu ich na swoją imprezę, o 3 ulubione taneczne kawałki, którym nie są w stanie się oprzeć.Dobra zabawa gwarantowana.

Sylwester 2011/2012

 5. Odliczanie 3…2…1…

Aby zbudować odpowiednie napięcie w oczekiwaniu na wybicie północy, porozwieszaj po pokoju zsynchronizowane zegarki (najlepiej cyfrowe). Uzupełnij lampki swoich gości szampanem, włącz ulubione radio na uroczyste odliczanie ostatnich sekund (zrezygnuj z telewizora, aby nie odwracać uwagi gości od siebie nawzajem). 

Cyfrowy zegar ścienny Conrad, LED z pilotem do zdalnego sterowania, czarny

Ile: 249 zł

Gdzie: http://www.conrad.pl/

Zanim twoi znajomi zaczną się zbierać do wyjścia zaopatrz ich w odpowiednio skompletowane zestawy "kacowe": ibuprofen, witaminę C i torebkę herbaty imbirowej wpływającej kojąco na żołądek. Twoi goście będą ci dozgonnie wdzięczni.

Artykuły podobne