Cała Polska chudnie z Chodakowską!

Total
28
Shares

Ogólnopolska gorączka w odchudzaniu i dbaniu o dobre odżywianie się trwa od dłuższego już czasu. A to wszystko za sprawą trenerki wszystkich Polek ? Ewy Chodakowskiej. Któż z nas nie słyszał o ciepłej, wrażliwej i motywującej do działania kobiecie? ?EWOlucja? ogarnęła cały kraj! I bardzo dobrze! W końcu dbanie o swoje zdrowie, nienaganny wygląd i dobre samopoczucie to nic złego! Aktywność fizyczna odgrywa bardzo ważna rolę w zapobieganiu i leczeniu wielu chorób, głównie wciąż narastającego problemu otyłości. Niski poziom aktywności fizycznej uznawany jest za istotny czynnik zwiększający umieralność ogólną z powodu chorób układu krążenia i nowotworów. Do niedawna za jedną z głównych przyczyn zapadalności i przebiegu chorób uważano jakość i ilość spożywanych posiłków. Znacznie mniejszą uwagę przywiązywano do aktywności fizycznej. Obecnie to nastawienie uległo gruntownym zmianom. Aktywność fizyczna została uznana za nieodzowny element łączący się z prawidłowym żywieniem. Okazuje się, że regularna aktywność fizyczna korzystnie wpływa na organizm, funkcjonowanie umysłu i jednocześnie zmniejsza ryzyko zapadalności na choroby przewlekłe.

Ewa Chodakowska

Źródło: eska.pl

Ewa Chodakowska opracowała kilka programów treningowych, które pomagają i motywują do ćwiczeń fizycznych. Piękne ciało i zdrowy duch to podstawowe przesłanie ćwiczeń dla kobiet!

Ewa Chodakowska

Źródło: glamki.pl

SKALPEL

Program treningowy "Skalpel" ma wzmacniać mięśnie, ujędrniać ciało, napinać skórę. Jednak aby "Skalpel" dawał efekty, trzeba ćwiczyć regularnie. Absolutnym minimum są ćwiczenia trzy razy w tygodniu. "Skalpel" Ewy Chodakowskiej, to 40 minut intensywnych, ale spokojnych i wykonywanych w równym tempie ćwiczeń, dzięki którym uzyskamy nie tylko piękne ciało, ale i dobry humor.

KILLER

Killer jest treningiem interwałowym czyli wykonywany jest w zmiennym tempie. Składa się z rozgrzewki, trzech sekwencji cardio przeplatanych trzema seriami ćwiczeń właściwych i cooldown, łącznie trwających ok. 40 minut. Tak jak w przypadku "skalpela", tak i tutaj kluczem jest angażowanie mięśni brzucha niezależnie od tego, nad jaką partią mięśni obecnie pracujemy. A dodać należy, że w każdym praktycznie ćwiczeniu pracuje całe ciało. Każda sekwencja "ćwiczeń właściwych" to trzy serie 3-4 ćwiczeń, które wykonuje się jedno po drugim w 15 (zazwyczaj) powtórzeniach. Cardio natomiast to różnego rodzaju podskoki, pajacyki, wymachy nóg, tapp, sprint, marsz, także wykonywane bez przerw.

TURBO SPALANIE

Turbo spalanie to drugi w kolejności program treningowy Ewy Chodakowskiej. W odróżnieniu od treningu Skalpel i Killer, w Turbo Spalaniu Chodakowska nie robi, żadnej przerwy nawet na 10 sekund. W całym treningu przechodzimy od ćwiczenia do ćwiczenia. Jest to bardzo wyczerpujące, dlatego ważne jest opanowanie oddechu – to pomoże wytrzymać do końca. Trening opiera się na zmiennym tempie, co przyczynia się do wzmożonego spalania kalorii, jednocześnie wzmacniając i rzeźbiąc mięśnie. Turbo spalanie składa się z dziewięciu rund, a każda z nich z dwóch wykonywanych naprzemiennie ćwiczeń.

Drogie Panie! Ćwiczmy, chudnijmy, bądźmy piękne! Bo lato tuż? tuż!

Artykuły podobne