Telewizor 3D: czy warto?

Total
0
Shares

W czasach galopującego wręcz postępu technologicznego, każdego dnia na rynku najnowszej elektroniki pojawią się nowe produkty, które swoimi niespotykanymi dotąd rozwiązaniami kuszą potencjalnych nabywców, przyprawiając ich przy okazji o poważny ból głowy. Jednym z takich produktów, nad którego zakupem zastanawia się coraz więcej osób, jest telewizor 3D. Czy warto zdecydować się na jego zakup? Czy nie lepiej zdecydować się np. na telewizor LCD, albo zwykły odbiornik 2D, a resztę pieniędzy przeznaczyć na dobrej jakości kino domowe? Czy oglądanie programów oraz filmów w technologii 3D jest aż tak popularne? Postaramy się odpowiedzieć na te pytania, dzięki czemu po przeczytaniu tego artykułu będzie wam łatwiej podjąć decyzję o rodzaju telewizora, jaki trafi do waszego salonu.

Technologia 3D

Chyba niewiele osób zaprzeczy, że telewizory 3D to ogromny krok naprzód w rozwoju nowoczesnych technologii. Pozwala ona niemalże zanurzyć się w zupełnie inny od dotychczas znanego świat, a dzięki temu "chłonąć" oglądany film lepiej i głębiej. A to wszystko dzięki specjalnym okularom 3D. Nie wierzcie tym, którzy sieją zgrozę opowiadając, że spowoduje to problemy ze wzrokiem. Ludzkie oczy są tak fantastycznie skonstruowane, że już po kilkunastu minutach przyzwyczają się do obrazu 3D. Jeśli chodzi o ból głowy, cóż … wydaje nam się, że podczas długich seansów, czy to w kinie, czy w domu przed telewizorem – to naturalna kolej rzeczy, czyż nie?

2D czy 3D – oto jest pytanie

Wszystkich mających wątpliwości uświadomimy zatem od razu. Kochani – posiadając telewizor 3D, absolutnie w każdej chwili możecie przełączyć wyświetlany obraz na 2D! Ponadto za technologią 3D przemawia zdecydowanie lepsza jakość obrazu, zwłaszcza, jeśli zakupimy telewizor 70’cio calowy i wybierzemy opcję Full HD – zapewniamy was, to absolutnie pierwszorzędna jakość jeśli chodzi obraz oraz doznania podczas oglądania np. filmów 3D.

Jaki telewizor wybrać?

Jako, że technologia 3D może was znokautować, to polecamy telewizory na Nokaucie, czyli na portalu Nokaut.pl, gdzie porównacie modele, ich ceny oraz parametry. Znajdziecie tam m.in. najnowsze modele Sony – np. Sony Bravia, do których firma dorzuci wam smartfona Sony Xperia, czy inne: LG Cinema lub Panasonic – zarówno 2D, jak i 3D. Do nowego telewizora polecamy zakupić PlayStation 3 – tak na wszelki wypadek, gdyby pewnego wieczoru znudziły się wam filmy 3D …

Artykuły podobne