Zestaw do upraw ziół – świetny pomysł na domowy ogródek

Ostatnio bardzo popularne i niezwykle modne stały się balkonowe ogródki. Balkon stał się integralną częścią domu, dlatego też ważne jest, aby był on dobrze zagospodarowany. Szczególnie w lecie balkon to idealne miejsce, aby odpocząć i zrelaksować się po męczącym dniu pracy. Zazwyczaj na balkonie ustawione są meble wiklinowe, takie jak sofa, krzesełka czy stolik. Często wykorzystuje się także meble z palet oraz skrzynki, które w tym sezonie cieszą się dużą sympatią. Balkon oczywiście powinny zdobić różnobarwne kwiaty i girlandy. Prawdziwym hitem tego lata jest uprawianie na balkonie ziół, czyli stworzenie sobie swojego własnego mini – ogródka. Mi osobiście niezwykle spodobał się pomysł z wykorzystaniem drabiny do tego celu. Możesz wyhodować jedyny w swoim rodzaju zielnik, który na pewno zwróci uwagę Twoich gości.

Zielnik

Źródło: pinterest.com

W jaki sposób możesz uprawiać zioła samodzielnie w domowych warunkach?

Własny zielnik to sprawa bardzo prosta. Obecnie na rynku jest wiele zestawów służących do samodzielnej uprawy ziół. W zestawach tych znajduje się wszystko to, czego potrzebujesz do hodowli ziół. Możesz na własne oczy zobaczyć cud natury, jakim jest przekształcenie się malutkich ziarenek w aromatyczne zioła.

Zielnik

Źródło: pinterest.com

Bazylia, oregano, szałwia, pietruszka, tymianek… świeże, zerwane prosto z Twojego zielnika! Czy wyobrażasz sobie jakie to musi być pyszne? Zasada działania zestawu do uprawy ziół jest banalnie prosta. Wystarczy rozpakować zestaw i przygotować się do pracy z nim. Następnie zasiewamy zioła, które są porcjowane w specjalnych woreczkach. Teraz już wszystko zależy od nas. Przed nami czas pielęgnacji naszego zielnika. Dobrze wypielęgnowane zioła odwdzięczą nam się pięknymi zbiorami.

Zestaw do uprawy ziół

Źródło: nazwa.pl

Zestaw zawiera następujące elementy:

– 6x doniczka torfowa,

– 6x porcja specjalnej ziemi doniczkowej,

– 6x nasiona (ok. 50 szt),

– 6x etykietki doniczkowe,

– 1x instrukcja hodowli wraz z przydatnymi informacjami.

Dodam, że doniczki torfowe to ekologiczne rozwiązanie umożliwiające efektywniejszy wzrost roślin. Po czasie można je bezpośrednio zasadzić w doniczce docelowej – takiej, która pasuje do Waszego gustu oraz wystroju wnętrza.

O prezentologu Pomysły na prezenty - zobacz

Małgo

Małgo

Rozważna i romantyczna, czy odważna i nieprzewidywalna? Różnie z tym bywa… Jedno jest pewne – dziennikarka pełną parą z wykształcenia i powołania.
Ukończyłam studia dziennikarskie na Uniwersytecie Marii Curie – Skłodowskiej w Lublinie, pisywałam do lokalnych gazet, prowadziłam audycje radiowe. Ostatnimi czasy związałam się z telewizją, gdzie pracowałam jako prezenterka i redaktorka. Niedawno rozpoczęłam przygodę z własną firmą kosmetyczną, gdzie spełniam się jako kobieta, właścicielka, blogerka.
Uwielbiam wszelkie nowinki modowe, dobrą muzykę czy ciekawą książkę. Pasjonują mnie podróże, jazda konna oraz dobra zabawa. Mam dobry gust, potrafię z „niczego” wyczarować „coś” wyjątkowego i niepowtarzalnego. Od wakacji 2013 roku realizuję się jako szczęśliwa mężatka.
Mam nadzieję, że moje artykuły na jakiprezent.pl przyniosą Państwu wiele radości, a moje rady będą przydatne w codziennym życiu. Jestem z Wami, piszę dla Was i myślę o Was nieustannie.
MAŁGO