Wielkimi krokami zbliża się Dzień Nauczyciela. 14 października to cudowna data. Dosłownie. W szkołach dzieją się wtedy cuda. Nawet belfrowie, którzy przez resztę roku szkolnego przypominają zachowaniem przerażającego Belfegora wprost z czeluści piekieł, łagodnieją w dniu swego święta i pokazują ludzkie, bardziej przyjazne oblicze. Rozanieleni, dziękują SuperMEN-owi za to, że czasami daje im podwyżki, zapominają o trudach pracy, a nawet niekiedy przypominają sobie o swoim powołaniu do dbania o należyte przekazywanie wiedzy i wychowywanie dzieci i młodzieży.

Niestety, nic nie trwa wiecznie? Święto się kończy, a następne dni przynoszą powrót do przyziemności. ? Było miło, ale się skończyło ? mówią nauczyciele, stawiając kolejne ?jedynki?. A gdyby tak użyć czarodziejskiej różdżki, która sprawiłaby, że belfer będzie znacznie częściej tak miły, jak 14 października?

Udobruchaj nauczyciela! Podaruj mu w dniu jego święta eleganckie pióro. Nie jakiegoś Parkera, którego ma wiele osób. Postaw na coś bardziej wysublimowanego. Proponuję pióro wieczne Sheaffer w kolorze niebieskiego marmuru, efektownie błyszczącego i wpływającego swym błękitem kojąco na nauczycielskie oczy i umysł. Akrylowy korpus, chromowana skuwka, stalówka z nierdzewnej stali, gustowne etui? Shaeffer to bez wątpienia jedna z najlepszych na świecie marek artykułów piśmienniczych.

Pióro kosztuje 164 zł. Jeśli zrzucicie się całą klasą na ten prezent, to wystarczy, że każdy da zaledwie parę złotych. Zakładając, że klasy składają się z ok. 20-30 uczniów, to w tym przypadku każdy uczeń przeznaczy na uszczęśliwienie nauczyciela kwotę w granicach 5,50 ? 8 zł. Niedużo, prawda? A ile zysków może przynieść ta inwestycja? Kiedy nauczyciel dostanie pióro, poczuje w sobie moc przyjemności. Wdzięczny za tak piękny i praktyczny dar, który doda mu splendoru i znacząco poprawi samopoczucie w szkole, spojrzy na uczniów przychylniejszym okiem. Kto wie, być może nawet się uśmiechnie?

A wręczając pióro, można powiedzieć żartem, że zostało stworzone do stawiania samych ?piątek?. I biada temu, kto ośmieli się wykonać inny ruch ręką?

Kupisz w: Pentos

Cena: 164 zł

Artykuły podobne