By pomóc dziecku w czasie kolki

Total
0
Shares

Wszyscy wiemy, że są chwile, gdy nasze rodzicielstwo zdaje się nas przerastać. Nic chyba bardziej nie frustruje kochającego rodzica niż płacz, któremu nie może zaradzić. Przecież chcemy zaoszczędzić naszemu maluchowi wszelkich cierpień. Mamy wtedy poczucie, że zawodzimy. Najdotkliwiej odczuwamy to wtedy, gdy nasze dziecko jest tak bardzo bezbronne, jak tylko niemowlę wobec kolek być potrafi. Jak walczyć z tym koszmarem?

Skąd ten problem?

By zrozumieć, czemu dziecko tak często popołudniami zaczyna krzyczeć w nieutulonym płaczu, który rozdziera nam serca czasem nawet przez kilka godzin, musimy poznać naturę problemu. Układ pokarmowy malucha jest często nie do końca przygotowany na trawienie pokarmu, nawet tak lekkiego, jak mleko. Bo to ono przecież jedynie jest przez nas serwowane maluchowi na wstępie jego przygód kulinarnych, jako pokarm dla niego najzdrowszy. I to ono, paradoksalnie, bywa czasem źródłem problemów. Może bowiem okazać się, że nasz maluch cierpi na nietolerancję laktozy. To tylko jedna z możliwych przyczyn problemów malucha, ale nader częsta. Warto wiedzieć, jak wtedy pomóc maluchowi.

Jak pomóc?

Oczywiście rodzice szukają różnych środków zaradczych, nie mogąc znieść widoku swego cierpiącego dziecka. Sięgają po różne specyfiki, bywa że sprowadzają cudowne kropelki z zagranicy. Potem okazuje się, że niekoniecznie dają one efekty, bo rzecz nie w łagodzeniu efektów nietolerancji laktozy, a w zaradzaniu samej przyczynie problemów. Matkom karmiącym piersią zaleca się w takim wypadku zmianę techniki karmienia. Tym zaś, które wybrały dla swych dzieci mleko modyfikowane poleca się zwrócenie uwagi na to, czy mają one odpowiedni skład. Być może trzeba zmienić swój pierwotny wybór, by nie tylko złagodzić ale może nawet zupełnie wyeliminować dolegliwości swego dziecka.

NAN Expert Sensitive pomocny w łagodzeniu objawów kolki

Jedna z wiodących firm produkujących mleka dla niemowląt zaserwowała opcję, która wydaje się być idealną odpowiedzią na zapotrzebowanie rodziców pragnących zażegnać cierpienia swych dzieci. Mleko z obniżoną zawartością laktozy nie podrażnia tak wrażliwego układu trawienniego malucha. Co więcej, może być pomocne nie tylko w przypadku nietolerancji cukru mlecznego, ale nawet w poważniejszym problemie, jakim jest alergia na białko mleka krowiego. Jeżeli w rodzinie malucha występuje ktoś z taką właśnie alergią, warto sięgnąć po Nan łagodzące kolki profilaktycznie. Któż z nas nie chciałby cieszyć się chwilami bliskości ze swym dzieckiem bez czasu straconego na bezowocne próby ukojenia długiego płaczu? Lepiej zapobiegać problemowi, niż biernie wyczekiwać na ryzyko pojawienia się go.

Artykuły podobne

Żyrafa Jarafu

Ta słodziaszna żyrafa przybyła z gorącej afrykańskiej sawanny. Sympatyczny pyszczek, wesoła mina i urocze spojrzenie zjedna jej sympatię każdego dziecka. Można się do niej przytulić bądź się nią otulić. Jak…
Zobacz więcej ...

Lux Med nawiązał współpracę z Klubem Gaja w ramach 12. edycji Święta Drzewa

Od połowy września startuje proekologiczna akcja sieci prywatnej opieki zdrowotnej LUX MED, wykorzystująca niespotykane do tej pory na polskim rynku nośniki. Są nimi mini billboardy. które z dokładnością odwzorowują tradycyjne…
Zobacz więcej ...