Co przywieźć z Hiszpanii?

Co przywieźć z Hiszpanii?

Total
0
Shares

Co przywieźć z Hiszpanii? Co jest najpiękniejsze w gorącej Hiszpanii?

Wspomnienia z Hiszpanii

Ludzie – ich otwartość na innych. Nie przywiązywanie uwagi do szczegółów, jak np. porysowany w wąskich uliczkach samochód. Wszyscy zostawiają je ciasno zaparkowane z niezaciągniętym hamulcem w celu swobodnego ich przestawiania gdyby ktoś nie mógł wyjechać. Zabawa – szczególnie ta na kwietniowej Ferii w Sewilli w regionalnych strojach. Co jeszcze? Dzikie plaże – kilometry piasku bez żywej duszy. Coś, czego nad Bałtykiem nie zaznasz. Miałam okazję być na jednej z nich a miała ona zacną nazwę “Rompe culos?, co znaczy “przedziałek na pupie”. Szlak Santiago de Compostella – tam ponoć można odnaleźć samego siebie. Nie polecam Corridy. Widziałam efekt. Wiem, że podobne rzeczy robi się w rzeźniach, ale trzeba być Hiszpanem żeby zrozumieć tę tradycję.

Najpopularniejsze pamiątki z Hiszpanii

Prócz bezcennych wyżej wspomnianych wspomnień możesz przywieźć stamtąd np. wachlarze. Ich kolory przypomną ci barwy lata. Polecam też kastaniety. Jeśli możesz poproś zaprzyjaźnionego Hiszpana lub Hiszpankę, by znalazł ci takie prawdziwe, a nie tandetne dla turystów, które są najczęściej źle wykonane.

Dla Pań z Hiszpanii

Ponad to biżuteria, najlepiej ręcznie wykonana. Barwne chusty dla pań oraz ręcznie robione koronki.

Dla Panów z Hiszpanii

Dla panów koszulki, któregoś ze znanych klubów sportowych. Z typowych prezentów zawsze możesz kupić coś z motywem byka np. breloczek, kubek czy koszulkę. Polecam też muzykę hiszpańską np. młodego zespołu Amaral.

Dla smakoszy z Hiszpanii

Dla smakoszy polecam hiszpańskie wina, szynkę (tzw. Jamon ? półsurową szynkę krojoną cienkimi plastrami. Kładzie się ją najczęściej na samej górze talerza pełnego sałatki), pikantną kiełbasę chorizzo (koledzy z Hiszpanii zostawili ją w naszej lodówce) i jak wszędzie tam – oliwę z oliwek. Z wypieków świątecznych – turrony. Warto spróbować na miejscu ogona byka (smakuje jak gulasz), ale jeszcze lepszy smak ma churros – słodkie ciasteczka maczane w czekoladzie. Często sprzedawane w środku nocy po zabawie na Ferii. Smak piwa też jest bezcenny, ale niestety podają go na miejscu w małych szklankach.

Pamiątki, które znajdziesz na własną rękę

Z rzeczy, które można znaleźć samemu – muszle, pomarańcze, garść czerwonej ziemi, którą można pomalować sobie twarz w domowym Spa.

PS. Jeśli wybieracie się na zwiedzanie Barcelony, uważajcie na złodziei w miejscach publicznych. Jest tam jakaś plaga.

Jeśli przejeżdżasz w drodze do Hiszpanii przez Francję, przeczytaj poniższy artykuł, może zatrzymasz się by i tam coś kupić:

Co przywieźć z Francji?

Jeśli ty lub twój bliski lubicie podróżować, możesz sprezentować sobie lub jemu jakiś gadżet podróżniczy, zajrzyj TUTAJ po gotowe pomysły.

Artykuły podobne

Otul się satyną

Subtelna koszulka do spania MIRAN uwodzi nieprzemijającym pięknem satyny i spowijających ramiona haftów. Dostępna jest w dwóch kolorach ? pudrowym różu bądź czekoladowym brązie. Doskonale podkreśli wszystkie twoje wdzięki. Delikatna…
Zobacz więcej ...