Co można robić podczas zimowego urlopu?

Total
0
Shares

Zima to taka pora roku, która wzbudza skrajne emocje: jedni uwielbiają zimę, inni nie cierpią marznąć i wolą zimowe dni spędzać w domu. Styczeń oraz luty to okres ferii i urlopów zimowych, dlatego zarówno sympatycy jak i przeciwnicy chłodnej aury powinni ją dobrze wykorzystać.

Najważniejsza jest przecież aktywność. Nie zamykajmy się w domu pod ciepłym kocykiem lub pierzynką, tylko korzystajmy z uroków zimy. Dobrze się składa, że okres ferii zimowych według prognoz pogody powinien być mroźny, biały i słoneczny.

Czas zimowej przerwy nie może być czasem nudnym i straconym. Przedstawię Wam kilka propozycji na ciekawe zimowe rozrywki, które na pewno rozgrzeją nawet najbardziej zagorzałego zmarzlucha!

NARTY są idealne dla całej rodziny.

Jeśli już nauczycie się jeździć na nartach, z pewnością pokochacie ten sport. A wbrew pozorom nauka narciarstwa może być przyjemna i dające wiele satysfakcji. Jazda na nartach należy do nieco trudniejszej grupy umiejętności ruchowych, mimo to można samemu przy odrobinie chęci, czasu nauczyć się tego wciągającego sportu. Aby jednak móc nauczyć się szusować po stokach gór, należy zaopatrzeć się w narty. Dla początkujących śmiało można polecić narty półcartingowe, które umożliwiają opanowanie w krótszym czasie skrętów w szusie. Oprócz nart potrzebne są jeszcze buty, wiązania, kijki.

Oczywiście nie trzeba kupować całego sprzętu na raz, zawsze można wypożyczyć cały potrzebny sprzęt na miejscu – w górach. Cena waha się w zależności od miejscowości od 20 do 50 zł za dzień. Mając śnieg, narty z butami i wiązaniami można przystąpić do samodzielnej nauki jazdy.

Jazda na nartach jest niezwykle rozwojowa i zalecana jest zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci. Dlatego polecamy wybrać się w góry całymi rodzinami!

Jazda na nartach.

Jazda na nartach.

Źródło: ar-sport.pl

SNOWBOARD pasuje dla indywidualistów.

Jazda na snowboardzie może być niezwykle przyjemna, jeśli tylko nauczymy się odpowiednio korzystać z tego sprzętu. Na samym początku warto rozważyć wynajęcie instruktora. Pomogą też rady bardziej doświadczonych znajomych i życzliwych użytkowników stoku. Najważniejsze to zachować pełne bezpieczeństwo oraz wyposażyć się w odpowiednie deski i ochraniacze.

Na snowboardzie uwielbiają jeździć zwłaszcza Panowie. Podobno sport ten niezwykle wciąga, a przy tym daje wiele satysfakcji. No i ta szpanerska deska snowboardowa, która dodaje uroku i pewności siebie? Świetni snowboardziści zdecydowanie przyciągają uwagę Pań!

Jazda na snowboardzie.

Jazda na snowboardzie.

Źródło: cgk.czestochowa.pl

ŁYŻWY są dobre dla Pań.

Zdecydowanie większa liczba Pań uwielbia jeździć na łyżwach. Panie zazwyczaj szybciej łapią o co w tym chodzi i lepiej utrzymują odpowiednią pozycję.

Jeśli jednak nie umiecie jeszcze jeździć na łyżwach ? nie ma się czym przejmować. Wystarczy tylko pamiętać o kilku podstawowych wskazówkach, czyli dobierz odpowiednie łyżwy, spróbuj chwilę w nich pochodzić, wejdź na lód, naucz się utrzymywać równowagę, naucz się upadać i podnosić oraz naucz się hamować. Banalne prawda? Pamiętaj, żeby nie poddawać się od razu. Zawsze trzeba się wszystkiego nauczyć. Zatem wkroczmy na lodowiska, zanim nadejdzie wiosna.

Jazda na łyżwach.

Jazda na łyżwach.

Źródło: kobietawielepiej.pl

HOKEJ NA LODZIE zamiast rozgrywek piłkarskich.

Panowie podczas wolnego czasu w zimie mogą postawić na sporty drużynowe, np. hokej na lodzie. Jest to zespołowa gra sportowa rozgrywana na lodowisku między dwiema drużynami, polegająca na zagrywaniu krążka kijem hokejowym. Celem gry jest wstrzelenie krążka do bramki przeciwnika. O zwycięstwie decyduje większa liczba zdobytych bramek.

Hokej na lodzie jest najszybszą grą zespołową i wymaga od zawodników opanowania do perfekcji jej strony technicznej (jazda na łyżwach, operowanie kijem i krążkiem) oraz doskonałego przygotowania siłowego i kondycyjnego. Ważnym, choć nie głównym jej elementem jest dozwolona gra ciałem czyli wytrącanie przeciwnika z równowagi w celu chwilowego wyłączenia go z akcji.

Hokej na lodzie jest więc grą twardą, typowo męską, wymagającą od zawodników nie tylko przystosowania organizmu do interwałowych, ogromnych wysiłków, ale również zdolności szybkiego regenerowania sił. Niebagatelną również sprawą jest umiejętność psychicznego dostosowania się zawodników do nie dających się uniknąć licznych spięć jakie powstają w czasie gry. A więc drodzy Panowie ? rozpoczynacie naukę tego sportu zimowego?

Hokej na lodzie.

Hokej na lodzie.

Źródło: wikipedia.org

KULIG, czyli z kopyta konie rwą.

Doskonałym pomysłem na spędzenie zimowych dni wolnych jest wspólny wyjazd na kulig. Jazda z rodziną i znajomymi ogromnymi saniami przysparza zarówno dorosłym jak i dzieciom wiele frajdy! Kulig jest rodzajem zabawy, której towarzyszy muzyka, dobry humor, fantastyczne żarty i niesamowita energia.

Do wyboru jest wiele tras, zarówno te łagodniejsze jak i trasy przygotowane dla bardziej wymagających. Najczęściej etapem końcowym kuligu jest zabawa przy ognisku, gdzie przy gorącej herbacie i pieczonej kiełbasce wszyscy bawią się znakomicie!

Kulig.

Kulig.

Źródło: overo.pl

A Wy jakie macie plany na zimowy urlop bądź ferie? Pamiętajcie, aby podczas zimowej przerwy dobrze się bawić i wykorzystać ją jak najlepiej!

Artykuły podobne